Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy lehet, hogy a 21. századb...

Hogy lehet, hogy a 21. században még létezhet homeopátia?

Figyelt kérdés
Bizonyitottan nem működik, akkor mégis hogy? Nem lehetne felnyomni ezeket a GVH-nál, és kitiltani Magyarországról? Vagy valaki próbálta már, de akkora biznisz, hogy nem lehet?
2014. okt. 6. 14:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

köszi a linkeket!

Látszik, hogy mennyire meg lehet vezetni az embereket. Mert ezt idézik úton útfélen:

Az Egészségügyi Tudományos Tanács (ETT) 1990-ben megvizsgálta a homeopátia ügyét, és közölte a minisztériummal szakvéleményét: „…a homeopata gyógymód magyarországi alkalmazásának tiltása nem indokolt.” A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztályának a komplementer medicináról kialakított állásfoglalása a homeopátiát a filozófiai alapokon nyugvó eljárások közé sorolta be.

Viszont ilyen dokumentumot nem találtam a neten !!

Szóval valószinű kamu, ezért felhivom ezt a két egyesületet.

Amit te küldtél linket, azt sem támasztja alá, hogy a homeo működne. Egyszer olvasd el, hogy mit irnak benne :)

2014. okt. 16. 16:10
 52/61 anonim ***** válasza:
Egyszer sem írtam, hogy szerintem, vagy az orvososok szerint működik. Csak azt, hogy tudós emberek nem háborognak ellene, elfogadják a létezését. Törvényesen folyhat képzés, törvényesen árusíthatóak a szerek.
2014. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 homo ludensz ***** válasza:
Engem nem röhögnek ki az ismerőseim mert nem vagyok orvosellenes csak nyitott más alternatívák irányába is. A modern orvoslás előtt megemelem a kalapom viszont végighallgatom azt is akinek nincs mindkét hónalja alatt egy egy diploma. Azután eldöntöm hogy van e valóságtartalma.
2014. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

Na, kedves Barátaim, akik mind a wikipédia tévedhetetlen passzusát idézik, miszerint:


"Az Egészségügyi Tudományos Tanács (ETT) 1990-ben megvizsgálta a homeopátia ügyét, és közölte a minisztériummal szakvéleményét: „…a homeopata gyógymód magyarországi alkalmazásának tiltása nem indokolt.”


Nos, én felvettem a kapcsolatot az Egészségügyi Tudományos Tanáccsal és rákérdeztem erre a szakvélmeményre és a homeopátiával kapcsolatos véleményükre.

A választ nem is irom le, inkább nézzétek meg _most_ a wikipédiát.


A másik:

"A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztályának a komplementer medicináról kialakított állásfoglalása a homeopátiát a filozófiai alapokon nyugvó eljárások közé sorolta be."

Ez akkora durranás? És értelmezitek is, ami le van irva? A homeopátiás kezelés egy eljárás, mint ahogy az is, ahogy elviszi a kukásautó a szemetet.

Értsd:

- megáll a kukásautó

- beboritja a szemetet

- elmegy a kukás autó.

Ez egy eljárás.

Az MTA pedig azt mondja, hogy a homeopátia egy _eljárás_.

És akkor mi van?

Nem azt mondja, hogy gyógymód, hanem hogy _eljárás_.

Erről ennyit.


"Megalakult a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület. "

És akkor mi van?

Megalakitsam a Magyar Fekete-fehér Tüzönjáró Félszemű Bányászok Egyesületét?

Vagy a: Karonülő Féllábú Hosszúujjú Istenfélő Szűzpecsenyeevők Egyesületét?

Esetleg a: Kékvérű Lánctalpas Orvosok Baráti Körét?

Mit bizonyit bármit is egy egyesület létrejötte?

Jaa, hogy egy fehérköpenyes szakállas szemüveges öreg bácsi van a kezdőlapon, aki megnyugató mosollyal ajánlja a homeopátiát? Igy már egészen más a helyzet.

2014. okt. 21. 21:18
 55/61 anonim ***** válasza:
Na ha ilyen jól informált vagy gondolom azt is eléred, hogy betiltják a patikában a szerek árusítását az orvosi egyetemeken megszüntetik a homeopátiás orvosi képzéseket hmm tovább nem is merem gondolni meddig érhet el a kezed :D:D
2014. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

Ez az orvosi egyetemeken történő homeopátiás képzés egy urban legend. Szerencsére a homeopátiás lobby itt még nem tart. De ha te nem igy gondolod, léci linkelj be egy homeopátiás orvosi szakirányt képzést, mert tényleg kiváncsi vagyok rá.


