Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 6,7 -es vércukorszint még...

A 6,7 -es vércukorszint még elfogadható? Vizsgálat előtt kb 1 órával ittam egy energiaitalt+ vitaminvizet mert nem számítottam rá hogy ilyen vizsgálat is lesz(éves üzemorvosi). Enni nem ettem semmit.183cm és 71kg vagyok. 26/N

Figyelt kérdés

jún. 20. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert az orvos sokmindent nem mondott,szerinte még elfogadható de ez annyira nem nyugtatott meg.
jún. 20. 15:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Éhgyomorra sok lenne, de mivel előtte ittál egy full cukros lötyit, így szerintem elfogadható.
jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szakorvosok havi szintet számolnak.
jún. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az 1 energiaital 1 órával előtte elég volt, hogy megemelje a cukrodat. Vércukor vizsgálat előtt igazából még vizet sem nagyon szabadna inni.
jún. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen energiaital volt pontosan? Kábé csináltál egy cukorterhelést magadnak, nyilván nem teljesen pontos, de valószínűleg nem vagy cukorbeteg ez alapján. De jó lenne tudni annak az italnak a pontos szénhidrát tartalmát és azon belül is hogy pontosan milyen szénhidrát.
jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5/ös

Ez a burn guava-s (250ml)verziója volt amiben elég sok (37g) cukor van.

jún. 20. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké, 37 g ebben a kontextusban nem olyan sok, és az összetevők között látható hogy sima cukor van benne (néha tiszta glükózt tesznek ami jobban emeli a vércukorszintet, a sima cukornak fele glükóz, fele fruktóz).


Mindenesetre kb. egy órával utána teljesen okés, hogy 6,7 legyen a vércukorszinted. Ha súlyos cukorbeteg lennél, akkor jóval magasabb lenne.

jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!