Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 8,0 vércukorszint 1,5 óra...

8,0 vércukorszint 1,5 óra után. Van miért aggódni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kíváncsiságból elkezdtem mérni a vércukorszintemet és ma étkezés után 1.5 órával 8.0 volt, 2 órára már lement 6.8-ra. Ettem egy szelet tortát is. Ez így neccesnek mondható? Átlagosan 6,5 és 7,4-en belül szokott mozogni evés után 1.5 órával. A reggeli mérések 5 és 5,5 között szokott lenni. Szerintem csak egyszeri eset volt ez a magasabb érték a mai, Ti mit gondoltok?

jún. 16. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így nem sokat jelent, mert nem mindegy, hogy mennyi szénhidrátot fogyaszt a mérés előtt valaki. Terheléses cukor vizsgálat esetén is meg van adva, hogy 75 gramm glükoz fogyasztása szükséges a pontos értékekhez. Ha kb. reális értéket akarsz kapni, akkor létezik egy olyan mérés, amit 1 zsemle és 2 dl tej után kell mérni 2 órával. Ebben az esetben a 2 órás mérés eredménye akkor jó, ha a normál tartományba kerül.
jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Hivatalosan" teljesen jó, főleg hogy a mérőnek is van egy kis szórása, hibája.


A magam részéről nem ennék túl gyakran abból az ételből ennyit, amitől még 1,5 órával később is 8 a vércukorszintem, mert szeretném megóvni az érfalaim épségét, és az ilyen magas vércukorszint rosszat tesz nekik. De havi 1-2 ilyen belefér. Vagy ha többször akarok enni belőle, akkor cserébe többet is sportolnék. (Nem vagyok cukorbeteg, de én is szoktam nézni néha.)

jún. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Teljesen normálisak az értékeid. Egy átlag egészséges embernek is felmegy enyhén. És a működő hasnyálmirigynek a dolga hogy levigye ha magasabb.
jún. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!