Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kicsit alacsony vashiányra...

Kicsit alacsony vashiányra étrendkiegészítőt vagy valami hasonlót szedni, javaslat? (Nem gyógyszert)

Figyelt kérdés

Kérem, olyan írjon akinek már tapasztalata van/volt ebben.

Erős menstruáció miatt alakult ki.

Köszönöm előre is a válaszokat!



júl. 25. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyél sok májat, spenótot, olvass utána melyik ételek azok amik nagyon jók a vaspótlásra. Egy orvossal konzultálj mennyire szükséges a pótlás nálad esetleg tablettát javasol vagy sem, azok sem gyógyszerek.
júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress rá a magas vastartalmú ételekre és abból egyél sokat. Máj kagyló cékla spenót és társai
júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de azt tudom, hogy mit kéne ennem, hogy jobb legyen.

Én arra vagyok most kíváncsi,hogy melyik fajta étrendkiegészítőt vagy gyógy készítményt ajánlják/ajánljátok nyugodt szívvel, melyik a hatásos, tapasztalatok alapján?

Mert a gyógyszertárakban sok fajtát lehet kapni, több márkájút!

júl. 25. 23:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvosodat melyiket ajánlja.

Ugyan azokat tudja bárki mondani amiket ezek szerint te is ismersz.

Honnan tudjuk neked melyik lenne jó?

Leget azt ajánlom szedd a neoferro folgammát te elkezded szedni aztán holnaptól nem tudsz majd szarni mert olyan kemély székleted lesz tőle hogy nem bírod kinyomni aztán itt jön a következő kérdésed hogy szart ajánlottak mit tegyél….

júl. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem muszáj és ismered az étrendet, miért akarsz mindenképpen valami szert szedni? Gyógyszer az nem jó, de étrendkiegészítő igen? Ezekben baromi sok adalék van és teljesen változó a felszívódási arányuk. Én nem szeretem pl. a spenótot, de ha azt mondják azt egyek, vagy valami készítményt, mert szükséges, akkor tuti a spenótot választanám, mintsem egy tabit. Amúgy van tapasztalatom is, mert egyszer kellett szednem egy étrendkiegészítő tablettát, de pár hét múlva abba is hagytam, mert volt mellékhatása sajnos.
júl. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, először gondold át mit eszel, iszol, milyen étrendkiegészítőket szedsz.


Ha polifenol tartalmú (zöldtea kivonat / EGCG vagy mondjuk oligoprocianidin / OPC) biztos lehetsz benne, hogy ezek miatt mértek alacsony vaskoncentrációt, ha elhagyod, kb. 2-3 hét alatt rendeződik. Az EGCG napvédő, barnulást segítő kapszulákban is benne van, gátolja a leégést.


Tejtermékek, kalcium: a tejsavó nem, viszont az összes többi csökkenti a vas felszívódását, ha sok tejterméket, sajtot fogyasztasz szintén lecsökken a szérum vas. Ha lábgörcsre, csontritkulásra, idegességre magnézium-kalciumot használsz szintén csökken a vas.


Ha növelni szeretnéd húst fogyassz többet, inkább vörös húst (pl. marha), több C-vitamint (D-vitamin mentest, mert a hozzáadott D-vitamin növeli a kalcium és magnézium szintet a vérben ezáltal a vas szintjét és felszívódását csökkenti).


A több C-vitamin elvileg a menstruáció mérséklésében is segít.

júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vas bizglicinát, és kerüld a koffeint meg a kávét is!

Vastartalmat este kell bevinni, mert éjjel hasznosul a leghatékonyabban!

aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Neo ferro folgamma. Haziorvos felirna
aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lucky Iron Fish, ezt bele kell tenni csak a főző vízbe 10 percre, nincs íze, szaga, nincs hányinger, nem kell állandóan vaskiegészítőket venni. Googleizz rá.
aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!