Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre utal, ha a...

Milyen betegségre utal, ha a vércukorszint folyamatosan bezuhan?

Figyelt kérdés

Étkezések után állandó gyengeség, levertség, kimerültség érzés miatt elküldött az endokrinológus cukorterhelés vizsgálatra.

Az eredménnyel három hét múlvára kaptam időpontot, de addig is jó lenne tudni, hogy mi bajom van, illetve mit tudok tenni.


A vizsgálat eredménye:

Glükóz - 4.6 mmol/L

Glükóz, 60 perc - plazma 3.4 mmol/L

Glükóz, 120 perc - plazma 4.0 mmol/L

Inzulin 8.1 mIU/L

Inzulin, 60 perc 23.3 mIU/L

Inzulin, 120 perc 26.6 mIU/L

Inzulin rezisztencia (HOMA index) 1.67

Hemoglobin A1c (IFCC) 33.0 mmol/mol

Hemoglobin A1c (NGSP) 5.2

Amiláz 77

Lipáz 10


Milyen betegseg állhat a háttérben, ha egyáltalán valóban itt van a baj és nem máshol?


jún. 8. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Inzulinrezisztencia.

Testmozgás, egészséges táplálkozás segíthet. Ha az nem elég, akkor gyógyszert írhatnak majd fel. Kerüld a cukrot, fehér lisztet. Egyél lassan felszívódó szénhidrátokat, teljes kiőrlésű termékeket. Egy étkezésen belül ne egyél túl sok szénhidrátot. Pl a köret legyen félig szénhidrátos (krumpli, barnarizs, durumtészta) és félig zöldség (párolt zöldség, saláta).

Reggelire nem ajánlott a tej, joghurt, kefir és a gyümölcs.

Az egyedileg eltérő lehet, hogy kinek hány étkezés válik be naponta. Van, akinek napi 5-6 étkezés jó hatású, mások akkor vannak jobban, ha csak naponta 3x esznek. Ezt ki tudod tapasztalni.

jún. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
1, az endokrinkp oldalán meg pont a tej és kefir lassú felszívódású.
jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok orvos, de szerintem ez nem inzulin rezisztencia. Rezisztencia esetén a cukorterheléses vizsgálatnál azt kellene látni, hogy a vércukor szint nem csökken le elég gyorsan a cukorbevitel után. Itt épp az ellenkezőjét látjuk, a cukor 60 perccel az első mérés után alacsonyabb, mint elsőre volt.


Nem tudom biztosra az okát, és nyilván ki kell vizsgáltatni, de egy ismerősömnek volt hasonló problémája a közelmúltban, nála a túl sok stressz okozta, hogy a hasnyálmirigye túl sok inzulint termelt, és bezuhant tőle a vércukra. De lehet akár daganat is, és bár az inzulintermelő hasnyálmirigy daganatok általában jóindulatúak, mindenképp ki kell deríteni, mi a valódi ok.

jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Ez nem IR, van akinek bezuhan a glükóz. Ez csak túlzott inzulin válasz. Semmilyen kezelést nem igényel. Többször keveset kell enni, ennyi.
jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
#2 pedig gyors ch a tej meg a kefir. Napközben lehet fogyasztani, csak reggelire nem ajánlott.
jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#3 az első stádiumban túlzottan leesik a vércukor szint terhelés hatására, az inzulin meg nagyon megy fel. Egyébként jelen esetben az inzulin nem túl magas, úgyhogy lehet, hogy nem IR. Ha súlyosbodik, akkor szokott lenni, hogy már túl magas a vércukor is.
jún. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem káros vizsgálat ez a vércukor terhelés, normál esetben senki nem hajtana le tömény 75 g cukrot. Nem tudom, van-e élő ember, akinek jó eredménye van, de elméletileg a vércukor szintnek és az inzulin szintnek is olyan görbét kéne leírni, hogy 60 percnél feljebb megy, aztán 120 percnél lejjebb, de nem megy a 0 perces alá. Mivel tünetek is vannak, lehet IR.
jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kiderült már, hogy mi okozta a vércukor lezuhanást?

Nekem voltak/vannak hasonló gondjaim, gyerekkorom óta. Nálam valszeg a gyorsan felszívódó szénhidrátok miatt, gyorsan emelkedik, és gyorsan is esik le a vércukorszintem. Ha nem tudok lefeküdni, vagy legalább leülni ilyenkor, el is ájultam már, de néhány perc alatt normalizálódik a helyzet. Ha vizet iszom az is segít. Néhány éve zabpelyhet reggelizek kefírrel, pár szem gyümölccsel, és vigyázok a szénhidrátokra, azóta ritkán van rosszullét.

jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, közben küldtek meg más vizsgálatokra is, és végül kiderült, hogy hipofizis alulműködés miatt a szervezetemben egyik hormonképző rendszer sem működik megfelelően. Jelenleg a testem nem igazán tudja fenntartani a normális vércukor szintet, ezért van rendszeresen reaktív hipoglikemiám. A hipofizis alulműködést gyógyszerrel fogják kezelni. A hipoglikémiát pedig az étkezési szokások változtatásával kellene, de egyelőre tanácstalanok a dokik, meg a dietetikus, mivel pont úgy étkezem, ahogyan amúgy kellene. Az endokrinológus szerint nagy valószínűséggel akkor fog elmúlni, vagy legalábbis javulni ez, ha a hipofizis alulműködés javul.
jún. 12. 08:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, jobbulást kívánok.
jún. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!