Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rosacea (gyulladásos bőrbetegs...

Rosacea (gyulladásos bőrbetegség) mitől alakul ki? Mi a kezelési módja?

Figyelt kérdés
Lelki okok is érdekelnének.

#kezelés #lélek #test #ok #rosacea #gyulladásos bőrbetegség
jún. 2. 22:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy sosem hallottam azt, hogy a bőrköpeny lúgos lenne. Már csak azért sem, mert nem így van.

A magzatvíz pH 6,5. Nekem most volt mintavételes vizsgálatom, innen a pontosság. A bőröd pH értéke pedig valahol 4,5-5,5 közt van. Tehát savasabb, mint a magzatvíz.

A szappanok általában 8 körüli pH értékkel bírnak. Emiatt is érzed azt, hogy húzódik a bőröd, ugyanis reakcióba lép vele és kiszárítja.

jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Orvosi értelemben nem lúgos, de ettől még helytelen a feltételezés.


A magzatvíz 8,5 pH-értékű, az átlagos bőr pH-ja 6,5 körül mozog, ha beteg akkor ennél savasabb.


Az egészséges bőr pH-értéke 7 felett kéne hogy mozogjon.


A régi lúgos szappanok pH-ja 9-10 is lehet.

jún. 3. 23:24
 13/15 A kérdező kommentje:
jún. 3. 23:28
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom ezeket honnan szeded, de teljesen fals információk!

A pH értéknek nincs több értelme, az egy egzakt érték. Ha a magzatvíz 8,5 lenne, akkor megégetné a magzatot. Az egészséges bőr biztosan nem 6,5, az már komoly gond.

A 9-10 pH meg erősen lúgos, egy szappan olyan magas értékkel már életveszélyes.

Ezeket csak azért mondom, mert ez a valóság. Egyetlen orvos vagy kémikus sem mondana mást. Én ugyan csak egy agrármérnök vagyok, de mi is tanultunk kémiát, biokémiát.

Meg ugye mondom, most volt magzatvíz mintavételem.

jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Megnéztem a két linket, ezek minden csak nem hiteles forrás. Funkcionális anatómia tankönyvet keress a könyvtárban, abban le van írva részletesen!
jún. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!