Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért akarják/akarták megúszni...

Miért akarják/akarták megúszni a covidot az emberek?

Figyelt kérdés
Főleg amikor már oltás is volt rá, hogy jaj csak el ne kapjam, mert mi lesz ha elkapom, önkéntes karantén, home office stb. Közben meg mostanra mindenki elkapta kb legalább egyszer. Van aki a frontvonalban dolgozott, és rögtön túl is esett rajta.

2023. dec. 5. 14:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

#16os mond valamit.


En nem vagyok oltasellenes, sem virustagado. Lezaras ellenes vagyok, es az atlathato informaciok hive, amit az oltasoknal anno NEM kaptunk meg. Meg ugye a beszerzesek.


A tobbivel egyetertek. WC hasznalat utan nem mos sok ember kezet, meg ha kohog, akkor azt nem tudja mashogy, csak telitorokbol, masra.


De nem kell "atlag nagyarozni", foorvost lattam a "nagy vesz idejen" a maszkjat a konyoken. Komolyan. Meg is kerdeztem, hogy az oke-e ugy, mikor nekem kotelezo hordani a korhaz teruleten. Erre pattogott egy sort, neg fenyegetozott. Balf@sz orvosok es eü dolgozokert sem kell a szomszedba mennunk. Rohadtul nem!


En megusztam a covidkorszakot ha minden igaz.


A mostani verziot kaptam el, amit nem is kevesen irnak gyakorin is.


A lezarasok viszont egyertelmuen valaminek a foprobaja volt. Az a tortenet a vurustol kulon targyalando.


New Word Order. Mar akinek.

2023. dec. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
2023. dec. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Azért aki veszélyeztetett kategória, nyilván nem akarta elkapni. Meg amúgy is, az első hullamban elég kevés infónk volt róla, éppen ezért aki tehette próbálta elkerülni.
2023. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%

A fertőző betegségek az emberi butaság és nemtörődömség miatt tudnak járványokat okozni.

Egy olyan korban, amikor a tudomány már tisztában van a terjedés okával, módjával, a megelőzés lehetőségeivel, már nem kaphatunk felmentést. Mi tehetünk róla, a viselkedésünkkel.

2023. dec. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Ez tény mondjuk.
2023. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"El lehet kerülni azzal ha mindenki odafigyel és vigyázunk egymásra. Mert ha a kisgyereket velem szemben a buszkn megtanították volna hogy a kezébe vsgy zsebkendőbe tüsszentsen akkor ma is lenne szaglásom"


Már bocsi, de ez ilyen igazi vírusrettegő hozzáállás, ami miatt másfél évig szívott egy egész ország, utólag belátva teljesen feleslegesen.


Egyrészt, honnan veszed a bátorságot, hogy másokat gyanúsítgass? Nem is biztos, hogy a kisgyerektől kaptad el. Nekem másfél évig a pofámon volt napi szinten az erősebbik maszk az irodámban is, amit cserélgettem megfelelő időközönként, kerültem az embereket, mégis elkaptam, ellenben ismerőseim közül, akik covid alatt is eljártak egymáshoz bulizgatni, semmi bajuk nem volt. Szóval ez a maszk használat meg a távolságtartás semmit sem ért.


Másrészt meg ez egy igazi önző hozzáállás. Miért is az egészséges immunrendszerűnek kelljen visszavenni az életmódjából, csak azért, hogy neked jó legyen? Miért az alkalmazkodjon hozzád, aki amúgy nem fél a vírustól, és valszeg kis köhögéssel, hőemelkedéssel kihordja? Ha te ennyire rettegsz, és ennyire gyenge vagy, te ne menj emberek közé, vigyázz te magadra. Másfél évig ezt hallgatta mindenki, hogy vigyázzunk a 98 éves hatszázféle krónikus betegséggel élő rokonainkra, nehogy elkapják, mert számukra végzetes. Emiatt mentek tönkre munkahelyek, emiatt nem volt ballagása és szalagavatója egy komplett évfolyamnak, csak azért, hogy az amúgy is bármilyen betegségtől kinyúló embereket védjük. Mit értünk vele? Az összes korlározás ellenére is napi 15 ezres fertőzött számok voltak a csúcs időszalban úgy, hogy boltok közül is csak az alap volt nyitva, ami muszáj, és 8 után utcára se mehettél, és utcán is maszkban volt mindenki, meg volt szabva hányan mehetnek be a boltba.

