Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Adhatok anyának erre vérnyomás...

Adhatok anyának erre vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

Anya már második napja panaszkodik fejfájásra, azt mondja, hogy az egész feje majd szét robban. Van neki migrénje szóval betudtam annak az elején de aztán jelezte, hogy másmilyennek érzi, illetve mondja, hogy a mellkasa is olyan nagyon nyom neki, ezért az előbb megmértem a vérnyomását és 225/131 volt neki, a pulzusa meg 107. Azt mondja, hogy nem sugárzik neki sehova a mellkasi fájdalma meg a fejfájása se. Még annyit róla, hogy végső stádiumú vesebeteg és hemodialízist kapott rá, nem olyan rég volt neki az utolsó. Sajnos anya alapból magas vérnyomás betegségben szenved de egyáltalán nem szedi az orvos által vérnyomásra felírt gyógyszereit, emiatt lett vesebeteg is sajnos. Van neki még cukorbetegsége, magas a koleszterinje már nagyon rég óta és vérszegény is. Reumás gondjai is vannak, meg refluxa is van. 7 éve sztrókot kapott, úgyhogy van mire nézni sajnos. Ráadásul 32 éve dohányzik elég erősen.

Gondoltam adok neki Tensiomint, de nem tudom, hogy mivel vesebeteg meg hemodialízist kapott így mit szabad meg mit nem. Ebben kérném segítségetek. Ez a nagy meleg is biztos megviseli azért is van szarul gondolom. Köszönöm ha segítetek. 54 éves anyukám ha ez fontos.



júl. 16. 19:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Tensiomin???


Ilyen értékekkel meg ilyen háttérrel felhívod a 112-őt azonnal rohamkocsit indít orvossal/tiszttel.


Azonnal telefonálj légyszi mert ez egy durva hipertóniás krízis.

júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Cigivel mindenképpen le kéne állni fokozatosan, az orvosnak erősebb gyógyszert beállítani ha a mostani nem elég. Semmiképpen se terhelje túl a gyomrát, könnyebb ételeket egyen és több vizet igyon. Koffeint, zsíros-olajos, cukros ételeket kerülje! Nincs könnyű helyzetben ebben a melegben, még ma figyeljen oda mert ez nagyon nem jó!
júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
1. Hajléktalanoknak alapból ennyi a vérnyomása, rengeteget alkoholt isznak, így éldegélnek az utcán. A nagy teljesítményű sportolóknak is alapból magas.
júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Most mindenképpen szedje be a gyógyszereit, aztán életmódváltás ha élni akar!
júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#1 Ne ijesztgess...ennyire csak nem súlyos a helyzet.


#2 Hát az nehéz lesz. Napi szinten 1 csomag elmegy neki sajnos. Nem szedi a vérnyomására a gyógyszereit egyáltalán, kontrollra se jár. Tensiomin se neki lett felírva hanem nekem, csak gondoltam adnék neki 1-et belőle. De akkor adhatok neki vagy nem?

júl. 16. 19:27
 6/25 anonim ***** válasza:
#3 Lehet, de ettől még ez így nem jó. Ilyen értékekkel, ilyen tünetekkel meg ilyen háttérrel mindenképpen a kórházban a helye. Főleg, hogy írja is, hogy nincs saját gyógyszere és kontrollra se jár. Már rég telefonálni kellett volna és bevinni. A kórházban helyre hozzák. A kérdezőtől meg nagyobb határozottság, mert ebben ő is ludas ha hagyja így leromolni az egészségét.
júl. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Rendszeresen kellene szednie azt, amit felírtak neki.

A Tensiomin lehet egy kis időre leviszi, de az nem a tartós használatra lett kitalálva.

Ha nem vigyáz magára, akkor ennél már csak súlyosabb lesz a helyzet.

Ennyi betegséggel azért legalább a gyógyszerek fontosabb részét illene bevenni.

júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
ne itt kérdezgesd, vidd orvoshoz baszki
júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A cigi erősen érszűkítő hatású ami csak emeli, e mellé az elégtelen oxigénellátás a cigi, a helytelen légzés és a meleg miatt, vizet is kéne inni mert az jobban leviszi, oldja a fizikai stresszt, gyógyszert nem szedi, szóval minden adott.


Ideiglenesen szedni kéne ha nem akartok bajt, ilyen állapotok mellett bármikor bekövetkezhet, neked kell hatással lenni rá, neki meg megfogadni ha akar még élni, és ahogy mondtam ÉLETMÓDVÁLTÁS!, legalább a cigit tegye le fokozatosan!


De ha makacs az az egészségébe vagy életébe kerülhet!


Ez már nem játék, vegyétek komolyan!


Kajára is figyeljen oda, sokat számít, csak könnyű ételeket egyen!

júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez most trollkodás? Nyilván 220-as vérnyomással a kórházban lenne a helye, mielőtt kap még egy stroke-ot. Mondjuk nem igazán értem, hogy az ilyen típusú betegek mégis mit várnak az élettől….
júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!