Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi lehet 5 éves kislányommal?

Mi lehet 5 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Anyukák, kérlek titeket, hogy segítsetek!

5 éves a kislányom, és hetente csak egyszer megy el Wc-re nagy dolgot intézni. Hiába adok neki olyan ételket amitől megindulna, ő annyira fél, hogy inkább nem eszik de ő nem megy el Wc-re. Már nagyon megvagyok ijedve, állandóna sír hogy fáj a hasa elvittem gyerekorvoshoz, írt fel hashajtót, használt is, de mondta hogy nem javasolja sokáig, mert kifog száradni, mert alig iszik, nem bírom beletuszmákolni. Na most mit csináljak? mert ebből nagyon nagy baj lesz.

Sajna az oviba pár hete volt egy olyan "élménye" hogy bekakilt és kinevette a többi kisgyreek és azóta áll fen. Pszichológusra gondoltam, de azt mondta a gyerekorvos, hogy ennyi idős gyreknél nem ér semmit se. Nagyon fél mostanába mindentől, ha játszótérre kimegyünk, vagy csak simán elmegyünk venni a sarki boltba eg ycsokit, teljesen megvan ijedve, állandóan csak sír és hazakar jönni, és persze fáj a hasa. Mi tegyek?? Kérlek segítsetek!


2010. febr. 21. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hu szegény kislany,mindenkeppen meg kell tudnod,hogy mi az ami ennyire félelemben tartja!Nagyon nehéz helyzetben vagy,de talan ha sokat és sokfélérol kérdezel tole,akkor rajohetsz,hogy mi tortént a kislannyal!
2010. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyerekorvos ostoba!


Ezt csak pszichológus, vagy pszichiater tudja megoldani, ill. feltárni az okokat!

2010. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp pszichológushoz kéne vinni, akármit mond a gyerekorvos.
2010. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem ér semmit a pszichológus???Igenis vidd el,a körzeti nevelési tanácsadóban ingyen foglalkoznak vele,de ha van módod,keress minél előbb gyerekpszichológust!Először veled fognak beszélgetni,aztán a kislányodat kell elvinni,és játékosan fogják kibeszéltetni,hogy mi a gondja!3 gyerekem van,tudom,miről beszélek!A feldolgozatlan lelki dolgokat,amik már testi tünetekben nyilvánulnak meg,kezelni kell!Kívánom,minél előbb sikerrel járj!
2010. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyerekpszichológus tud segíteni. Én is vittem annak idején a kislányomat és segített is. Az én lányom 10 éves volt akkor igaz, de szerintem az mindegy hány éves neki ez a szakmája.
2010. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy fáj neki a kakilás?


Ha fél valamitől, esetleg lehet valami beleesős-lehúzós félelem, ami persze felnőtt fejjel irracionálisnak tűnik. Próbáld meg, hogy visszaadod neki a bilijét, hátha azon nagyobb biztonságban érzi magát. Ez persze csak egy tipp, de egy próbát megér.

2010. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja igen, ahogy az előttem szóló mondta, _gyermekpszichológushoz_ kell vinni, ő ért hozzá, hoygan szedje ki a ki nem mondott dolgokat a kisgyerekekből.
2010. febr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Feltétlenül pszichológus, de addig is olyan kajákat adj neki, amik hajtanak, (bab, kelkáposzta, nyers répa, paradicsom) és olyat ne, ami fog. (pl keserűcsokit, kemény banánt, rizst.) És sokat itasd, ebben a helyzetben akár cukros, de rostos üdítőkkel is, ha azokat jobban megissza, mint a vizet. Egyetek együtt kellemes légkörben, mindenki ugyanazt. Otthon legyen nyugodt légkör, és lehet, hogy egy óvodaváltás se ártana, mert megéri a pénzét az az óvoda is. Persze nem jó a fenyegetés, de azért a gyerekben is tudatosíthatod, hogy ha nem eszik, nem iszik, és emiatt nem megy WC-re, kórházba fog kerülni. Ezt ne büntetésszerű fenyegésként mondd neki, hanem hogy értse meg, hogy magának tesz rosszat, érezze, hogy aggódsz érte.
2010. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a bajom kiskoromban. De csak azért, mert azt mondták, hogy ha nem megyek minden nap, akkor belém fog kövesedni a sz@r. De nekem nem kellett minden nap, csak 3-4-5 naponta. Anyámék tömtek lekvárral, ricinusolajjal (az segített), szappandarabkát akartak dugni a fenekembe, sőt halvány emlékeim vannak egy beöntőkannáról is. Nem segített semmi, ugyanúgy történtek a dolgok: kimaradt 1 nap, és már nem mertem ráülni a wc-re. Ez a dolog nálam kb 5-8 éves korom között volt. A legtöbb idő ameddig visszatartottam, az 2 hét volt. Persze közben ettem, suliba jártam, de nagyon rossz volt. Amikor már alig tudtam visszatartani, le sem tudtam ülni, mert már annyira kellett. Csak futkostam a lakásban körbe. Aztán amikor már nem bírtam akkor megadtam magam a sorsnak:) Utána jött a megkönnyebbülés, és mindig megfogadtam, hogy 1 nap sem fog kimaradni.

Abban az időben még nem volt annyira elterjedt dolog, hogy pszichológushoz vigyük a gyereket. Aztán kinőttem belőle.

Csatlakozom az előttem lévőkhöz. Pszichológus a megoldás!!!!

2010. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, megfogadom, van egy bnőm aki pszichológus és átjön majd ma vagy holnap.., remélem ő elfog érni vmit, de sajnos nagyon zárkózott gyerek, soha nem mond el semmit, pedig este minidg leül a család társasozni vagy vmit játszani, de az oviról sose mesél, pedig minidg kérdezem, hogy ma mit játszottatok stb..
2010. febr. 22. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!