Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért akarják/akarták megúszni...

Miért akarják/akarták megúszni a covidot az emberek?

Figyelt kérdés
Főleg amikor már oltás is volt rá, hogy jaj csak el ne kapjam, mert mi lesz ha elkapom, önkéntes karantén, home office stb. Közben meg mostanra mindenki elkapta kb legalább egyszer. Van aki a frontvonalban dolgozott, és rögtön túl is esett rajta.

2023. dec. 5. 14:02
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Ugyanazokat a hülyeségeket mantrázzátok.

Semmi konstruktív hozzászólásra nem vagytok képesek.

Nem szoktam ezt a kifejezést használni, de most megteszem, mert rátok igazán illik: prolik vagytok.


29-es válaszában nem sok konstruktivitás van, úgy látszik, ő egy végletekben gondolkodó egyszerű ember, aki szerint vagy fittyet hánysz mindenre vagy remeteként begubózol. Ő nem fogja megérteni, hogy létezik az a lehetőség is, amikor óvatos és előrelátó vagyok, vigyázok magamra és másokra, de azért élem a normál életemet. Azt sem tudja, hogy a megfontoltság nem azonos a rettegéssel. (Nevetséges egyébként, hogy pont azok vádolnak alaptalanul rettegéssel másokat, akik valójában maguk rettegnek: rettegnek a bezártságtól, a maszkhasználattól, az oltásoktól, a korlátozásoktól, új világrendtől, világelittől, csipektől... Egyáltalán: attól, hogy bármi megzavarja bejáratott kis szokásaikat és alkalmazkodniuk kell.)


30-nak: Nem azért nem lehetett 8 után utcára menni, mert ott rengeteg vírus volt azidőben, hanem, hogy a bulizást, az éjszakai életet korlátozzák. Ami ritkán kezdődik nyolc előtt, vagy, ha mégis, kevés vendéglátó örül, ha az egész vendégsereg reggelig nála marad.

Az élelmiszerboltok sem azért maradhattak nyitva, mert ott nem fertőzött a vírus, mégis, hogy jut eszedbe ilyen hülyeség? De élelmiszert muszáj vásárolnod, műszaki cikket már kevésbé. Ha a többi üzlet nincs nyitva, ott biztosan nem fertőz a vírus! Az emberi kontaktusok számának csökkentése volt a cél.

Ahogy a tömegrendezvények korlátozásának is ez volt a célja! Azt is hülyeség feltételezni, hogy az 501. ember fertőz! De kis sütnivalóval beláthatod, hogy egy többezres rendezvény a járvány terjedésének melegágya lett volna. Az 500 fő egy kompromisszum. Én pl. még szigorúbb lettem volna.


Kérdezőnek: azt, hogy léteznek fertőző betegségek, sajnos muszáj tudomásul vennünk, az élet velejárója. Járványoknak azonban NEM muszáj lenniük! Betegnek lenni minimum kellemetlen, hát miért ne törekedjünk arra, hogy megússzuk? 🤔 Sok betegből több a súlyos eset is, miért gondolod, hogy az eü. ellátás szempontjából ez nem számít? Miért gondolod, hogy a munkáltatónak mindegy, hogy dolgozók esnek ki a munkából, vagy dolgoznak ugyan, de betegségük okán közel sem hatékonyan? Az ilyen gondolkodás a szűklátókörűség tipikus esete, amikor valaki képtelen a nagy egészet látni, és kizárólag a maga szempontjait nézi, de még azt is csak rövidtávon.


Azt se felejtsük el, hogy a covid nem egy átlagos légúti nyavalya. Mivel korábban nem találkoztunk vele, ezért olyan hatásokat produkál, mint más vírusfertőzés nem. És ezek a hatások részben még ismeretlenek. Hosszú távon totál ismeretlenek, mivel még nem telt el elegendő idő, hogy kiderülhessen!

Az oltásellenesek folyvást azzal jönnek, hogy az oltottak kísérleti nyulak, és bolondok, mert hagyták beoltatni magukat valami ismeretlen konyvalékkal (Ami nem is annyira ismeretlen, hiszen emberek tervezték.) Ám ugyanakkor az nem zavarja őket, ha elkapnak egy eleddig ismeretlen betegséget, egy olyan vírust, ami eddig még soha nem fertőzött meg embert? Aminek a rövidtávú hatásait már kezdjük megismerni, de a hosszútávú hatásairól még kevés fogalmunk van? Nos, én az Élet kísérletében sem szeretnék kísérleti nyúl lenni, így ésszerű határokon belül próbálom nem elkapni, illetve, ami életszerűbb, minél kevesebbszer elkapni.

