Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rosacea (gyulladásos bőrbetegs...

Rosacea (gyulladásos bőrbetegség) mitől alakul ki? Mi a kezelési módja?

Figyelt kérdés
Lelki okok is érdekelnének.

#kezelés #lélek #test #ok #rosacea #gyulladásos bőrbetegség
jún. 2. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Allergia, stresszhelyzet. A “lelki” okok nem okoznak semmiféle betegséget, maximum a stressz miatt megemelkedő kortizol.

A kezelési módot a bőrgyógyász állapítja meg. Ha nagyon durva a dolog, sebesedik, stb akkor felír egy speciális krémet, ami iszonyúan büdös, de használ.

Attól is függ, hogy mikor jelenik meg. Időszakosan fellobban vagy állandó jelleggel van jelen?

Egyébként javaslom Okosszépség instagram oldalát, ott rengeteg jó tipp van rozira. Nekem egészen szépen rendben tartja most a rutinom.

Ja és fényvédelem ezerrel, mióta minden nap használom, sokkal könnyebb kordában tartani és nem is lángol fel annyiszor.

jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod hogy allergia? Kicsit én is így érzem, mintha irritálna valami. Sajnos én a lelki okokban is hiszek, azokat is kutatom. Stressz az volt bőven, ha nagyon a lelkembe tekintek akkor háborgás, indulat megoldatlan helyzetek miatt, emiatt a múltba és a jövőbe való csapongás, hánykolódás a bizonytalanság tengerén, ez megy évek óta. Intenzíven élem meg az érzelmeket, csak a megoldás hiányzik, ez okoz bennem konfliktust, ettől "gyulladok be".


Olyan mintha mindig jelen lenne és egyre érzékenyebb lenne. Nagyon gyorsan megjelenik és eltűnik, egyszer pirossággal, máskor piros pattanásszerű pöttyökkel, kisebb érdes ragyákkal. A bőröm nagyon száraz, ritkán izzad vagy olajos.


A kajára odafigyeltem, több víz, kevesebb étel, akkor szinte teljesen eltűnt, de ahogy visszavettem ezeket újra fellobbant.


Rengeteg kávét ittam évekig, szerintem ez sokat rontott a helyzeten, kávénál, tejtermékeknél, édességeknél, zsíros-olajos ételeknél sokat romlik a helyzet.


Külsőleg körömvirág krémmel kenegetem, nagyon jó, valamennyire visszaszorítja a dolgot, de tudom hogy ez csak külsődleges megoldás, tüneti kezelés.


A valódi megoldás a lelki ok feltárása és az életmódváltás (főleg étkezés) lenne.


A sötéttel nincs bajom, kerülöm a napfényt, zavar is, fényérzékeny vagyok.


Poratkák még ronthatnak a helyzeten, arra viszont allergiás vagyok.


Egy időben sokat sportoltam, azt tudom hogy a mozgás jót tesz a bőrnek, máshol is voltak bőrproblémáim, azok viszont teljesen eltűntek tőle.

jún. 3. 19:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és sehol máshol nem jelenik meg csak arcomon. A testem szinte baba állapotban van.
jún. 3. 19:12
 4/15 anonim ***** válasza:

A rosacea csak az arcon jelentkezik.

Biztos vagyok benne, hogy ételallergia lesz, egy teljes panelt kellene csináltatnod. A tej és a glutén sokszor okozza. Meg a feldolgozott cukorfélék. Engem pl kinyír olyankor, nagyon durván be tud lobbanni és kisebesedik pár nap alatt.

Nyilván az életmódváltás a kulcs, az jó, hogy beismered. Viszont mindenképpen menj el orvoshoz. Az allergiavizsgálathoz kell beutalót kérned, kicsit hosszadalmas is lesz meg jó sok vizsgálattal jár, de hidd el hatalmas megkönnyebbülés lesz, ha kiderül miket kell kerülnöd.

Addig is hisztamin mentes diétát javaslok, sok sok vizet inni és mozogni.

A napfényt ne kerüld teljesen, mert szükség van rá, de mindenképpen használj 50+ faktoros fényvédőt (javaslom a koreai márkákat, borsos az áruk, de imádni fogod őket), estére gyengéd lemosót és egy mindenmentes hidratálókrémet. Nappalra bőven elég a langyos vizes arcmosás és a napvédő. Ha nem mész ki a szabadba (homeoffice pl) akkor pedig hidratáló ezerrel, mert írod, hogy száraz a bőröd.

A patikában szoktak keverni sima hidratálókat, azok nagyon jók, lemosónak én pl csak a La roche posay lemosótól nem égek szét, de a bioderma sensibio is nagyon jó cucc.

Türelem, hidd el jobb lesz!

jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy akkor jönnek elő ezek a bőrbetegségek amikor a test elsavasodik, vagyis a bőr pH-ja drasztikusan 7 alá csökken.


Nyilván a lelki okok is közrejátszanak, de a bőr nagyban megmutatja hogy milyen állapotban van az emésztőrendszer, tehát megint csak az étkezéssel (életmóddal) kell operálni.


A lúgos kémhatású (7 feletti pH) szappanok, krémek például jót tesznek a bőrnek, ez is azt jelzi hogy ha nincs elsavasodva a szervezet, akkor nehezebben alakulnak ki ezek a bőrbetegségek.


Az étrendben is el lehet különíteni azokat az ételeket amik nagyon savasítanak vagy lúgosítanak.


Ha intolerancia alakul ki az véleményem szerint a túlzottan savas kémhatású ételek fogyasztása miatt van.


Köszi a segítséget!

jún. 3. 22:29
 6/15 A kérdező kommentje:
Inkább ne próbáld ki, de minél savasabb (pl: ecetes) anyagot kensz a bőrödre, annál jobban kipirosodik, kirücskösödik, drasztikusan romlik az állapota, úgyhogy tudom hogy nem ez a jó irány.
jún. 3. 22:32
 7/15 A kérdező kommentje:

A régi szappanok jó lúgosak voltak, ha lennének még ilyenek nehezebben alakulnának ki ezek a bőrproblémák.


De a külső kezelés mit sem ér ha belülről nem kezeled magad.

jún. 3. 22:38
 8/15 anonim ***** válasza:
A szappan a legrosszabb, amit a bőrödre rakhatsz. Ugyanis leszedi a barriered. A túl lúgos és a túl savas anyagok okoznak irritációt. Amúgy a bőr természetes állapotban enyhén savas.
jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy enyhén lúgos a magzatvízhez viszonyítva, csak az enyhén savas lett az általánosan (orvosi körökben is) elfogadott alap.
jún. 3. 22:48
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom hogy lúgos bőrköpeny, a bázisanyag meg olyan 8-8,5 pH.
jún. 3. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!