Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epekő zúzása/oldása?

Epekő zúzása/oldása?

Figyelt kérdés

Sajnos kiderült egy ultrahang során, hogy epekő miatt volt fájdalmam. Volt sebésszel egyeztetésem. Ő feltételezte, hogy epehólyagomtól nem szeretnék megszabadulni. Mondta, hogy nem is kell, de életvitel függvénye, hogy ez a jövőben esetleg okozhat-e komolyabb problémát a görcsön túl.


Amennyiben műtéti úton szeretném eltávolíttatni, arra van lehetőség. De a várólista olyan magas, 2026-ra tud adni időpontot. Mondanom sem kell, hogy ez nem győzött meg arról, hogy az állami egészségügyben bármit is kezdjenek vele.


Viszont úgy tudom, hogy más eljárások is léteznek. Ezeknek sikerességéről nem sokat hallottam. Szóval aki esetleg tud nyilatkozni, az megtenné, hogy beszámol róla? Hol milyen módszerrel és milyen áron lehet kezelni a köveket a hólyag megtartásával?


Lábjegyzet: Mivel az emberek egy jelentős része itt tényleg nem szokta érteni a kérdést így ismét leszögezném: nem szeretném a kiműttetni az epehólyagom. Tehát nem kell leírni, hogy neked jobb így, hogy kiműttetted.



aug. 16. 13:43
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Epekő zúzás létezik, de lehet nem minden fajta követ lehet így kezelni, de ezt orvossal kell megbeszélni.
aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem iratkozz fel arra a listára, két év alatt romolhat annyit a helyzet, hogy akkor már akard a műtétet.
aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.

Ezt tudom, de a kérdés az, hogy kinek van tapasztalata a kezeléssel.


2.

Szóval meghaladja a képességeid, hogy értelmezni tudd a kérdés szövegét.

aug. 17. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyanról, hogy valakinek szétzúzták az epekövét és elakadt a kivezetőn, hasnyálmirígy gyulladást kapott és majdnem meghalt.

Nézd, tudom hogy nagyon nehéz elfogadni a műtétet. 3 éve egy más miatt végzett hasi uh-n találtak nálam egy 1,5 cm-es nagyobb epekövet. Nem is telt bele olyan sok időbe, egyszer éreztem, hogy csikar ott valami, vagy megmozdult. Onnantól kezdve mindig csak fájdogált, de nem görcsölt, míg egyszer úgy isten igazából begörcsöltem...a végére már nem is tudom hányszor voltam a sürgin, csúsztam-másztam a fájdalomtól,hónapokig nem tudtam enni semmit szinte, mert napi szinten görcsöltem, a végén már egy pohár víztől is, majd meg is műtőttek. Az epehólyagom gyulladt volt (a vérképben nem látszott) és majdnem perforált. Én az elején nagyon féltem tőle, de megváltás volt.

Az ercp-t nem ajánlom.

aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4.

Sajnos ezzel sokra nem megyek. Konkrét, közvetlen tapasztalatnak lenne értelme, haszna. Egy vesekövesnek is lehet elzáródása, de nem ez a lényeg. Nem "fosok" a műtéttől. Viszont utána foshatok életem hátralévő részében mivel nem salátákon élek :) És a jelenleg jól szuperáló emésztésem helyett jöhetnek azok a dolgok, amiket általában másokat hólyaggal együtt is kínoznak. Arról nem beszélve, hogy tapasztalatból tudom, hogy nagyon jól raktároz a szervezetem zsírokat és nem akarok 200kg lenni. Szóval nekem nagyon csekély megváltást hozna. Ezért érdekelnek a KONKRÉT tapasztalatok.

aug. 17. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!