Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez már leukémia??

Ez már leukémia??

Figyelt kérdés
Pár hete kezdődött mandula gyulladas megfázás antibiotikumot kaptam egy hétig szedtem mihelyst abba hagytam rá két napra újra beteg lettem emelett jelentkezett nyirokcsomó duzzanatot illetve kiütések a karon láb fájdalom kar fájdalom. Vissza full orr gégészetre labort kért 25ezer fehérvérsejt eltérés a trombocyta magasabb neutrofil magasabb lymphocita alacsony nagyon. Újabb antibiotikum megint gyógyszer elfogytával újra jelentkezett a gyulladás fájdalom torok fájdalom. Kiütés elmúlt láb fájdalom kar fájdalom megmaradt. Azóta is tart a gyulladás antibiotikumot már nem irt a házi orvos azt mondta 2het múlva vervetel. Szerintem ez már biztos hogy leukémia. Illetve még a száj dagadas ami ajak fájdalommal kezdődik és lesz benne egy nagy csomó ami feldagad és utána elmúlik magától. 23 éves vagyok van egy kislanyom nem gondoltam volna hogy ijen betegségel kell szembe néznem
júl. 7. 16:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A második gyulladás után is kért labort a házi orvosom ahol 15ezer volt a fehérje vérsejtszám trombocyta helyre ált. Neutrofil csökkent de még mindig magas volt lymphocita is nőt de még mindig alacsony volt eléggé.
júl. 7. 16:07
 2/13 A kérdező kommentje:
Most várom a jövőhet utáni vérvételt annak az eredménye mindent eldont remelem,
júl. 7. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben a házi orvossal beszélj, ide sok laikus jár. Meg kicsit össze vissza írtál le dolgokat.
júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Tuti nem leukémia, egyrészt a doki azt látta volna, másrészt a labor is jelzi, ha nagy a gond vagy nagy az eltérés. Leukémiánál nem rendeződik a fehérvérsejt szám és a trombocita szám se, ráadásul ez utóbbi nagyon kevés lenne, legalább a 100-szorosa vagy 1000-szerese a megengedettnek a fvs száma, balra tolt vérkép a jellemző rá, ezt nem lehet elnézni. A 15 ezer és 25 ezer nem tudom nálad mit jelent, ez nem pontos, kellene egy mértékegység és egy labor tartomány is. Amúgy nem csak leukémia lehet, rengeteg oka lehet az emelkedett értékeknek.
júl. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pont fordítva mondták az enyém balra tolt vérkép volt ami a jó a jobbra tolt a leukémia ha jól emlékszem a dokira
júl. 7. 18:53
 6/13 A kérdező kommentje:
Fehérvérsejt tartomány 4-10ezer az enyém először 25 ezer utána 15 ezer volt.
júl. 7. 18:54
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
40%

Balra tolt vérkép a leukémia jellemzője.

A fehérvérsejt száma, ha ennyi, akkor az lehet egy fertőzés miatt is, de kellene tudni a fehérvérsejtek közül melyik fajtája pontosan mennyi. De én voltam leukémiás, egyáltalán nem ilyen, amit te érzel, az ennél sokkal kegyetlenebb, azzal azonnal küldenek kórházba, nagyon rosszul lennél tőle, szenvedés, kemó meg sugárkezelés szinte azonnal.

júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Meg kérdezhetem neked mik voltak a tüneteid?
júl. 7. 20:08
 9/13 Senior Séf ***** válasza:
86%
Köze nincs a leukémiához. Sokkal inkább a sok antibiotikumtól felborult bélflórához.
júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

A balra tolt vérkép NEM a leukémia jellemzője.


" Sima balra tolt vérképpel szinte kivétel nélkül fertőzésben, annak leggyakrabban bakteriális formájában találkozunk. Gyakori még gyulladás és nekrózis során "

( [link] )


[link]

júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!