2023. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
53%

@26, szar volt a kommunikáció nagyon akkoriban, Nyunyóka néni pont nem a lényeget mesélte el. A lényeget pedig már akkor hallottam egy podcastben (valami országos okosorvos beszélt róla), amikor Európában még éppenhogy nem bukkant fel a covid.


Emberünk azt magyarázta, hogy a vírus nem azért lesz szopás, mert mindmeghalunk, erről szó sincs. A lakosság csak nagyon kis hányada lesz (lett) annyira beteg, hogy kórházi kezelés lesz szükséges. De ez a nagyon kis százalék pont arra lesz elég, hogy az egészségügy túltelítődjön. Szóval a mindenféle lezárások arra kellettek, hogy az orvosoknak legyen energiája kiműteni a vakbeledet, ha vagy olyan szerencsétlen, hogy pont covid időszakban gyullad be.

Lezárások ma már azért nem kellenek, mert gyakorlatilag mindenki találkozott már a coviddal. Be van oltva, elkapta a covidot (vagy el se kapta, mert egyszerűen olyan az immunrendszere, hogy simán kivédte), szóval össznépileg van olyan immunitásunk, ami nem szopatja meg a kórházakat.

Most is van járvány, állítólag komoly számok lesznek. Aki immungyenge, az vigyázzon magára nagyon, mert elképzelhető, hogy nagyon megviseli. De nem kell már lezárás, mert nem fognak telítődni a kórházak.

2023. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
59%

26-nak fogalma sincs róla, hogy sokan pont az erős immunrendszerük miatt lettek igen betegek.


Ahogy azt sem értette meg, miért az emberi butaságon múlik legnagyobbrészt. Mert hozhatnak akármilyen okos és célravezető döntést a hozzáértők, ha az emberek legnagyobb része nem aszerint cselekszik. Mert azt hiszi, ő jobban tudja. Mert azt hiszi, ő kivétel. Mert azt hiszi, mindenféle hátsó szándék vezérli a döntéshozókat.


Ahogy "betartották" az emberek a szabályokat, úgy nem csoda, ha nem működtek! (Illetve, úgy-ahogy működtek, azért sokkal rosszabb lett volna a helyzet, ha egyáltalán nem hoznak szabályokat.)


Egyébként a covidnak számtalan nemkívánatos szövődménye van, akár hosszabb távon is, akár enyhe vagy szinte tünetmentes esetben is. Szóval, igenis ajánlatos arra törekedni, hogy ne kapd el.


Egyébként is, ki az a gyengeelméjű, aki, ha választhat, hogy elkapja vagy se, azt választja, hogy beteg akar lenni?!

2023. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Jó akkor rettegj meg vergődj tovább, a többieknek meg hagyd, hogy azt csináljon, amit akar. Nem tudod elkerülni, hiába vered magad földhöz fele. Vagy akkor távolodj el valami tanyára, kapáld a zöldségeidet, termelj magadnak és ki se gyere onnan, ha ennyire rettegsz. Mindegy milyen intézkedések vannak, fizikai képtelenség betartani, ezt te sem várhatod el senkitől, és nem szabhatsz meg semmit.
2023. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Mert hozhatnak akármilyen okos és célravezető döntést"


Az pl. nagyon okos és célravezető volt, hogy este 8 után ne menj az utcára. Mert ugye a vírus este 8 után fertőzött csak 🤣 vagy az, hogy csak élelmiszert is áruló boltok voltak nyitva. Mert nyilván csak pl. műszaki boltokban fertőzött a vírus 🤣 Illetve az 500 fős rendezvény korlátozás is nagyon értelmes volt, mert pont az 501. ember fertőzött volna, de így ő nem jutott be a rendezvényre. 🤣

2023. dec. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!