Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terheléses vércukor vizsgálat...

Terheléses vércukor vizsgálat eredményem 90 perces értéke nagyon alacsony lett. Ez jelezhet IR-t? Inzulint sajnos nem nézetett a háziorvos. Az értékek lejjebb!

Figyelt kérdés

0. 4,8

30 perc: 5,8

60 perc: 4,5

90 perc: 2,8 (!) Na most 120 perces vizsgálat nem is történt, mert a háziorvosom így kérte. Egyébként vékony testalkatú, fiatal nő vagyok. Most jártam nemrég endokrinológusnál is, és ő eléggé csodálkozott ezen a 2,8-on, viszont a háziorvosom kvázi csak legyintett rá, hogy jobban figyeljek az étkezésre. Na most az endokrinológus azt javasolta, hogy HÁROM HÓNAP múlva menjek el egy újabb terhelésre, ahol majd nézzünk inzulint is, de most nagyon megijedtem, hogy esetleg valami baj van. :((Azért mondta, hogy várjak addig, mert hogy ez nagyon megterheli a szervezetet ez a vizsgálat, ami kb egy hónapja volt és, hogy szerinte mindenképp várni kellene még egy ilyennel). Idáig is sportoltam rendszeresen és naponta többször eszem kevesebbet és összetett szénhidrátokat, illetve sok zöldséget és gyümölcsöt is. A segítséget előre is köszi!



2020. ápr. 8. 16:57
1 2
 1/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát a WHO besorolás szerint ez alacsony, olyan mintha nagyon hirtelen indulna meg az inzulin válasz. Nekem kicsit sántít ez az érték, mert 2,8 elég alacsony ahhoz képest, hogy cukros italt itattak veled.

Nekem is az lenne a javaslatom, hogy meg kell ismételni, még az is lehet, hogy valami nem stimmelt a laborban, lehetnek tévedések, nálam is volt ilyen.

2020. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hat azert gondolom erre elegge kicsi lehet az esely, h valamit a laborban rontottak volna el :( de amugy az endokrinologus szerint ez nagyon nagy eses es hogy ez igy nem jo.... de tudtommal nalunk cukorbeteg nincs a csaladban, es ott nem is ereztem magam kulonosebben rosszul. Es most a neten talaltam, h a tulzott inzulin valasz okozhat ilyesmit, ami sajnos nem jatek :/
2020. ápr. 11. 14:03
 3/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az nem számít, hogy a családban nem volt még sosem cukorbeteg, lehet nem öröklési oka is.

Nem vetném el amúgy a labor hibát sem. Eléggé fura ez nekem. Fél óra múlva is alig megy fel, utána meg elkezd csökkenni, 2,8 az nagyon kevés, tehát ha ez mindig így van, akkor elég elképzelhetetlen, hogy az idegrendszer jól tud működni és elég hamar eshetsz akármikor hypoglikémiás állapotba. Hogy ez mitől van, ezt mindenképpen ki kell deríteni.

De természetesen majd ez ki lesz vizsgálva, tedd azt, amit mond az orvosod.

2020. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp megyek még egy vizsgálatra, csak hát oda csak három hónap múlva mehetek, azt mondta a doki... amúgy szerinted nem lenne érdemes esetleg étkezés előtt és után vércukrot mérni? Csak h lássam, hogy ez előfordul-e máskor is. Mert meg sem éreztem... :/ És azért ez elég fura.
2020. ápr. 11. 16:52
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Érdemes mindenképpen, ha van otthon lehetőséged mérni, bár az nem annyira mutat pontos eredményt, mint a terheléses, de egy támpontnak megteszi. Viszont azt is vedd figyelembe mit eszel. Én kipróbálnám úgy, hogy iszok cukros löttyöt, mert ha lassan felszívódó szénhidrátokat eszel, akkor lehet más eredmény.
2020. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Altalaban csak lassan felszivodo szenhidratot eszem, mert elegge figyelek a tudatos taplalkozasra. :/ de egyelore nincs itthon lehetosegem merni, de arra gondoltam, ha tenyleges megeri, akkor beruhazok egy ilyenre.
2020. ápr. 11. 20:48
 7/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem érdemes, főleg úgyis kell, ha bebizonyosodik, hogy valami nincs rendben, mondjuk ezek az itthoni mérők nem tudnak inzulint mérni, csak vércukrot.
2020. ápr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy inzulint nem mér. Csak vhol olvastam, h letezik olyan, h reaktiv hipoglikemia. Es hogy ez egeszseges (nem cukorbeteg) embereknel is elofordulhat, es h ez altalaban etkezes utan tortenik par oraval. De amugy nem olyan reg egyszer megmerettem etkezes utan ket oraval es akkor teljesen normalis eredmenyt kaptam. Asszem 5,4 volt. Ez ebed utan volt ket oraval.
2020. ápr. 12. 08:27
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez létezik, ezért kell ezt kivizsgálni, egyelőre nem tudjuk erről van-e szó, vagy inzulinrezisztenciáról, viszont akkor is oda kell rá figyelni.
2020. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, ertem. Csak felek, h harom honap az nem tul sok? Nem fog annyi ido alatt sokat romlani az allaopotom, ha van valami baj?
2020. ápr. 12. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!