Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van ez az állandó...

Mitől van ez az állandó kábaság érzés?

Figyelt kérdés
Mitől van ez az állandó kábaság érzés? Állandóan kábának érzem magam. De nem tudom mitől? Igen szedek rendszeresen gyógyszereket. A következő rendszeres gyógyszereket szedem: Metfogamma 1000 MG, Milurit 100 MG, Neo-Ferro-Folgamma 114 MG, Legalon 140 MG, Covercard 10 MG, Coverex-AS 5 MG, Atorvox 20 MG, Cerucal 10 MG, Zopigen 7,5 MG, Kventiax 25 MG, Tramadol 50 MG. - Igen ez 11 gyógyszer. És mind szednem kell. Ezek okozhatnak kábaságat? Ájulás érzetet? És ha igen, akkor melyik gyógyszer?

#érzés #kábaság #áljulás
aug. 29. 11:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, hogy felelősségteljes válasz itt a Gyik oldalán nem adható, de általánosságban elmondható, a valamennyi említett gyógyszer okozhat hasonló tünetet, különösen a CV és CX vérnyomáscsökkentők, illetve mivel Ön feltehetően májbeteg is - a Legalon erre utal, ezért a kábaság, gyengeség és ájulásérzet előfordulhat, hogy abból fakad.


További segítségért mindenképp a háziorvossal kell beszélni, egyeztetni, esetleg változtatni a gyógyszereken.

aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem volt ilyen, és eddig is szedted, akkor akár a tartós hőség is lehet az oka.

Vérnyomásodat mérd meg. Nekem normál, de ilyen melegben mégis alacsony lesz és gyenge, álmos leszek.

Mindenképpen jelezd az orvosodnak, hogy valami nincs rendben.

aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1-esnek! Már lett szólva a házi orvosnak! És a füle botját sem mozgatta meg. Ugyan azokat a gyógyszereket írja fel, és ugyan abban a kiszerelésben! A Kventiax 25 MG a pszichiáterem írja fel. De az összes többit a házi orvosom írja fel. És mint ahogy az előbb is írtam már szóltam a házi orvosomnak. De nem változtatott a gyógyszereimen.
aug. 29. 11:33
 4/22 anonim ***** válasza:
3: Lehet, hogy ő nem is változtathat! Ha szakorvos javasolta és a háziorvos csak felírási engedélyt kapott, akkor ő nem módosíthatja, hogy mit és hogyan kell szedned. A szakorvos tudja eldönteni, hogy változott-e bármi, ami miatt módosítani kell vagy más gyógyszer kell.
aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
#4, Igen, ez bennem is felmerült. Illetve mivel pszichésen beteg a kérdező, előfordulhat, hogy a gyógyszerek rendben vannak, a tünetek pedig pszichoszomatikusak. A Kventiax miatt bármilyen más gyógyszerkombináció nem alkalmazható; de ez esetben biztos vagyok benne, hogy orvos - szakorvos erősen együttműködik, főleg az antipszichotikumból fakadóan is.
aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A házi orvos senkivel sem működik együtt. Még velem sem! Hiába mondtam hogy szédülök, meg kába vagyok! A Pszichiáter meg csak felírta a Kventiax-ot. De utána sem nézett az EESZT-ben hogy milyen gyógyszereket szedek.
aug. 29. 12:17
 7/22 anonim ***** válasza:
#6, Megkérdezhetem, hogy hány éves?
aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
47 éves, férfi vagyok. Nőtlen! És Budapesti lakos! De miért érdekes ez? 7-es.
aug. 29. 12:53
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

#8, Csak a korra lettem volna kíváncsi. :)


Azért érdemes az orvossal, orvosokkal konzultálni újból, mert a Kventiax, a Coverex, Covercard, a Legalon pl. nem kerül csak úgy felírásra, még a legkevésbé odafigyelő orvosok részéről sem.

aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

2

A tartós hőségtől miért kába az ember? Neked mennyi a vérnyomásod?

Nekem alacsony a vérnyomásom, nem szedek gyógyszert, mégis nagyon gyenge vagyok. Mit csinál a hőség, amitől így vagyok? Mit kell ilyenkor csinálni, ha kába az ember?

aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!