Ez nem rettegés, hanem a realitások felmérése utáni tudatos viselkedés.

Szemben a ti homokba dugott fejű, ahogy esik úgy puffan, majd lesz valahogy típusú viselkedésetekkel, amiből leginkább a felelősségvállalás hiányzik, mind magatokért, mind másokért.

2023. dec. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#31 látom az IQ kevesebb annál, hogy a 30-as hozzászólásom felfogd. 🤡 És meg te prolizol, meg egyszerű emberezel mást. Nálad egyszerűbb ember sincs. Kár volt ideböfögni ennyi felelseges sületlenséget.


A hsz-em pont arra akart ironikusan utalni, mekkora ökörség volt sok korlátozás. Anno mémek is voltak, hogy a coviddal hogy ki lett cseszve, hogy csak 500 ember mehet be egy buliba, így ott nem tud fertőzni. 🤣

Meg volt másik oldala, hogy elfelejtettek szólni a covidnak, hogy ide nem mehet be, mert itt korlátozás van stb. Normális ember nem próbálja meg logikailag megmagyarázni aminek nincs értelme.


Aztán belekeversz mindent, aminek semmi köze nem volt a témához. 2 oltásom van, amit egyébként bánok utólag, de felvettem, mert "felelősségvállalás" (mint kiderült, nem akadályozta a vírus terjedését, ugyanúgy elkapta, aki oltva volt is, és ugyanúgy fertőzni is tudott, mindegy). Érdekes, hogy te a vírus hosszútávú hatásaitól félsz, ellenben az oltás esetleges hosszútávú hatásaitól nem.


Elmondom neked, hogy a te hozzáállásod pont egy rettegő hozzáállás. Mert aki ennyire figyel mindenre, nehogy baj legyen, az pont nem él igazán, állandóan arra figyel, hogy nehogy valami olyat tegyen, hogy elkapja, nehogy rossz helyen legyen stb. Én úgy kaptam el még a nagy hullám idején, hogy 3 ember volt kb a környezetemben a munkahelyemen is, mert home officeba volt mindenki. Az a 3 ember is távolságra volt tőlem, az irodámba magam ültem, akkor is ffp2 maszkba, nem a sima kék semmit sem érőben. Naponta cseréltem ezt is, valamikor többször is, jó sok pénzért. A kezem szinte véres volt a sok kézmosástól és alkoholos fertőtlenítéstől, annyira sokat használtam, sokszor kesztyűbe is voltam, ha mentem valahova el. Boltba heti egyszer mentem el, hajnali órába szinte, amikor alig volt ember és akkor nyitott ki. Bevásároltam egy hétre direkt hogy ne kelljen sokat mászkálni. Sose utaztam tömegközlekedéssel ez idő folyamán, a munkahelyem tőlem 300 méterre volt. Ezt az utat úgy tettem meg, hogy alig találkoztam valakivel, mert kisvárosban lakok amúgy is. Én ennek ellenére elkaptam. Haverjaim, akikkel covid alatt nem is találkoztam, pont a védekezés miatt, heti, havi szinten ültek össze egymásnál, egyikőjük se panaszkodott betegségre akkoriban. Na én ettől a ponttól kezdve fejeztem be ezt az egész vírusrettegő nevetséget.


Nem tudsz olyat tenni, hogy semmiképp se kapd el sose, ezt értsd meg, akármit csinálsz. Feleslegesen nevetteted ki ezzel a felelősség dumával magad.

Mindenki magáért felel, nem másért. Én nem fogok amiatt visszább venni, hogy valami 600 féle betegséggel küszködő gyenge immunrendszerű nehogy véletlen miattam elkapjon valamit. Vigyázzon ő magára.


Az a baj, egy dolgot elfelejt mindenki. Mi ösztönlények vagyunk ugyanúgy, hiába próbáljuk sokszor magunkat olyan nagy gondolkodó szuperintelligens teremtménynek beállítani. Ugyanúgy eszünk, sz..unk, dugunk, arra megyünk, hogy nekünk jó legyen, mi boldoguljunk, pénzünk legyen stb. Kár álszenteskedni. Engem se érdekelnek más emberek, nem is álszenteskedek. Csináljon mindenki, amit akar, én is azt csinálok, amit akarok. Alapvető szabályokat, emberi normákat betartok, nem taposok el senkit, ennél többet nem vagyok hajlandó tenni.

2023. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!