Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korban kellene...

Hány éves korban kellene beszélgetni a kislányommal a mentsruációról?

Figyelt kérdés
Még csak 10. éves, nem kíváncsikodik ezzel kapcsolatban, de félek, ha megjön neki, akkor váratlanul érné és megijedne(mint én anno).
2011. ápr. 12. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak 10 évesen jött meg először, szerencsére beszéltem neki róla előtte. A mai fiatalok nagyon korán érnek testileg, szerintem beszélhetsz neki róla nincs abban semmi rossz.
2011. ápr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ma már egy csomó gyerekeknek való könyvet lehet kapni erről. Esetleg vehetnél neki, és utána beszélgetni.
2011. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha minél hamarabb. A mai kislányok hamarabb érnek, bár nálam nehéz sokkal hamarabb (bár 32 éves vagyok) 11 évesen már menstruáltam, a húgom 10 évesen.

Anya már egész korán 8-9 éves korunkban mesélt a mi szintünkön pár dolgot, de mégis halálra rémültem, amikor megjött, egyedül voltam otthon, azt hittem, valami nagyon komoly betegségem van... :( Este aztán otthon elmeséltem, hogy mi történet, Anya pedig kérdezte, hogy megijedtél, hiszen meséltem neked, hogy meg fog történni... Erre én sírva fakadtam, majd ő is... ott ringatott az ölében, sosem felejtem el... :)

2011. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Ő nem kérdez, akkor Neked kell kezdeményezni, mert már bármikor megjöhet a menstruációja? Egyébként van valami jele a serdülőkornak Nála? Beindult már a testi fejlődése? Minél hamarabb beszélj Vele, hogy nehogy kétségbe essen, hogy miért vérzik a puncija.
2011. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* Az első mondat végén pont akart lenni. Előző voltam.
2011. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még ma beszélj vele, de legalábbis ne halogasd!
2011. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyjából képben vannak a lányok.

Előfordult, hogy meglátták a maszás bugyimat vagy hogy kotorászok a betéteknél. Megkérdezték, hogy mik azok a wc-ben (betétek).

Elmondtam nekik és tudják, hogy a nagylányok, nénik időnként szoktak vérezgetni.


A nagyobbik lányomnak 10 évesen jött meg.

Nem ijedt meg, csak szólt és kérdezte, hogy mit tegyen a bugyijába :-)


Akkor utána nagyvonalakban elmondtam neki a dolgot.

Részleteiben nem is érdekelte, de tudja, hogy miről van szó.

2011. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje, hogy elbeszélgess velük, bár én azért csalódott lennék, ha nem tudnának már róla. Váratlanul érné őket a dolog. Minket a sulis védőnő világosított fel. Valahogy jobb volt mintha anyu tette volna. Összeültünk a lányokkal és beszélgettünk.
2011. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem mihamarabb beszélni fogok vele. Amúgy mostanában kezdett nőni a cicije.
2011. ápr. 12. 11:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Ideje lenne. Lehet, hogy csak 15-16 éves korában jön meg, de manapság már az sem ritka, hogy 9 éves korban megjön (!).
2011. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!