Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alkohol függőségre meg úgy...

Az alkohol függőségre meg úgy álltalában a függőségekre lehet gondolni kényszer betegségként?

Figyelt kérdés

Függő vagyok. Jártam AA gyülésekre is de nem segített. Most 10 napja vagyok tiszta hála istennek és megfogalmazódott bennem eme gondolat hogy effektív a függőség valamiféle kényszer cselekvés lehet-e? Kezelhetjük-e a képpén vagy a kettő fogalmat/betegséget jobb nem összemosni? Nekem pl ez a gondolatmenet tetszik és ennek alkalmazása, tudatosítása nagyban hozzájárul a józanságom megtartásában.

(Fun fact: nem hiszek csakis kizárólag az AA-ban és a minesota programban, hiszem hogy más alternatívák is létezhetnek a függőség lekűzdésére, ott van nekem példaként Pál Zoli TikTokról a soberban megalkotója)



júl. 16. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hivatalosan két külön betegség. Nyilván értelmezheted a függőséget is kényszerként.
júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, ugy ertelmezd, ahogy az neked segit. Nyilvan ott van a kenyszer a fuggosegben is, a sovargas resze. Kitartast, jobbulast!
júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
36%

Úgy érted, hogy az asztal körül kergetve kényszerítettek, hogy szokjál rá a piára?

Jobb, ha nem keresel bűnbakot. Ez a te életed. Bármi rosszul sül el, abban nem a sors, nem az isten, nem a szüleid, nem a sarki fűszeres, hanem te vagy a felelős.

júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Maradj a lábasnál, séf, a lélektanhoz nem értesz. Az alapfogalmakhoz se. Két kavarás közt olvass!
júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:
A kényszerbetegség nem ugyanaz, de attól még igaz, hogy a függőség egy kényszeres viselkedés. Mindegy, hogy sóvárgással, beszűkült tudatállapotokkal vagy mivel támad, a lényeg az, hogy valahogyan rákényszerít valamire, azaz – a súlyosságától függően – nagyon nehezen vagy egyáltalán nem képes az ember nemet mondani. Ami nem kényszeríti az embert, az nem függőség. Sok leszokni próbáló alkoholista pl. nem is nagyon szokott sóvárogni, mert amikor eljön az ivás "ideje", akkor egy beszűkült, szinte pszichotikus tudatállapotba kerül, ahol komolyan elhiszi, hogy most nagyon jó ötlet meginni "valamit", semmi baj nem lesz belőle (aztán 2-3 pohár után már ahhoz is elég hülye, hogy a berúgás is "jó ötlet" legyen). Ez ellen pl. semmit nem ér az akaraterő, mert nemcsak az ivásra, hanem akár az italvásárlásra vagy a boltba menésre is kiterjed, és ezt "stratégiailag" is nehéz megelőzni, hiszen az alkohol beszerzését a legtöbb lakhelyen nehéz elég macerássá tenni. (Ha órákat kéne utazni érte, az esetleg segítene, de ilyen ugye Magyarországon nincsen.)
júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!