Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » S. O. S. Gyógytorna ügyben...

S. O. S. Gyógytorna ügyben segítene valaki?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, kb 3 éve taposom jobban a cipő belső oldalát illetve x formában allnak a labaim, de amennyiremeg tudom állapítani nem olyan vészes mert mikor megfeszítem a lábam, ki is tudom egyenesiteni, es sokaknak nem is tunik fel, azt hiszik csak osszeernek a combjaim a tulsuly miatt. Van esetleg olyan otthon is elvegezheto gyakorlat ami segitene megallitani, esetleg visszaforditani? Leirast iletve videot is szivesen fogadok, mindenkinek megy a zold pacsi, es remelem erthetoen irtam le a problemat.

2016. jún. 24. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

nem tudom miről van szó, de a gyógytorna is csak abban tud segíteni, hogy megizmosodjon a lábad.

konditerem, lábsúly, gumiszalag, ezekkel erősítheted a lábad, csípőd

kitörés, nagyon sok gyakorlat van

[link]

2016. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy-hogy nem tudod mirol van szo? A gyogytorna nem az izuleti problemak rendbehozatalara van? Amugy koszonom a linket.
2016. jún. 24. 21:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Izmosodni nemigen szeretnek, csak ha lehetseges akkor vmilyen modon kiegyenesiteni a labam mutet nelkul.
2016. jún. 24. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

nincs x lábam, nem tudom milyen mértékű elváltozás a csontokban

Sajnos a gyógytorna nem gyógyít semmit sem, inkább az a lényege, hogy ne okozzon nagyobb bajt és átmozgassa az embert.

Ami biztos, erős izomzat jól védi az izületeket, mivel kevesebb terhelést kapnak, de az erős izmokat csak nagyobb terheléssel érhetők el.

A konditermes, súlyzós edzések kifejezetten jók mégis mert a szervezet jobban bírja a rövid ideig tartó nagy terhelést mint a hosszabb ideig tartó rossz tartásod.


És amíg nősz, megfelelő izommal teljesen kigyógyítható a lúdtalp és hasonlók.

Ha lúdtalpad van járj egyhelyben két felfújható ülőpárnán vagy hasonlón.

2016. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok. Még biztos hogy növésben vagyok, hogyha erositem a lab izmaimat akkor meg lehet egyenes a labam vagy csak annyi h nem romlik tovabb?
2016. jún. 24. 21:26
 6/9 anonim ***** válasza:

a combod 4 irányba tudod mozgatni, előre, hátra, jobbra és vissza balra. Ez 4 gyakorlat gumiszalaggal.

Majd írd meg bevált-e. A lényeg a fokozatos terhelésnövelés.

A gerincferdülések pár hónap alatt helyrejönnek.

2016. jún. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok, koszi, gerincferdulesem amugy nincs. Csak az erdekelne meg, hogy visszafordul e a labam gurbulese, vagy csak megall hogyha erosodnek a labizmaim?
2016. jún. 24. 22:14
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem visszafordul, de ilyenek biztos nincs neten fenn.

Egy orvos se ajánlja az ilyen edzéseket, mert ezt nem tanítják nekik.

Pl 1-2 nap pihenő kell az izomnak, hogy regenerálódjon.

Egy gyakorlatot 15-20szer kell ismételni láb esetén, de olyan ellenállással, hogy több ne is menjen.

4 sorozatot csinálj mindenből mint egy köredzés és az a hatásos.

Ez nagyon messzi van a gyógytornától, de mivel senkinek nem érdeke, hogy te ezt csináld és meggyógyulj, senki nem reklámozza vagy végez kisérletet, hogy beválik-e.

Gerincferdüléshez is ugyanígy állnak az orvosok, az veszélyesebb és gyakoribb, onnan tudom, hogy az edzés teljesen meggyógyítja.

Itt még vannak gyakorlatok

shop.builder.hu/gyakorlatok-a2256

https://www.youtube.com/user/hunbars

2016. jún. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Először is azzal kezdeném, hogy gyógytornász vagyok.

Első gondolatom az volt h nem is térdeddel van a baj, hanem a bokáddal. Sztem bokasüllyedésed van és ebből kifolyólag másképp terhelődik a térdízület és ezért van X lábad. Én csak annyit tudok neked javasolni h menj el az ortopédiára ott ha jó fejek kiírnak neked gyógytornát és kapsz talpbetétet is amit hordani kell. A gyógytornán megtanult gyakorlatok, meg magát az alapelvet hgy mely irányokba kell erősíteni és mely izmokat, azt meg már otthon is tudod majd csinálni.

Nem játék,mert az egyenetlen terhelés miatt a térdedbe 40 évesen már protézis kell majd.

2016. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!