Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Éhgyomri vércukorszint 7,7...

Éhgyomri vércukorszint 7,7 lett erre mit fog mondani az orvos?

Figyelt kérdés
Pénteken voltam vérvételen és sajnos magas lett a cukrom, háziorvoshoz hétfőn megyek. 6,4-ig jó és nekem 7,7 lett. Akinek hasonló értéke volt mit mondott erre a háziorvos? Írt rá valamit vagy elég volt a diéta? Sajnos túlsúlyos vagyok, 160 cm és 80 kg, 30 éves nő vagyok, de eddig még mindig jó volt a cukrom. Minimálisan a koleszterin is emelkedett, többi érték jó.

#Vércukorszint, labor, vérvétel,
máj. 25. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Bemutatót fogsz kapni diabetológiára!

Az éhgyomri cukor 6.0 és 8.0 közt prediabetes. Ezt ki kell vizsgálni majd.

Lesz majd még verveteled, és egy oralis glükóz tolerancia teszt is, az dönti majd el, hogy ez már diabetes vagy csak prediabetes.

Diéta, súlyvesztés, testmozgás és valószínűleg metformin tabletta lesz neked felírva. 🙁

máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

#1 az éhomi vercukor 6,2 jó ugy tudom. Nem? Nekem ezt írták a papírra.

Momdjuk lenyegtelen, mert a 7,7 az magas.

máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
2! Nincs kőbe véve a felső határ ma az ökölszabály az, hogy 6 mmol/l-ig jó. Most az, hogy az adott orvos/labor 5.9-et vagy 6.2-nezi a hatarértéknek már reszletkérdés.
máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt fogja mondani, hogy 2-es típusú cukorbetegséged van.

Már most utána tudsz nézni a diétának, google a barátod.

Lehet, hogy beutal valahova, de metformin az első kezelési lépcső, azt a háziorvos is el tudja indítani.

Innentől kezdve érdemes a vérnyomásra is jobban odafigyelni, jó lenne ha a szisztolés érték legalább 130 Hgmm alatt lenne. Ha esetleg volna fehérje a vizeletben, akkor azzal külön kell foglalkozni.

Az LDL koleszterint legalább 1,8 mmol/l alá kellene vinni.

máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Egyes moert pontoztátok le?

Jó dolgot írt!

máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vérnyomásom jó szokott lenni 110-120, viszont a pulzusom gyakran 90-100 nyugalmi állapotban is, olyankor erős szívdobogást érzek. Ezt már mondtam többször a háziorvosnak, de ha ott méri a rendelőben 80-85 között van és nem mond rá semmit.
máj. 25. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha továbbküld diabetológiára, akkor egy terheléses vércukor vizsgálattal pontosabb diagnózist állítanak fel és a metforminnál hatékonyabb gyógyszert írnak fel. A különböző egyéb életviteli javaslatok szerint a testsúly csökkentése nagyon hatásos már önmagában is.
máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként pcos-s és inzulinrezisztenciám is van. Több évig diétáztam, sportoltam, szedtem a Meforalt, pedig nem voltam akkor túlsúlyos, de a cukorterhelés után a 60 perces meg 120 perces cukor és inzulin is emelkedett volt, éhgyomri mindig jó volt. Aztán miután szültem, már nem foglalkoztam a dologgal, mert ugye előtte az, hogy legyen gyerekem az motivált. Amúgy is már nagyon zavar a túlsúlyom, így legalább megint könnyebben ugrok neki a diétának, hogy rossz lett az eredményem és biztos az orvos is fogja mondani, hogy fogyni kell.
máj. 26. 09:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyszer már azt is mondta az endokrinológus, hogy IGT-m van, mert 9,2 volt ha jól emlékszem a 120 perces cukrom. Ez már kb. 5 éve volt. Biztos, hogy a terhelés is nagyon rossz lesz ha csinálnak, ha már az éhgyomri is sok. Sajnos akihez jártam endokrinológus már meghalt és nehéz jót találni, de hátha a háziorvos elég lesz.
máj. 26. 09:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg is vannak a pcos-s tünetek is. Túlsúly, rendszertelen menstruáció (kb 3 havonta), szőrösödés. Nyáron tervezek menni nőgyógyászhoz is, mert szülés óta, 3 éve nem voltam. Ott is mindig mondta az orvos, hogy látszik ultrahangon a sok apró ciszta volt, hogy nagyobbak is voltak, de mindig felszívódott. Tudom, hogy hülye vagyok, hogy nem kezeltettem szülés után magam, de annyira nehéz egy életen át diétázni.
máj. 26. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!