Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kezeljem itthon a...

Hogyan kezeljem itthon a kötőhártya-gyulladásomat?

Figyelt kérdés
Hétvégén Balatonon voltunk, hazafelé a vonaton igen nyomatták a klímát. Nem tudom, emiatt-e, de másnapra begyulladt a torkom, majd elkezdtem köhögni és taknyolni is. Ma reggel még nem tűnt fel, hogy nehezebben tudtam kinyitni a jobb szemem, betudtam a nem túl pihentető éjszakámnak, aztán délután egész véletlenül észrevettem, hogy a szemem orrom felőli sarka jól láthatóan vörös lett, és a szemem többi része is vörösessé vált. Nyilván péntek délután jó szembesülni az ilyesmivel, mikor háziorvoshoz már végképp nem mehetek. Patikában azt mondták, erre való szemcseppet nem adnak, mert vényköteles. Mivel érdemes próbálkozni azon kívül, hogy nem piszkálom, nem dörzsölöm, gyakran mosok kezet (ez eddig is megvolt) és naponta cserélem a törülközőt? Különben nem érzek (még) semmit, tehát nem ég, nem fáj, nem viszket, nincs idegentest-érzés. Előre is köszi a válaszokat.

júl. 19. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Menj be az ügyeletre, ott felírják a megfelelő szemcseppet, ha kell, egyéb gyógyszert is.
júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A langyos, kamilla teás vagy cickafark teás törölgetéssel enyhíthetjük a gyulladást, a duzzadtságot, a viszketést, és megakadályozhatjuk, hogy a váladék rászáradjon a szempillákra. Főzzünk az átlagosnál erősebb teát a gyógynövényekből, 15 percig hagyjuk állni, majd a vattapamacsot merítsünk bele, (szemenként külön vattapamacsot használjunk) és óvatosan törölgessük át a szemeinket, másik tiszta pamaccsal borogatást is végezhetünk: tegyük a szemünkre 5-10 percre. Naponta többször is ismételjük meg.


De menj el mindenképp háziorvoshoz.

júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyik tea sincs itthon, de holnap reggel bemegyek az ügyeletre. Addig hátha javul a 32 fokban, nálam nincs klíma. :D
júl. 19. 18:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Pihend ki magad addig is. Jobbulást!
júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, köszi.
júl. 19. 18:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Napszemüveget használj, először erősebbet..ha megnyugszik a szemed, akkor nem kell sehová menned.


nekem sajnos azért kell, mert begyullad a szemem

júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, ma már én is használtam. Köszi a tippet.
júl. 19. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Erre való az ügyelet. Nálunk kedden van doki legelőször. Ki vár addig. Max. langyos vízzel öblítsd le, nekünk a gyerekorvos mindig ezt mondta.
júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kotohartyara borsavat szorj vizbe es azzal mosd le. Azonnal jobb lesz ,90 %-ban elmulasztja egy lemosas.
júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, kérem. Ma elmentem a kerületi ügyeletre, ahol közölte az egyébként nagyon rendes doktornő, hogy vizsgálat nélkül nem írhat fel szemcseppet, menjek a Péterfybe vagy a SOTE-ra szemészeti ügyeletre. Valszeg korábbi vidéki mivoltomból fakadóan gőzöm nem volt róla, hogy itt ilyen is van, pláne szombaton, de tényleg viszonylag hamar sorra kerültem, a doki pár pillanat alatt megvizsgált, felírta a szemcseppet, utána ki is váltottam. Megnyugtató, hogy nem kellett napokig várnom.
júl. 20. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!