Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Adhatok anyának erre vérnyomás...

Adhatok anyának erre vérnyomáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

Anya már második napja panaszkodik fejfájásra, azt mondja, hogy az egész feje majd szét robban. Van neki migrénje szóval betudtam annak az elején de aztán jelezte, hogy másmilyennek érzi, illetve mondja, hogy a mellkasa is olyan nagyon nyom neki, ezért az előbb megmértem a vérnyomását és 225/131 volt neki, a pulzusa meg 107. Azt mondja, hogy nem sugárzik neki sehova a mellkasi fájdalma meg a fejfájása se. Még annyit róla, hogy végső stádiumú vesebeteg és hemodialízist kapott rá, nem olyan rég volt neki az utolsó. Sajnos anya alapból magas vérnyomás betegségben szenved de egyáltalán nem szedi az orvos által vérnyomásra felírt gyógyszereit, emiatt lett vesebeteg is sajnos. Van neki még cukorbetegsége, magas a koleszterinje már nagyon rég óta és vérszegény is. Reumás gondjai is vannak, meg refluxa is van. 7 éve sztrókot kapott, úgyhogy van mire nézni sajnos. Ráadásul 32 éve dohányzik elég erősen.

Gondoltam adok neki Tensiomint, de nem tudom, hogy mivel vesebeteg meg hemodialízist kapott így mit szabad meg mit nem. Ebben kérném segítségetek. Ez a nagy meleg is biztos megviseli azért is van szarul gondolom. Köszönöm ha segítetek. 54 éves anyukám ha ez fontos.



júl. 16. 19:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha nem hívod ki a mentőt adjál neki gyógyszert hogy levigye és itass vele több vizet, cigi helyett inkább lassú, mély légzéseket csináljon, az is leviszi.
júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
És nagyon gondolkodjon el az életmódváltáson mert ez sokáig nem fog menni ha így folytatja, már ezek is komoly jelek!
júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

meg esetleg táltost, hogy tancoljon, hátha jobban lesz. Baszki, orvoshoz, ügyeletre, ügyeletet hivni, mentőt hivni, nem a gyakoris tanácsokat olvasgatni.

Azt ha havali azt mondja, hogy ilyen olyan gyogyszert adjal neki, aztan meghal, hogy a faszba szamolsz el magaddal... a 17es kommentelő azt monta, ez majd jó lesz....

júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
225??? Azonnal mentő! Ez hipertóniás krízis, simán agyvérzést kaphat.
júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
13. Ezt csak tűzoltásra írtam mert láthatóan egyiküknek sem esik le hogy komoly a probléma. Persze orvosi segítség is elkelhet ilyen esetben, de még mindig azt mondom hogy ez egy nagyon hosszú, rossz és kezeletlen életvitel eredménye.
júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Hanyagság, nemtörődömség, igénytelenség.
júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Egy volt stroke-os, dohányzó, cukorbeteg, gondolom túlsúlyos, dializált, anaemiás betegnél akkor se túl fényesek az életkilátások, ha beszedi a gyógyszereket.

Legjobb lenne orvoshoz vinni, bár aki gyógyszert se szed ezt nyilván nem akarja. Csodát innen senki se tud tenni, a Tensiomin ideig-óráig jó, de olyan vérnyomáscsökkentőt kellene szednie, ami hosszú távon hatásos. Dagad a lába?

júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, azonnal hivjal anyukadhoz mentot !!!

Meg ha azt is mondja, nem kell hozza orvos. Ne hallgass ra.

Hivjad a mentot.

júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 IgaziÚriember ***** válasza:
0%
Ez még annyira nem vészes vérnyomás érték ha csak időszakosan ugrott fel. Én erőemelő vagyok, egy-egy komolyabb session után amikor belenyomok 400 kilóba felugrik a vérnyomásom 250/130 körüli értékre aztán szépen lecseng és visszaáll idővel a normális körüli tartományra.
júl. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%
De Te sportoló vagy, ő meg egy krónikus, végstádiumban levő beteg. Ha életben akar maradni, legalább a háziorvosa lássa már.
júl. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!