Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért akarják/akarták megúszni...

Miért akarják/akarták megúszni a covidot az emberek?

Figyelt kérdés
Főleg amikor már oltás is volt rá, hogy jaj csak el ne kapjam, mert mi lesz ha elkapom, önkéntes karantén, home office stb. Közben meg mostanra mindenki elkapta kb legalább egyszer. Van aki a frontvonalban dolgozott, és rögtön túl is esett rajta.

2023. dec. 5. 14:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%
Mert fos dolog betegnek lenni?
2023. dec. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudták előre, hogy az immunrendszerük megbirkózik-e vele ha elkapják. Amúgy én egyáltalán nem féltem. Kemény falusi legény vagyok, például ha kutya megharapott, sosem kértem tetanuszt. Trópusokon csípett meg már 10 cm-es százlábú.
2023. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanazért, amiért náthás sem szeretnék lenni, ha elkerülhető.
2023. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
10%
Birkucik azért 🐏🐏🐏🐏
2023. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Mert elég hülye dolog volt, aki elkapta, sokan belehaltak.

Másrészt nagyon sokan még most sem kapták el, nálunk a nagyobb családban van kb 30 ember, ebböl 4 volt covidos, a többi még nem.

2023. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
5 volt pl csak tünet nélkül, illetve mi az hogy hülye dolog elkapni? Ezt nem értem
2023. dec. 5. 14:21
 7/32 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt nem mindenhol van home office és táppénzre kell menni

Másrészt nekem covid óta nem jött vissza rendesen az ízlelésem és a szaglásom amit senkinek nem kívánnék. Itt vagxok 25 évesen hogy a maradék kb 60 évemben nem érzek dolgokat rendeyen, ht se tudom ha budos vagyok es mivel eredetileg cukrász akartam lenni, ezt az álmot is fel kel adni. Kéozeld ha egy séfnek megy el az ízlelése.

A máisk hogy nekem olyan súlyos asztmás rohamokat hozott amibe kezeletlenül bele is lehet halni.

Akinek le van gyengülve bármilyen alapbetegség miatt az immunrendszere azokra sokkal veszélyesebb, nyilván azok se akarják elkapni. Na meg azok ismerősei se, nehogy átádják.

Amúgy én másfél hónapig voltam covidos amíg semmit nem tudtam csinálni és más emberekre voltam szorulva. Na az se olyan bulis. Egészséges 31 éves bátyám oltással kapta el, neki sincs szaglása azóta se.


Szóval a fentiek közül szerintem senki nem akarja egyiket sem. És nagyon kiváltságos vagy home officeszal de a magyar emberek kb 70 százaléka olyan munkát végez ahol ez nem opció. Meg amúgy betegen nem is olyan jó dolgozni.

2023. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
3 épp, hogy hogyan kerülted volna el?
2023. dec. 5. 14:22
 9/32 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy hülye dolog elkapni szerintem is. Minek lenne bárki beteg ha az megelőzhető
2023. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
7, értem és vacak dolog, de akkor pl aki beteg, gyenge az nem 2021-ben hanem 2022 kapja el, semmivel nem jár jobban vele, mert megúszhatatlan. Pont ez a lényeg.
2023. dec. 5. 14:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!