"gondolom azt is eléred, hogy betiltják a patikában a szerek árusítását"

Ehhez több power és hatalom kéne. Egy 10 forintból előállitott cukorkát eladnak 1000 Ft-ért. El tudod képzelni, mekkora lehet a homeopátis lobby ?!


Most pedig üljünk le egy kényelmes fotelbe szivjunk el egy szivart, igyunk egy whiskey-t és izlelgessük a következő mondatot:

Egy homeopátis szer úgy kap gyógyszer / gyógyhatású szer minősitést és kerül forgalomba, hogy nem kell bizonyitani a hatásosságát.

Most pedig nyúljunk el a fotelbe és érezzük át ennek a súlyát!

Valami úgy kerül forgalomba, hogy nincs bizonyitva a hatásossága!

Nemrég megbirságolták a mágneses matracot, meg a nemtudom milyen növényi kivonatot, mert nem tudták bizonyitani a hatásosságát.

A homeopátival nincs ilyen. Eddig még senki sem tudta bizonyitani a hatásosságát és mégis forgalomban van. Ez azért nem kis lobbyt jelent a homeopátia részéről.


Egy normális gyógyszert több évig tesztelnek először állatokon, majd embereken, mielőtt forgalomba kerül. A homeopátiának nem kell ilyet tennie !! Ez azért valahol nagyon durva.


Vegyünk egy példát. Van egy kocsi, annak egy fékrendszere. Mielőtt beépitik, rendesen kitesztelik.

Ekkor jön egy homeopátis fékrendszer, aminek a hatásosságát senki sem bizonyitotta, csak állitólag valaki már megállt vele, meg a szomszéd is egy ilyennel állt meg egy igazán húzós szituációban.

Először a szakszerviz engedve a lobbynak megengedik, hogy a rendes fékrendszer mellé beépitsék, majd egyes szervizek és kocsigyártók odáig mennek, hogy _kiváltság_ a tesztelt fékrendszert. Mert állitólag meg lehet vele állni, meg amikor a szakadékba zuhansz, ahogy a hagyományos fékrendszer hatástalan, valaki már állitotta meg a homeopátis fékrendszerrel a zuhanó kocsiját.

Kiveszed sebességből a kocsit, és bekapcsolod a homeopátis fékrendszert. A kocsid megáll. Mekkora király ez a homepátis fékrendszer.

Ja, hogy az emelkedő, az ellenszél, meg a surlódás állitotta meg? Nem mindegy?

Kb ez van a homeopátiával is.


Most pedig legyen az alábbi gyógyszer:

- tapsolj kétszer a fejed fölött

- utalj át nekem 1000 forintot.

Én azt állitom, hogy ettől meg lehet gyógyulni, meg szerzek még 10 másik embert is, aki a rákból gyógyult ki ezzel a módszerrel.

Viccesnek tűnhet, de ugyanannyira van bizonyitva a hatásossága, mint a homeopátiának.

És kiváncsi vagy a működésére?

1)

Az első tapssal felkavarod a körülötted lévő életenergiamezőt. (Fizikai jele: ÉE, mértékegysége 1 életút / dimenzió)

2)

A második tapssal koncentrálod a spirális energianyalábot, úgymond szekvenciálisan sporadiálisan frenkvenciálod az állóhullámot. (szakzsargon)

3)

Az utalás pillanatában kitör az életburokból és a küldő fókuszpontjain keresztül belép a testébe, ami gyors gyógyulást indit el


Viccesen hangzik, pedig nem az

2014. okt. 22. 10:07
 57/61 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy az akupunktúra is kamu. Mert az emberek buták. És hisznek a gyógyulásban.
2014. okt. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:

#56


A pécsi tudományi egyetemen az Egészségtudományi karon van Dietetikai és Komplementer Medicina Tanszék.


Ott tanítanak homeopátiát. Tehát nem direktben orvosoknak tanítják, de orvosok is tanulhatják.

2014. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

#57


az akupunktúra az energiakezelés tipikus esete


nem gyógyít csak segítiheti a gyógyulást.

2014. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
látom Boldogkői agymenése ragályos :D
2014. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!