Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hashimoto betegséggel élők!...

Hashimoto betegséggel élők! Rosszul voltatok, amikor elkezdtétek szedni a szelént? Mennyi szelént szedtek?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 20:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Írtam üzenetet 😊
ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Szia! Á, ne dicsérj meg ennyire, mert annyira azért nem tartottam, amennyire kellett volna. A másik betegség miatt amúgy alig tudtam vmit megenni, ezért a sok-sok évi "tojásmentesség" után idén néha tojást is ettem, de pont pár napja állapítottam meg, hogy tényleg jobb, ha azt sem eszem.


Nem tudom, hogy a környezetedben élők hogyan kajálnak, de magamon azt figyeltem meg, hogy úgy könnyebb volt betartani a mentességeket, amikor nem láttam, hogy mások mit esznek...


Dr. Izabella Wentz könyvét még csak olvasgatom.

Szerintem vannak jó dolgok benne.

Mindenképpen pozitív, hogy ő meggyógyult és sokakról ír, akik szintén meggyógyultak!

Ugyanis Dr. Wentz szerint visszafordítható a folyamat, tehát meg lehet gyógyulni.


Nekem ez a nézőpont nagyon tetszik és igaznak vélem.

Úgyhogy szerintem érdemes megnézned, belenézni minimum, de akkor már biztosan el is fogod olvasni.


És jó a könyv, amit most olvasol?


Köszi a dietetikus tippeket és elérhetőségeket!


Tényleg jól be van táblázva Cs. J. Jó, hogy ő állította össze neked.


Figyi, tegnap szólt nekem vki erről: U vitamin. Nézz utána, mert lehet, hogy neked is jó lenne, a másik betegség miatt!


Mostanában sokan mondják, mármint nem laikusok, hanem kutatók, szakértők, hogy az - eddig autoimmunnak nevezett - betegségek oka a "szivárgó bél", más néven "lyukas bél", "áteresztő bél".

Ennek gyógyításában segít (az ott írtak szerint) az U vitamin. Azon az oldalon, amit én néztem, ott van sok pozitív visszajelzés az U vitamin szedésével kapcsolatban, tehát valóban jók a tapasztalatok. Ez biztató. Mi még nem vettünk, de sztem ma rendelünk.

ápr. 26. 07:07
 23/30 anonim válasza:
100%
Napi 1 tabletta Normoxil nekem ezt ajánlotta az endokrinológus,bevált eddig.
ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

#23. Köszönöm! És amellett szedsz mást is?


Nektek ultrahang vizsgálaton mit mondott az orvos?

ápr. 28. 06:35
 25/30 anonim válasza:
100%
Nekem minden okés az ultrahangon is csak a hormonjaimnál találtak kissebb eltérést,nekem még kezdetleges. Terhes vitamint szedek még Trimeszter jódmentest+ d vitamin 4000 meg E vitamint,c vitamint.
ápr. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
#25. De jó! Ti mindent magán úton oldottatok meg?
ápr. 30. 06:45
 27/30 anonim válasza:
100%
Nem.Próbáltam mindent sztk ba.Ami nagyon nem ment,szorított az idő doki menetel miatt,akkor sűrgettem meg magánba. :)
ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mint a 25-nek, ultrahangon nekem sem látszik, csak a vérvételemből.


Én félig magán, félig állami.


Államiban mennek a meddőségi kivizsgálások, de oda mindig 2-3 hónap a következő időpont, ezért pár vizsgálatot magánban csináltattam a meddőségi doki javaslatára, hozzá csak az eredményt viszem.


De például az egészségbiztosításom fizet évi 1 ultrahangot, így a pajzsmirigy ultrahang magánban "ingyen" volt.

ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok!
máj. 3. 05:21
 30/30 A kérdező kommentje:

Hogy vagytok mostanában?


15. Párom azt mondta, hogy van Hashimoto csoport a fb-on, de ő nem azt írta a keresőbe, hogy Hashimoto, hanem talán azt, hogy pajzsmirigy. Esetleg keress rá így.


A vas infúziót a háziorvos adja neked vagy ki? Milyen időközönként kapod?

Nekem is volt vashiány, de elvileg most nincs.


Szerves folátot még nem szereztem be, de nemsokára.


D3-vitaminból mennyit szedsz egy nap? És mindig ugyanannyit vagy emelés a mennyiséget?


Próbálod azóta az AI étrendet?

Én azt hittem, hogy jobban vagyok és kipróbáltam néhány nem AI kaját és olyan rosszul lettem, hogy még sírtam is.


Rhdk egy dolog ez az autoimmun állapot.

Nagyon vigyázzatok. Én sem gondoltam, hogy ennyire komolyra fordul.


Az U-vitamin már megérkezett egy ideje, de még alig szedtem.


Viszont találtunk egy nagyon jó könyvet. Egészen elképesztő, megdöbbentő dolog is állnak abban.

De nagyon érdemes elolvasni! Dr. Gundry szívsebész írta.


A Dr. Izabella Wentz könyvben is van sok hasznos.


Amúgy nekem vérszegénység is van és pár nappal ezelőtt, amikor nem tartottam az étrendet, durván elkezdtek fájni az ízületeim.


Nagymamámnak rheumatoid arthritise volt, az is autoimmun, úgyhogy emiatt is sokkot kaptam.


Ha nálatok még nem ilyen súlyos a helyzet, akkor gyorsan rakjátok rendbe a beleteket, nehogy idáig jussatok.


Ehhez ajánlom a Gundry könyvet. Nagyon sok múlik azon, hogy mit kajáltok.

máj. 22. 04:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!