Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van ez az állandó...

Mitől van ez az állandó kábaság érzés?

Figyelt kérdés
Mitől van ez az állandó kábaság érzés? Állandóan kábának érzem magam. De nem tudom mitől? Igen szedek rendszeresen gyógyszereket. A következő rendszeres gyógyszereket szedem: Metfogamma 1000 MG, Milurit 100 MG, Neo-Ferro-Folgamma 114 MG, Legalon 140 MG, Covercard 10 MG, Coverex-AS 5 MG, Atorvox 20 MG, Cerucal 10 MG, Zopigen 7,5 MG, Kventiax 25 MG, Tramadol 50 MG. - Igen ez 11 gyógyszer. És mind szednem kell. Ezek okozhatnak kábaságat? Ájulás érzetet? És ha igen, akkor melyik gyógyszer?

#érzés #kábaság #áljulás
aug. 29. 11:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10-es! 2024 július 8-án az SBO-n 197/95 Hgmm mértek. Erre kaptam Coverex, Covercard. Ma (2024.08.29.) délben pedig 132/78 Hgmm volt a vérnyomásom.
aug. 29. 14:39
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

#10, Azért lesz az ember kába a hőségben, mert a szervezet igyekszik a belső hőmérsékletet a külső hőmérséklethez "állítani" ami minél idősebb az ember annál nehezebb. Ez rendszerszintű kihatással van, tehát megérzi az ember többek között a vérnyomásán keresztül, majd azáltal az egész szervezet.


Pihenni, sok folyadékot fogyasztani, esetleg hidegvizes borogatás a tarkón.

aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
10! Utálom a bort! És a szeszt is! Igy nem borogatok fel semmit. - Egy kis napi humor.
aug. 29. 14:45
 14/22 anonim ***** válasza:

#13, :)


Ha valóban rossz a háziorvos, a szabad orvosválasztás jogával nyugodtan kereshet mást, ha kiveszi a kartonját a jelenlegi helyről. Ha egy gyógyszert szedne, akkor is nagy felelősség lenne azt mondani nekünk gyikes válaszolóknak bármit is.


Nem egy gyógyszert szed, ne tessék nekem mondani, hogy a pszichiháter és az orvosa csak úgy írta fel Önnek a tablettákat, különösen nem a pszichilógiai kórképekre valókat. Cukorbeteg, valószínűleg vérszegény is, májbetegsége van, magasvérnyomásos, a koleszterinje is magas (ez összefüggésben lehet a májbetegséggel), illetve a hányáscsillapító, a nyugtató hatású gyógyszerek mind-mind igen komoly gyógyszerkombinációk, a tramadolból ítélve pedig nem épp fájdalmatlan.


A kábaság, a gyengeség számos betegség tünete lehet, a korára pedig azért kérdeztem rá, mert segített néhány betegséget valószínűsítheti. Ha eddig nem okozott hasonló panaszt, elképzelhető, hogy valóban az idő okozza, de érdemes inkább ténylegesen szakemberhez fordulni addig, míg nem fordul komolyabbra.


Üdv, egy orvos hallgató

aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
14-es! És milyen szakemberhez? Urológushoz vagy Pszichiáterhez menjek? A házi orvos adott minden féle be utalót. Ahová hónapok múlvára kaptam idő pontot. Csak hogy mire eljönnek az adott időpontok, addigra lehet hogy már nem is fogok élni!
aug. 29. 15:09
 16/22 anonim ***** válasza:

#14, A sürgősségi látogatása nem jó, mert ott a triázs szerint fogják beosztani, tehát ha elmondja mi a baj, a sürgősebb eseteket fogják maga elé venni. Magánrendelés felkeresése lehetne esedékes, ami az idő szempontjából előnyösebb lehetne. Egy komplett belgyógyászati kivizsgálás, laborvizsgálat ami jó lenne első körben. Aztán ha a belgyógyász úgy látja, hogy esetleg valamelyik szerv okozza a panaszokat, elküldi kardiológushoz pl.


Egy szóval, belgyógyászatra érdemes lenne mennie, belgyógyász szakorvoshoz.

Ő biztos tudja, hogy melyek azok a lépések amellyel Ön is jobban érezheti magát, na meg persze tud képet kapni arról, hogy pontosan mi okozza a kábaságát, ájulásérzetét.


Tökre lehet, hogy egyszerű, banális az ok, de ennek alátámasztását, cáfolását nem tudom, tudjuk itt a gyiken megtenni. Nincs jogunk és kellő ismeretségünk hozzá a betegségeivel kapcsolatban.

aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16-os! Neked el ment az eszed! Vagy legalábbis elmentek otthonról! Fogd már fel ésszel hogy nem mindenki engedheti meg magának a magán praxist, és a magán orvost! Köztük én sem! Ha ezt nem tudod fel fogni, akkor ne írj és ne válaszolj ide!
aug. 29. 15:29
 18/22 anonim ***** válasza:
:)
aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
52%
#17, Ha ilyen hangnemben beszél az orvosokkal, nem csoda, hogy nem akarnak Önnek segíteni. Egyébként pedig értem én, de azért elég nehéz következtetni, hogy ki engedhet meg magának magándokit és ki nem néhány mondatból...😅
aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

10: nekem 90-95/60-70 mostanában. Elvileg melegben kitágulnak az erek, így alacsonyabb lesz a vérnyomás azoknál, akinek nincs magas vérnyomása.

Egyébként is 120/80 alatt szokott kicsivel lenni normál időben.

aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!