Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Adhatok anyának erre vérnyomás...

Adhatok anyának erre vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

Anya már második napja panaszkodik fejfájásra, azt mondja, hogy az egész feje majd szét robban. Van neki migrénje szóval betudtam annak az elején de aztán jelezte, hogy másmilyennek érzi, illetve mondja, hogy a mellkasa is olyan nagyon nyom neki, ezért az előbb megmértem a vérnyomását és 225/131 volt neki, a pulzusa meg 107. Azt mondja, hogy nem sugárzik neki sehova a mellkasi fájdalma meg a fejfájása se. Még annyit róla, hogy végső stádiumú vesebeteg és hemodialízist kapott rá, nem olyan rég volt neki az utolsó. Sajnos anya alapból magas vérnyomás betegségben szenved de egyáltalán nem szedi az orvos által vérnyomásra felírt gyógyszereit, emiatt lett vesebeteg is sajnos. Van neki még cukorbetegsége, magas a koleszterinje már nagyon rég óta és vérszegény is. Reumás gondjai is vannak, meg refluxa is van. 7 éve sztrókot kapott, úgyhogy van mire nézni sajnos. Ráadásul 32 éve dohányzik elég erősen.

Gondoltam adok neki Tensiomint, de nem tudom, hogy mivel vesebeteg meg hemodialízist kapott így mit szabad meg mit nem. Ebben kérném segítségetek. Ez a nagy meleg is biztos megviseli azért is van szarul gondolom. Köszönöm ha segítetek. 54 éves anyukám ha ez fontos.



júl. 16. 19:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Vegye komolyan! Ennyi!
júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Bármennyire is rossz lehet ezt olvasni, de mondd meg anyukádnak, hogy ha nem tesz semmit, akkor sajnos már nem sokáig fog élni.
júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Végül csak mentőt hívtam tegnap, mert nem volt jól. A sürgősségin kapott gyógyszert amivel levitték a vérnyomását, majd hazaengedték. Nagy baja nem lett. Kapott beutalót mára kardiológiára, most értünk haza. Kapott gyógyszereket amiket ki is váltottunk neki. Mostmár muszáj lesz szednie.
júl. 17. 13:01
 24/25 anonim ***** válasza:
Persze hogy szedni kell és le kell tenni a cigit, legalább ennyire váltson életmódot.
júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Orulok hoogy anyukad jobban van es latta orvos!

Mielobbi jobbulast kivanok anyukadnak!

júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!