Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi lehet 5 éves kislányommal?

Mi lehet 5 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Anyukák, kérlek titeket, hogy segítsetek!

5 éves a kislányom, és hetente csak egyszer megy el Wc-re nagy dolgot intézni. Hiába adok neki olyan ételket amitől megindulna, ő annyira fél, hogy inkább nem eszik de ő nem megy el Wc-re. Már nagyon megvagyok ijedve, állandóna sír hogy fáj a hasa elvittem gyerekorvoshoz, írt fel hashajtót, használt is, de mondta hogy nem javasolja sokáig, mert kifog száradni, mert alig iszik, nem bírom beletuszmákolni. Na most mit csináljak? mert ebből nagyon nagy baj lesz.

Sajna az oviba pár hete volt egy olyan "élménye" hogy bekakilt és kinevette a többi kisgyreek és azóta áll fen. Pszichológusra gondoltam, de azt mondta a gyerekorvos, hogy ennyi idős gyreknél nem ér semmit se. Nagyon fél mostanába mindentől, ha játszótérre kimegyünk, vagy csak simán elmegyünk venni a sarki boltba eg ycsokit, teljesen megvan ijedve, állandóan csak sír és hazakar jönni, és persze fáj a hasa. Mi tegyek?? Kérlek segítsetek!


2010. febr. 21. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mit tudott tenni a pszihológus.Remélem segíteni tud!Szegényke.Nekem is 5 éves a kislányom és bele tudom képzelni magam a helyzetedbe.
2010. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, hogy a barátnőd próbálkozzon a kislányt "szóra bírni", főként nem nálatok! mivel ismerős, valószínűleg nem is tud vele szemben teljesen feloldódni. Hidd el, nagyon jó az, hogy egy idegen helyen, egy idegen személy jelenlétében tudja kifejezni a rossz érzéseit, félelmeit, és ezzel ott is hagyja. Ettől nagyon meg tudnak könnyebbülni a gyermekek. És persze ez egy hosszú folyamat, ne legyél türelmetlen! viszont ha kialakul a pszichológussal a kapcsolat, már párhuzamosan tudnak történni a dolgok: a probléma feltárása és a terápiás folyamat.

Jó egészséget a lányodnak!

2010. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagy a valószínűsége, hogy a kislány nem szeret az óvodában. Vagy már előtte sem szerette, vagy csak azóta, amióta ez történt vele. Egyébként nagyon sokat számít, hogy hogyan reagálnak a kis pajtások, mert az én fiam csak a böliben hajlandó bilire ülni, mert egyszer, amikor megpróbálta, a gondozónő megdicsérte és megtapsoltatta a többiekkel, együtt örültek a sikernek. Hát ez a nemmindegy! Szóval szerintem is óvicsere, ha van rá lehetőség. És persze sok-sok türelem, beszélgetés és a kis önbizalma erősítése, mindez együtt egy pszichológus segítségével. SOK SIKERT!
2010. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez attól van, hogy bekakilt és ezért kinevették. Beszélgess vele erről nyugodtan. Idegen helyen én is nehezen szarok felnőtt létemre. Rostokban gazdag kaja kell, olyan amiket szeret. Oviba menés előtt próbáljon kakilni, akkor kisebb eséllyel traumatizálódik újra.

És hogy kakilt be? Nem érezte? Hirtelen lett sürgős? Félt szólni, hogy kell neki?

2010. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!