Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bármilyen étkezés után puffadá...

Kecskebéka111 kérdése:

Bármilyen étkezés után puffadás. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A problémám az, amit már a kérdésnél leírtam, bármit eszek, egyszerűen felpuffadok.

Már nem tudom, hogy milyen orvoshoz forduljak, illetve mit próbáljak ki.

Próbáltam diétákat, értem itt a laktózmentes étkezést, gluténmentes étkezést, bizonyos ételek, fűszerek kerülését, de ugyanúgy megmaradt a probléma.

Voltam háziorvosnál a problémával, első körben elküldött teljes laborvizsgálatra, a laboreredményem rendben volt, minden a "-tól -ig" határokon belül volt. Küldött tovább hasi ultrahangra, viszont oda magánúton mentem el, mert túl sokára kaptam volna időpontot. Ezen a vizsgálaton sem állapítottak meg semmit, minden rendben volt.

Kis ideig nem foglalkoztam vele, tudomásul vettem, hogy nincs mit tenni, puffadok és kész. El telt egy jó fél év, közben próbáltam gyógyszerekkel csökkenteni a puffadást (espumisan, degasin). Illetve gyógyteákkal is és gyógynövényes készítményekkel is próbálkoztam. Pl: borsmenta tea, ukko teakeverékek mindegyikével szinte, és grapefruitmag cseppekkel is, hiszen az candida gomba ellen tökéletes, mivel az sem volt kizárva, viszont nem hozta el egyik sem a várt eredményt.


Ismét elmentem háziorvoshoz, újra végig zongoráztuk az előbb említett vizsgálatokat, viszont annyi változott, hogy a laboreredménynél a bilirubin értékem kicsit magas volt, de nem számottevő, épphogy a felső határt átlépte, de ezt be lehet tudni annak, hogy gyógyszert szedtem előtte 1 hétig.

Hasi ultrahangra már SZTK-sra mentem, ott annyival több derült ki, hogy az egyik vesém kisebb mint a másik, de tökéletesen működik minden, illetve egyébként minden más rendben van. Gasztroenterológushoz is elmentem, ő konkrétan semmit nem csinált, csak meg nyomkodta a hasam és azt mondta, hogy szerinte ez hasnyálmirigy probléma lehet, adott rá egy Pangrol 25000 nevezetű gyógyszert, amit végig szedtem, de semmit nem használt, viszont a probléma fennmaradt.


Már gondolkodtam, hogy el kellene menni magánúton gasztróshoz, vagy dietetikushoz, esetleg egy béltükrözésre. Hátha az mutatna valamit, viszont a sok negatív élmény miatt, hogy sehol nem tudtak semmit mondani, az kicsit elvette a lelkesedésem, hogy el menjek oda fizetni egy rakat pénzt, és lehet hogy ott sem derül ki semmi.


Valakinek valami tipp esetleg, hogy mitől lehet?



(mellékes sztori: egyébként ez az egész 2 éve van folyamatosan, egyszer nagyon beteg voltam, hányás, hasmenés, és azóta nem múlik el. Eleinte szédülés is volt, nem volt étvágyam, nem éreztem hogy mikor kell wc-re mennem, nem tudtam, hogy mikor ettem eleget, mert azt sem éreztem.

Ettem egyébként az emésztőrendszerem helyreállítása érdekében probiotikumokat, azt hiszem 3 félét, de semmit nem segített.

Annyi változott azóta, hogy a szédülés már nincs jelen, hányás, hasmenés is megszűnt. Mostanság váltakozó állagú széklet van, előfordul olyan is, hogy reggel még szorulásom van, délután meg hasmenésem. Vagy fordítva.)



2023. jún. 30. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Én gasztroenterológusnál voltam ugyan ezzel.


Az mondta több mint valószínű hogy laktóz érzékeny vagyok, abból is több fajta van így bármelyik lehet.


Teszten még nem voltam mert ami ingyenes azt nem vagyok hajlandó megcsinálni a vérvétel meg fizetős de el fogok menni.

2023. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja igen, ez kimaradt, voltam egy vérvételes teszten, ahol 20 különböző dologra tesztelnek, és mind negatív volt.


A tesztben a következők szerepeltek: Tojásfehérje, Tojássárgája, Tehéntej, Búzaliszt, Rozsliszt, Földimogyoró, Mogyoró, Mandula, Alma, Kiwi, Paradicsom, Sárgarépa, Burgonya, Zeller, Tőkehal, Rák, Sütőélesztő, Rizs, Szójabab, Sárgabarack.

2023. jún. 30. 23:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Van külön laktóz teszt én megnézném.
2023. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de milyen választ vársz? Ez alapján egy orvos is csak találgatni tudna. Ki kellene vizsgálni, szerintem gyomor és béltükrözés lenne a következő, de majd a szakorvos eldönti.
2023. jún. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4.) Konkrétan nem várok nagy válaszokat, annyira lennék kíváncsi, hogy esetleg járt-e valaki hasonlóan illetve talált-e megoldást, ha igen akkor mit, vagy esetleg tanácsot, hogy milyen orvos lenne a következő lépés. Viszont arra választ is kaptam.


Csak annyiból nagyon rossz, hogy hiába megyek el a háziorvoshoz, hogy kellene beutaló xy helyre, mert szerintem ez, meg az lehet a gond, általában nem kapok, mert annyi a válasz, hogy úgysem az a baj. Aztán elküld laborba és nagyjából véget ér a sztori. Viszont magánúton elmennék, de mint mondtam feleslegesen nem akarok sok ezret ott hagyni, úgy, hogy nem kapok értelmes választ a problémára. Ezért kiírtam ide a kérdésem, hogy hátha valaki volt már magánúton és mondjuk kapok választ, hogy milyen orvoshoz menjek.

2023. júl. 1. 00:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj másik háziorvoshoz, megteheted.
2023. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problemam evek ota. Vegig jartam az egesz utat amit Te is. Beltukrozesen is voltam (Hollandiaban elek, ott csinaltak mindent),az orvos szerint nagyon lassu a belmukodesem. Reggel nincs semmmi pocakom, delutan - estere ugy nezek ki, mint aki 5-6 honapos terhes...Tobb teat, gyogyszert (szinten espumisant es Iberogast is)kiprobaltam, de nem hasznalt. Annyit eszrevettem, ha keveset es tobb ora kihagyasaval eszem es iszom akkor nem puffadok fel. Ez akkor derult ki amikor elkezdtem Magyarorszag-Hollandia kozott ingazni kocsival(15-17 ora, keves eves-ivas.) Egyelore itt tartok... Azon gondolkozom, h visszamegyek a haziorvosomhoz, de O mar kijelentette, tobb vizsgalatot mar nem erdemes csinaltatni es torodjek bele, h puffadok...
2023. júl. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egészen jól hangzik. Beletörődnék, ha nem zavarna, csak konkrétan amikor 2-3 órán át görcsölök az annyira nem jó érzés. Valószínű előttem még van pár vizsgálat, és remélem hogy kiderül valami, illetve hogy neked is javul majd a helyzet egyszer
2023. júl. 1. 08:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiderült mi a baj? Én ebben vagyok 4éve,fetrengős görcsökkel,és semmi de semmi nem derült ki, pedig szó szerint minden vizsgálat megvan(nem kevés pénzbe került ez).
2023. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem derült ki, még mindig tart, már bele törődtem, hogy ennek nem lesz vége. Próbálom megszokni.. már amennyire meg lehet
márc. 17. 16:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!