Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terheléses vércukor vizsgálat...

Terheléses vércukor vizsgálat eredményem 90 perces értéke nagyon alacsony lett. Ez jelezhet IR-t? Inzulint sajnos nem nézetett a háziorvos. Az értékek lejjebb!

Figyelt kérdés

0. 4,8

30 perc: 5,8

60 perc: 4,5

90 perc: 2,8 (!) Na most 120 perces vizsgálat nem is történt, mert a háziorvosom így kérte. Egyébként vékony testalkatú, fiatal nő vagyok. Most jártam nemrég endokrinológusnál is, és ő eléggé csodálkozott ezen a 2,8-on, viszont a háziorvosom kvázi csak legyintett rá, hogy jobban figyeljek az étkezésre. Na most az endokrinológus azt javasolta, hogy HÁROM HÓNAP múlva menjek el egy újabb terhelésre, ahol majd nézzünk inzulint is, de most nagyon megijedtem, hogy esetleg valami baj van. :((Azért mondta, hogy várjak addig, mert hogy ez nagyon megterheli a szervezetet ez a vizsgálat, ami kb egy hónapja volt és, hogy szerinte mindenképp várni kellene még egy ilyennel). Idáig is sportoltam rendszeresen és naponta többször eszem kevesebbet és összetett szénhidrátokat, illetve sok zöldséget és gyümölcsöt is. A segítséget előre is köszi!



2020. ápr. 8. 16:57
1 2
 11/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nekem már az gyanús, hogy 3 hónapot miért kell várni, sokkot akkor is okozott már, mikor megcsinálták és ez nem tart utána sokáig. Egyébként ez a vizsgálat véleményem szerint nem kórházi körülmények között felelőtlenség. Neked folyamatosan csökkent a vércukorszint, 2,8 volt 90 perc múlva és utána csak úgy hazaengednek?

Én biztos nem várnék vele, bár az inzulin vizsgálat nem tudom hogy zajlik. Inkább azt gondolom, hogy a TB finanszírozás miatt kell várni 3 hónapot, 1-et még megértem, de ha már felvethető probléma van, akkor ez nem játék. Abból a szempontból szerencsés a dokid, hogy tüneteid nincsenek, vagy legalábbis nem olyanok, amiket észrevennél.

2020. ápr. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Magánkórházban voltam. És az eredményt csak később kaptam meg, tehát ott a helyszínen ez a 2,8 nem derült ki. De amúgy én nézelődtem a neten és másoknak is volt hasonló eredménye és szintén nem számoltak be rosszullétről.És amúgy sztk-ban volt ez a vérvétel, de most magánkórházban voltam az endokrinológusnál. Azért engedtek amúgy az sztk-ból el, mert semmi bajom nem volt. Tehát nem lettem rosszul a terhelés alatt.
2020. ápr. 12. 14:57
 13/15 A kérdező kommentje:
Szóval csak annyi, h magánkórházban ha fizetek, akkor megcsinálják... de miután nekem azt mondta az orvos, h ezek a vizsgálatok "nem játékok", tehát baromi megterhelő így azt javasolta, h mindenképp várjak vele. De majd akkor kikérek másodvéleményt is. Vagy magamnak is nézem a cukor szintet itthon és ha többször nagyon alacsony, akkor visszamegyek az orvoshoz. Ennyi :/ Jobbat nem tudok.
2020. ápr. 12. 14:59
 14/15 anonim válasza:
Nekem is 2,7 lett a terhelt cukrom. Amúgy nekem oda van írva, hogy ellenőrzött vizsgálat! Tehát nem a labor hibázott. Figyelj, h rendszeresen egyél lassú ch-t...
2020. ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Es kiderult h van-e valami az inzulinoddal? Azt neztek neked vagy nem?
2020. ápr. 14. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!