Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma kezdtem el szedni vérnyomás...

Ma kezdtem el szedni vérnyomáscsökkentő gyógyszert, de erősebb lett a szívverésem?

Figyelt kérdés
Ma kezdtem el vérnyomáscsökkentő gyógyszert szedni. Covertex 5 mg írt fel az orvos. Azt mondta kell pár nap mire lejjebb viszi. Már fél nap után csökkent egy picit. Eddig mindig 180 körül volt most 170-nél feljebb nem ment. Ami viszont aggaszt, hogy erőteljesebben érzebb a szívverést, majdnem mintha futottam volna. Ez mitől lehet? A pulzus az nagyjából ugyan annyi mint szokott csak most mintha erősebben verne, főleg akkor érzem ha pl fekszek vagy ülök, mozgás közben nem annyira.
jún. 18. 17:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Covercard a gyogyszer, elírtam.
jún. 18. 18:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden ilyen gyogyszernél kell idő, amig a szervezet hozzaszokik, addig erősebbek lehetnek a mellékhatások. Nem tudjuk, miért ezt a gyogyszert irta fel az orvos, milyen mas betegseged van, milyen mas gyógyszert szedsz hany evese vagy , mi a nemed, es ha ezeket tudnank, sem tudnank biztosan semmit mondani.

A 180as vérnyomás elég magas:(

HIvd fel az orvost, aki felirta vagy a haziorvosod!

jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 28 éves férfi vagyok. Mást gyógyszert nem szedek illetve más betegségről sem tudok, de vérvételre is elküldtek első körben.
jún. 18. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Adj neki pár napot. Én 27 vagyok, nekem tavaly írtak fel covercard 5/5-öt, mondjuk nekem közel se volt ennyi a vérnyomásom, inkább 135-140 körüli. Azóta már normális, sőt többször alacsonyabb is volt kicsit. Nekem is szokott ilyen érzésem lenni, valószínűleg palpitáció lesz.
jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!