Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ismer valaki természetgyógyász...

Ismer valaki természetgyógyászt? Ō látja a betegség kiváltó okát vagy csak, hogy mi a baj?

Figyelt kérdés
Nem tagadom,tudok róla,hogy hipochonder vagyok,viszont orvoshoz menni csak tényleg,ha muszáj,mert a gondolattól is rosszul leszek,hogy talál valamit.A családban van természetgyógyász(de nem is igazán ez a pontos neve,már szellemgyógyászattal stb.vel foglalkozik)ha ō mondja,hogy nem vészes elhiszem,de most a fejembe vettem,hogy mitōl van bajom és ō ezt vajon tudja??megkérdezni nem szeretném tōle,mert akkor elég egyértelmū,hogy valamit nem mondok el

2017. máj. 2. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Hazudni biztosan tud, főleg, ha még sze4llemgyógyász is. Egy szavát sem hinném el neki.
2017. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi,hogy szerinted ér e valamit,volt már,hogy gyógyított,nem kamuzik.Meg miért tenné,miért lenne jó neki,hogy hazudik a keresztlànyànak??:) A kérdés tovàbbra is arra vonatkozik,hogy aki hisz ilyenben és esetleg ismer is ikyen embert,tudja e esetleg,hogy mennyit tud az adott problémáról?
2017. máj. 2. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Többet is ismerek, mert én azoknak hiszek, a problémáimmal oda járok. Ezek mind jól képzett többnyire orvosnak kitanult, diplomás személyek. Ők nem is nevezhetők echte természetgyógyásznak, hanem alternatív gyógyítóknak. Ők nem függenek az akadémiai orvoslás dogmáitól, hanem hozzáadják az alaptudásukat a külön megszerzett tudásukkal is a gyógyításba.

Külön fejezet a te esetedben is szereplő "szakértők", akik többnyire a beteg emberek hiszékenységére építenek. Ilyeneket azért nagyon könnyen ki lehet ismerni.

2017. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Úgy tűnik, hogy egy nagyon alattomos betegségtől szenvedsz.


Ez a TKP szindróma.


Amikor valakinek nem kemény küzdelem az élete, nem kell minden erejét bedobni, hogy talpon maradjon, nincs kitéve váratlan támadásoknak, veszélyeknek, és csak lébecol, teng-leng, célja sincs igazán, amiért valóban harcolnia kéne, akkor alakul ki ez a TKP szindróma.


Ezt úgy lehet felismerni, hogy befelé kezd figyelni, önmagára, de még inkább csak a testére, és mindenféle betegségeket fejleszt ki (persze öntudatlanul), vagy fél sok kifejlődésétől.


TKP szindróma: Túl Kevés Probléma.


Na, csak dobnának ki téged a brazil őserdőbe, egy száll gatyában, meg egy bicskával. Megnézném, mennyire lennél olyan NAAAAGYON komoly testi problémákkal elfoglalva, amik manapság annyira lekötik az érdeklődésed?!


Szóval, ha ezt egy kicsit végig gondolod, akár még azt is megteheted, hogy fejest ugrasz végre az élet nevű játékba, és elkezdesz teperni ezerrel dolgok iránt, és lecseréled az unalmas "beteg vagyok/leszek" szerepet egy aktív életre.


Vagy dolgozhatsz tovább a megszokott vonalon, hátha összejön egy púp az oldaladra, vagy valami még egzotikusabb, és talán még a bulvár lapokba, meg a cseh 2 híradóba is sikerül bekerülnöd (hátha összedobnak neked SAJNÁLATBÓL egy műtétre valót).


Tudod, hogy igaz.

Cselekedj.

2017. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,bár a szövegértési képességeid igen hiányosak, marhára nem azt kérdeztem,hogy mi bajom van,ugyanis azzal tisztában vagyok.A hipochondriám a stressztōl van,lelki dolog,sok probléma volt a családba stb. amihez semmi köze senkinek,de hagyjuk is,nem bizonygatom miért nincs igazad,a kérdésem továbbra sem erre vobatkozott...Engem végig csak annyi érdekelt,hogy a TERMÉSZETGYÓGYÁSZ MENNYIT LÁT??

Bár nagyon ötletes oltás volt TKP szindróma(tényleg,sokat gondolkoztál rajta??) Nem veszem magamra,nem ismersz,nem tudom mi alapján állapítasz meg ennyibōl bármit is de ha a te életed attól jobb,hogy másokat minōsítesz hát tessék,itt volt a lehetōség,engem nem hat meg.

2017. máj. 3. 17:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk átolvastam mégegyszer a kérdésem...."most a fejembe vettem,hogy mitōl van bajom". Ez nem azt jelenti,hogy kitaláltam egy problémát,mert a probléma adott volt,csak én úgy gondoltam,hogy biztis egy bizonyos tevékenység okozta,amit nem akartam,hogy kiderüljön.Egyébként megállapította,hogy a stressztōl van,azt viszont nem tudja,hogy min stresszeltem,így tulahdonképoen a válasz egy egyszerū "NEM" lett volna.Mert nem làtja mitōl van.Mindegy,a vàlasz helyett megtudtam,hogy szar az életem és,hogy a természetgyógyászok semmit nem érnek...#szarkazmus
2017. máj. 3. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, akkor ne csak a kérdésedet olvasd át újra, hanem az is, amit válaszoltam neked.


És a játék kedvéért helyezz el egy stresszes hipochondert egy olyan életveszélyes környezetbe, mint például a dzsungel, és gondold végig, akkor is a stresszes félelmeivel foglalkozna e!?


Azért írtam neked az, amit, mert pontosan tudom, hogy ha megváltoztatnád a nézőpontodat az életről, akkor kijönnél ebből az állapotból, ami biztosan nem a legjobb számodra.


Ehhez tényleg be kell fejezni az áldozat szerepet, csak úgy működik.


És persze ez az, ami nehéz ügy. De tiszta szívből kívánom neked, hogy legyen annyi erőd, hogy kipróbáld, sikerre vidd, és ne kelljen többé olyan dolgokon gondolkodnod, hogy mit titkolj el, és mit lát egy természetgyógyász.


Megéri.

2017. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Igen, látja az okát. De vedd észre hogy valaki már el is kezdett gyógyítani.
2017. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!