A kormány miért nem inkább a daganatos betegségek visszaszorítására költi a pénzt mint a koronavírusra?
A daganatos betegségekkel évtizedek óta foglalkoznak és napi szinten láthattál róla figyelemfelhívó anyagokat, éppen úgy ahogyan a cukorbetegséggel, elhízással, szívbetegségekkel kapcsolatosan is. Ezért vannak újra ingyenes szűrővizsgálatok stb.
Hogy te ezeket nem vetted észre az nem azért van, mert nem voltak ott évek óta.
A koronavírus pedig nem ugyanúgy terjed. Nézd csak meg a különbséget az olaszok, amerikaiak és miközöttünk, vagy az olaszoknál aközött ami áprilisban, májusban volt náluk, meg ami ma van! Pontosan azért terjed ott ahol még most is hatalmas gond, mert a hozzád hasonlók nem veszik komolyan és nem tartják be amit kellene.
"A koronavírus pedig nem ugyanúgy terjed. Nézd csak meg a különbséget az olaszok, amerikaiak és miközöttünk,"
Nem jó példa, mert Magyarországon régóta és jelenleg is kötelező a csecsemőkori BCG oltás, ami a tüneteket nagyon enyhíti, míg USA-ban és Olaszországban más a helyzet.
4: ezt a BCGs "pletykát", "konteót" nevezzük ahogy akarod, de semmiképpen se tény, egyesek elkezdték terjeszteni és most ez olyan, mint márciusban volt, hogy a gyerekek nem betegedhetnek meg a covidtól. Ezt senki, sehol, soha nem erősítette meg, sőt, a WHO szerint:
There is no evidence that the Bacille Calmette-Guérin vaccine (BCG) protects people against infection with COVID-19 virus. In the absence of evidence, WHO does not recommend BCG vaccination for the prevention of COVID-19.
Végtelen pénzt költ rá minden EU-s ország. Kezelés ingyenes (pl. gyógyszerek akár megfizethetetlenek lennének átlag betegnek), szűrésekre olcsón lehet menni (szinte ingyen) és kb. minden valamire való orvosi egyetem folyamatosan kutat csillagászati összegekből daganatos megbetegedésekkel kapcsolatban.
Csak ennek nincs média háttere, mert franc akar hallani olyan történeteket, hogy xy besárgult, rá 2 napra meghalt (és ez mindennapos (rákos) történés).
1. Ez azért több, mint "Konteó", ez tény.
2. Az általad idézett szöveg, aminek a forrásának kikutatására nem vettem a fáradtságot, egyáltalán nem cáfol semmit. Én azt mondtam, hogy a CSECSEMŐKORI BCG OLTÁS NAGY MÉRTÉKBEN ENYHÍTI A TÜNETET. Ettől függetlenül azonban éppúgy megfertőződnek, és fertőzőek is (esetleg könnyebben átesnek rajta, ezért talán rövidebb ideig lesznek fertőzőek, de ennyi). Tehát nem azt, hogyha most beadja magának az, aki már megkapta, vagy aki még nem kapta meg, az nem fertőződhet meg COVID-tól, mert ez valóban nem igaz, de senki, én sem állítottam ilyesmit. A BCG oltás tehát NEM COVID oltás is egyben, ezt mondja a WHO, és ezzel egyet is értek.
Az is számít, hogy Olaszországban a statisztikában a COVID-áldozatoknak számít mindenki, aki halálakor fertőzött volt, Magyarországon, és sok más országban csak akkor számít annak, ha nem volt más betegség.
A COVID nagy eséllyel pusztítja az egészségtelen életmódot élőket, ill. akiknek nincs rendes orvosi ellátásuk, ami pénz kérdése is. USA-ban sosem volt kötelező a BCG oltás, viszont a TB sem mindenkinek van, és hatalmas a társadalmi olló.
#7
Nem tény amit állítasz, egyszerű megállapítás és feltételezés. Megállapítasz egy dolgot, majd következtetsz belőle. csak éppen téves a megállapítás is meg a következtetés is.
Gondolom ehhez hasonló tanulmányokra alapozol, mint ami ebben az írásban is olvasható: [link]
"Figyelemfelkeltő adat, hogy azokban az országokban, ahol a 20. század első felétől kezdődően (ide sorolható Brazília, ahol 1920-as évektől, illetve Japán, ahol 1937-től végeznek rutinszerű oltást) egészen napjainkig az újszülöttkori BCG oltást kötelező jelleggel alkalmazzák, a COVID-19 fertőzés az átlagnál kisebb mértékben vezet a betegek halálához. Ezzel szemben azokban az országokban, ahol a BCG oltási programokat felfüggesztették (pl. Spanyolország, Franciaország) vagy a kötelező jellegű oltási gyakorlat sosem került bevezetésre (pl. Olaszország) a vírusfertőzés meglehetősen nagy arányban követeli a betegek életét. "
Csakhogy ez a tanulmány még márciusi, amikor még igen kevés adat állt rendelkezésre.
Azóta ugyanis Brazíliában már 3,6 millió fertőzött van nyilvántartva és 115 ezer halálos áldozat, Olaszországban pedig a kezdeti katasztrofális helyzet után már szintén csökken a fertőzés és egyben a halálos áldozatok száma is.
Ez az összefüggés lehet hogy fennáll a BCG oltások és a betegség okozta halálesetek száma között, de oksági kapcsolat nem hiszem hogy lenne. Inkább olyan, mint ami egyszerre történik meg azzal, ami okozhatja - mint pl. az, hogy amelyik országban olyan régóta kötelező védőoltás, ott az emberek megszokták azt, hogy az államnak jelentős szerepe van az egészségügyben és elfogadják azokat a döntéseket, utasításokat, amik az államtól jönnek járványhelyzeten kívül is - itt meg főleg.
Ahogy abban is tévedsz, hogy kiket neveznek a covid áldozatainak, mert nálunk éppen úgy benne vannak a statisztikákban azok a betegek, akiknek más betegségük is volt, mint a világon mindenhol. Ha autóbalesetet szenved egy fertőzött, akkor az nem lesz benne a statisztikában, mert annak tényleg semmi kapcsolata a járvánnyal. Minden alkalommal amikor tájékoztatót tartottak, akkor el is mondták, hogy aznap elhunyt 2 krónikus betegségben szenvedő idős ember vagy hogy az elhunytnak más súlyosabb betegségei is voltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!