Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel hogyan éled mindennapjaidat? Mi volt a tünet és hogyan segített a gyógyszeres kezelés?

Figyelt kérdés

júl. 20. 19:18
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Páromnak az van, minden ugyanolyan, csak szedni kell a hormont, ennyi.
júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én szedem a gyógyszert évek óta, de az ég világon semmi nem változott, ami a tüneteket illeti. Pedig az orvos azt mondta, jobb lesz.
júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A tüneteket is leírnátok?Érték mekkora volt és milyen gyógyszert szed/szedsz?
júl. 21. 17:28
 4/9 Chokkanch válasza:
100%

Minimális fàradékonysàg volt, de 50 éves elmúltam . Rutin laboron derült csak ki. Érték 29 volt

Letroxot irt a doki 75 mg de az első bevétel után olyan rosszul lettem, hogy azt montam soha többet .

Aztán kiderült , hogy az elején nem lehet egyből nagy adaggal indítani . Fokozatosság ! De ezt elfelejtették közölni . Èn utána már nem is a letroxot hanem az L-thyroxint kezdtem el!Sokkal jobb! Reggel hajnal 5 kor beveszem utána 2 óra múlva kelek. Kávé , kaja és szélén , hogy jobban szivodjon.3honap alatt lement az érték 2,3 ra es azóta is ott van.Ennek 3 éve!

júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
júl. 22. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
A feleségem tünetei annak idején a folyamatos fáradtság, álmosság volt. A betegség meg 2 vetélés után derült ki. Ahogy elkezdte szedni a hormont, összejöttek a gyerekek.
júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A debreceni klinikán kezelték a fiamat egy évig, 5 injekcióból álló kúrával. Tünetmentes, nem szed gyógyszert, sportol, kevesebb kávé, alkohol, egyszerű diéta és letette a cigit.
júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

21 éve szültem. Utána derült ki. Tünetek: nincs szemöldökom, töredeznek a körmeim és barázdásak. Töredeznek a fogaim. Szakállam, bajuszm nő, ezzel naponta kell foglalkozni. Erősen őszülök, festeni kell a hajamat. Nembtudok fogyni, szinte állandóan 90 kg vagyok, nem rég inzulinrezisztens lettem, arra is szedek gyógyszert.

Hamar abba maradt a menzesz, szinte egy évvel azután hogy kiderült. De nincsenek hőhullámaim. Kissé fáradékonyabb vagyok.

L-Thyroxint szedek azóta hétköznap 100 mg, hétvégén 150 mg. Most így a TSH, FT3, FT4.egyensúlyban van. Jól vagyok. Dolgozom, van hogy 12 órázom is, de megvagyok és nincs betegségérzetem.

júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Még azt tudnám hozzátenni, ha ideges vagyok, van hogy érzem folytogat a pajzsmirigy, kiszárad a torkom, nem tudok kiabálni. Talán ennyi...
júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!