Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez ami én bennem van...

Lehet ez ami én bennem van betegség és sérülés autizmus spektrum zavar személyiség zavar és stbk nem tudom hogy mik de félek nagyon attól hogy az utcára kerülök a szüleim halála után most mit csináljak!?

Figyelt kérdés

Ameddig a szüleim élnek addig lesz hajlékom szállásom és hol laknom utána meg kerüljek ki az utcára!?

Azt olvastam valahol itt a weben az interneten a világhálón,hogy még akik jó képességűek jól funkcionálnak azok ők is ellenőrzésre és támogatásra szorulnak életük végéig!!!



2023. aug. 27. 14:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Az önállótoanságomnak hogy nem vagyok teljes körűen és mértékben önellátó azt ez okozhatja az, hogy autista vagyok sőt még az adhd gyanút disthymiát asperger-szindrómát egyéb kevert depressziós pánikolós szorongásos zavarokat személyiség zavarokat szociális fóbiát meg mit tudom én,hogy még mit ez az autizmus okozhatja!!!
2023. aug. 27. 14:19
 2/6 A kérdező kommentje:

Akik súlyosan autisták nem beszélnek egyáltalán némák ők például példának okáért teljes ellátásra szorulnak életük végéig!!!

Az enyhébb eseteknek sem sokkal jobb az emberi élethelyzete!!!


Én érdeklődtem valahol napi négyezer-4000ft a lakó otthoni elhelyezés és stbk)

Máshol meg száz negyven ezer havonta/140000ft/hónap

Sehhol sem ingyenes mindenhol fizetni kell eléggé nagyon drága és kemény pénz összegeket!!!

Mire spórolnám én ezt össze soha napján milliókat!?

2023. aug. 27. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Miért kerülnél az utcára.

Ha szüleidnél laksz, még akkor is, ha ők "elmennek", továbbra is lakhatsz ott nem?

2023. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, és beszélj a szüleiddel. Valószínűleg ők már gondoltak erre, ha - bár nem írtad, hány éves vagy - lehet tudni, hogy sosem leszel önellátó. (Egyébként sok autista önellátó és semmilyen speciális segítségre nincs szüksége.)


Léteznek megfelelő szociális otthonok, de valóban kevés a hely. Időben el kell kezdeni keresni, hogy bejuss. De ha ilyen jól tudsz fogalmazni, akkor inkább azt tippelném, hogy neked viszonylag kevés segítség kell, valószínűleg egyszerűbb eset.

2023. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ez nálad enyhe, akkor menj pszichoterápiára, mert az enyhén autisták, aspergeresek többsége még csak diagnosztizálva sincs és emiatt élik-sokszor egyedül-az életüket, bevásárolnak, takarítanak, mosnak, eljárnak dolgozni is. Valószínűleg lehet egy dependens személyiségzavarod, mert nem hiszed el, hogy képes vagy gondoskodni magadról. Ebben pedig nagyrészt a szüleid lehetnek a hibásak. Valószínűleg még mindig eléd teszik az ételt, nem kell semmi házimunkát végezned, egy 5 éves gyerek szintjén tartanak. Ezzel elhitették veled, hogy ezekre nem vagy képes.

Otthonon csak végszükség esetén gondolkodjatok. Te ezt szeretnéd, egy ilyen helyen tengődni? Nyilván jobb, mint hajléktalanként élni, de első körben inkább próbálj a magad lábára állni.

2023. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. aug. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!