Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Létezik homeopátiás hashajtó?

Létezik homeopátiás hashajtó?

Figyelt kérdés

Valaki tudna ajánlani egyet ha van?

Elegem van a gyógyszerekből, mert csak görcsöket csinálnak, kiszámíthatatlanok, egy idő után meg hozzászokik a szervezet.



2014. szept. 29. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szedjél szűztea kapszulát!
2014. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Erbalax, csak drága :(
2014. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy mi az homeopátia lényege?

A gyógyteát én is javaslom.

2014. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

homeopatia lényege, hogy a tünetekre kell keresni szert:

pár szer leírása :

Bryonia: Makacs székrekedés minden szükség nélkül.Fekete,kemény,terjedelmes széklet,amely olyan száraz,mintha kiégették volna.Olykor hasmenés követi.


Hydrastis: Nem érez szükséget,darabos,apró, kemény széklet váladékkal és sűrű,sárga nyálkával körülvéve.


Silicea:Nehéz ürítés,kemény,félig kiürülő széklet,a tünet újra visszatér.A gyerek gyenge, sovány,félénk ijedős.


Alumina: Nem érez szükséget.A széklet agyagos,ragadós.Még a puhább széklet ürítéséhez is erőlködnie kell.


Graphites : Kemény,kecskebogyószerű széklet nyálkával és váladékkal.A végbél érzékeny és néha fáj is a berepedés miatt.A gyerek kövér és kedvetlen.


Lycopodium: Kicsi,kemény,homokra emlékeztető kevés széklet.Az étvágyát gyorsan kielégíti,kívánja a cukrot,szeszélyes,hisztis.


Nux vomica: Gyakori szükség,amelynek nincs eredménye.A széklet csak nagy erőfeszítéssel és sírások árán ürül ki,mindig olyan érzést keltve,hogy még nincs vége.


Natrum muriaticum: Kemény,kecskebogyószerű széklet.Begyulladt végbél,amely székelés után vérzik.Repedések a végbél hártyáján,sokszor vizes hasmenéssel változik,amelyet a lisztes élelmiszerek váltanak ki.Sós ételekre vágyakozik


C15-C30 potenciált érdemes venni ,mert hamarabb lehet érezni ha jó szert választottál

2014. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"C15-C30 potenciált érdemes venni ,mert hamarabb lehet érezni ha jó szert választottál"

Amiről ugye érdemes tudni, hogy pl a C30-as potenciál esetében egy egység hatóanyag 100 a 30adikon egység hordozóanyaggal (víz, alkohol, cukor stb) van hígítva ami ugye úgy néz ki leírva, hogy 100000000000000000000000000000000. Ergo nincs az az isten aki megtalálja benne a hatóanyagot.

Node mindegy, a Ti pénzetek, a placebo meg néha hat...

2014. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
kicsit lerövidítette a rendszer a nullákat. De mindegy. Gondolom el tudtok képzelni egy egyest és 32 nullát mögötte...
2014. szept. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

De az oka a szorulásnak?


Ne igyál sok kávét, viszont igyál nagyon sok vizet és rostban gazdag ennivalót.


Nem tudom, nálad mi a gyógyszer, meg mi számít homeopátiásnak, de a ricinus olaj nekem segít. Másfél evőkanálnyival nekem nem hasmenést okoz, hanem... hogy is mondjam, megolajozza a dolgokat.

2014. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%

Nem azért ajánlottam C15-C30 potenciát ,mert abban hatóanyag van!! Hanem ,mert a felületén hordozott információ erősebb!! Ha csak anyagi szinten tudsz gondolkodni akkor soha nem fogod érteni a homeó müködési mechanizmusát. Azért , mert nem érted és emiatt nem tudod használni a válaszod nem segít a kérdezőn:)


A kérdezőnek pedig ha a szorulása már már krónikus akkor egy klasszikus alkati kezelést ajánlanék homeopata orvosnál.

2014. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

"a felületén hordozott információ erősebb!!" - ok, minek a felületén hordozza az információt és milyen formában. Én még nem olvastam olyan kutatást ami kimutatott volna akármilyen "felületen hordozott információt". (hozzáteszem ha van is ilyen akkor pl jobb abba bele szem gondolni, hogy a víztisztítási eljárások működése során megtisztított majd az ivóvízrendszerbe visszavezetett víz hány embertársunk bélrendszerének a "hordozott információját" tartalmazza, fincsi)


"Ha csak anyagi szinten tudsz gondolkodni akkor soha nem fogod érteni a homeó müködési mechanizmusát." Egyrészt azért gondolkodom anyagi síkon, mert ez bizonyítható, vizsgálható. Azt ami nincs bizonyítva azt nem lehet érteni, max elhinni. Ahhoz hogy valamit megérts logikusan fel kell építeni, meg kell magyarázni, be kell bizonyítani. A "homeó működési mechanizmusával" kapcsolatban ilyet még SOHA SENKI nem tett.


"Azért , mert nem érted és emiatt nem tudod használni a válaszod nem segít a kérdezőn :)

A kérdezőnek pedig ha a szorulása már már krónikus akkor egy klasszikus alkati kezelést ajánlanék homeopata orvosnál." Nézd, ennyi erővel azt is mondhatnád a kérdezőnek, hogy WC-zés előtt mondjon el 2 miatyánkot meg három üdvözlégyet. Nagyon sok esetben a hit ereje is gyógyított. Vannak dokumentált esetek. És ez legalább nem kerül semmibe.


Ne érts félre, azt teszel amit akarsz, a kérdező is. Nekem teljesen mindegy. Én csak azt mondom, hogy ha a gyógyszerek nem hatnak akkor érdemes BIZONYÍTOTT, ELLENŐRZÖTT természetes gyógymódokat is kipróbálni. Sokkal többet segíthet a kérdező állapotán egy tudományosan bizonyított hatóanyagokat tartalmazó, igazolt hatásmechanizmussal rendelkező ráadásul természetes gyógynövénykészítmény - mondjuk egy tea - mint egy agyonreklámozott méregdrága, mindenféle tudományos alapot nélkülöző "varázsszer".


De még egyszer. Lelked rajta. :)

2014. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. okt. 2. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!