Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a COVID-járvány idén nyáron 3 hónapra visszaszorul?

Figyelt kérdés

Ezt Rusvai Miklós mondta a Kossuth Rádióban. (Ld. pl. [link]

Van ennek hivatalos, tudományos magyarázata? Nem a vírustagadó összeesküvés-elméletek érdekelnek.



2021. jún. 3. 16:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak idén, tavaly is visszaszorult. Szerintem ne keress magyarázatot, igazán a szakemberek se tudják.
2021. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
oltás és a nyár
2021. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Ez a koronavírusok sajátossága, hogy nem igazán szeretik a meleget. Emellé jön, hogy viszonylag magas az átoltottság.
2021. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Amiért az influenza és minden takony kor is visszaszorul nyáron. A vírusok nem a meleget szeretik, hanem a hideg, párás, nyirkos időt.
2021. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
ha nem szeretik a meleget, miért terjedtek el meleg területeken is?
2021. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Mert azokon a meleg területeken nagy a nepsuruseg és 0 a higiénia. Nem azt mondtam hogy egyáltalán nem élnek meg a melegben csak nem tudnak annyira szaporodni mint hidegben. Ha Norvégiaban olyan sok ember lenne mint Indiában és olyan mocsok akkor ott még nagyobb járvány lenne mint most Indiában.
2021. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:
97%

Nyáron az emberek többet vannak a szabadban.

Többet szellőztetnek.

A vírust hordozó apró váladékcseppek hamarabb kiszáradnak.

A több napsütés jobban sterilizál.

2021. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a higiénia bár persze számít, de az ilyen embereknek erősebb az immunrendszere, hidd el, amitől te kidőlsz, ő csak megérzi, hogy hopp kicsit fáradtabb vagyok.

A páratartalom se mindegy, hogy meleg,nedves a nyár, vagy meleg-száraz. Nálunk most 40%-os, Indiában van amikor 90%, de gyakori a 60-80%.

2021. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Illetve, ha számszerűsítjük az Indiai halottakat, fertőzötteket lakosságra vetítve, akkor látszik, hogy meg se közelítenek minket, ugyanis 1,4 milliárdan vannak ebből most van 420 ezer új eset, ez azt jelenti, hogy 1.4 milliárdnak a 0,03% fertőzödött meg, de legyen másfél millió fertőzött, mert titkolóznak, az 0,07%.

Magyarország lakossága:9.773.000, nálunk a csúcson 0,12% betegedett meg, tehát jobb a statisztikájuk, ha matematikailag nézzük.

2021. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

A számok a napi új fertőzöttre vonatkoznak, Indiában bejelentés szerint eddig a legmagasabb: 420 ezer fő volt/nap, erre írtam, hogy legyen másfél millió.

Nálunk a legmagasabb csúcs 11 ezer fő/nap volt.

2021. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!