Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy lehet, hogy a 21. századb...

Hogy lehet, hogy a 21. században még létezhet homeopátia?

Figyelt kérdés
Bizonyitottan nem működik, akkor mégis hogy? Nem lehetne felnyomni ezeket a GVH-nál, és kitiltani Magyarországról? Vagy valaki próbálta már, de akkora biznisz, hogy nem lehet?
2014. okt. 6. 14:36
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

" Ezt egy otthoni user sohasem tudja eldönteni " már ne haragudj de azt , hogy én mitől gyógyulok hadd döntsem el én ne Te vagy a vaktesztjeid. A C vitamintól sosem gyógyult volna meg a krónikus fekélyes szemhéjszéli gyulladásom de a homeós szakszerűen kiválasztott szertől igen. A kulcsszó a hozzáértő felhasználásban van!!

Az MTA -ban gondolom tudják azért adták meg az engedélyt:)

2014. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

"Leírtam, hogy az MTA állásfoglalása szerint nincs benne kivetni való. Neked, nekünk magasabb képzettségünk lenne, mint a professzoroknak? Nem nagyon hiszem."

Tudnál egy linket küldteni az MTA állásfoglalására homeopátia témában?

Rákerestem, de nem találtam. Köszi !! (Minél újabb jobb lenne.)


"már ne haragudj de azt , hogy én mitől gyógyulok hadd döntsem el én ne Te vagy a vaktesztjeid."

Ez a mondat egészen konkrétan mit jelent? Se füle, se farka..


"de a homeós szakszerűen kiválasztott szertől igen"

És, nem kell 1 millió dollár? Ha ezt reprodukálni tudod, máris tied a pénz! Ja, hogy az nem megy. Barátom, hát ez a gond. Meg nyilván a pénzre sincs szükséged.


"Az MTA -ban gondolom tudják azért adták meg az engedélyt:)"

Légyszives küldj egy linket, hogy mikor adott a homeopátira engedélyt az MTA. Ha már annyira dobálózol az MTA-val. Köszi

2014. okt. 16. 12:57
 43/61 A kérdező kommentje:
Azért valahol furcsa érzéssel tölt el a dolog, hogy tanult emberek ennyire képesek ragaszkodni egy nyilvánvalóan nem működő dologhoz. Képzelem, mi lehet a tanulatlan fejekben ..
2014. okt. 16. 13:00
 44/61 A kérdező kommentje:
De most komolyan, ültök a szobában, és elképzelitek, ahogy a vizmolekulák "emlékeznek" a kacsamájra, mert előtte jól összerázták? Tényleg, ott ültök a szobában, és elhiszitek, hogy a kacsamáj majd meggyógyitja a fertőző májgyulladást, meg ilyesmik? És ha a vizmolekulák emlékeznek, esetleg futnak rajta C programok is? Mennyi a tárkapacitása 1 vizmolekulának? Milyen interface-n lehet hozzáférni? Ezt komolyan, de tényleg, alig hiszem el, hogy 6 eleminél többet tanult ember komolyan elhigyje..
2014. okt. 16. 13:04
 45/61 anonim ***** válasza:

Hidd el nem ragaszkodnék hozzá ha nem működne nálam és a családomban :) az allopátiás láz és fájdalom csillapítókat és a gyulladásomra a szteroidot se használtam évekig , mert nem segítettek. (sőt rontottak , de ez már másik fórum lenne)

Higított potenciált kacsamájban nem vagyok tapasztalt:) klasszikus homeopátiázok a repertóriumokban nem szerepel ez a szer, ezért nem is használom.

Lehet az, hogy 3 elemim van csak megkönnyíti az életem ;-)

2014. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 homo ludensz ***** válasza:
Nem megyek én vissza a háborúig csak hát a homeopátia is az alternatív gyógyászat egyik fajtája és nem a klasszikus orvoslás ellen van sem helyette. A betegség a szervezet harmóniájának valahol a megbomlása s ezt jelzi is valamilyen formában. Nem hiszem hogy akinél ez kellemetlen kísérőjelenségként fellép az vakteszten meg hasonlókon fog töprengeni. Nyomban bevesz egy fájdalomcsillapítót azután elgondolkodik hogy ez egy szükségmegoldás egy intő jel a szervezettől és lépnie kell. Az hogy milyen kezeléssel,gyógyszerrel vagy homeopátiás készítményekkel áll helyre az egészsége azt semmilyen vak teszt nem fogja itt eldönteni.
2014. okt. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

"A betegség a szervezet harmóniájának valahol a megbomlása s ezt jelzi is valamilyen formában."

WTF ??? Ezt ne nagyon mondd el tanult ismerőseidnek, mert kiröhögnek. Barátom, ha egy virus vagy baktérium megtámadja a szervezetedet, mégis miféle egyensúly borult meg? A sav-bázis egyensúly vagy a libikóka a játszótéren?


"Nem hiszem hogy akinél ez kellemetlen kísérőjelenségként fellép az vakteszten meg hasonlókon fog töprengeni."

Nem is kell, mert megtették már előtte. A fájdalomcsillapitó, amit ilyenkor bevesz, átment a kettős vakteszten, azaz _bizonyithatóan_ segit.


"Az hogy milyen kezeléssel,gyógyszerrel vagy homeopátiás készítményekkel áll helyre az egészsége azt semmilyen vak teszt nem fogja itt eldönteni."

WTF ??? Tudod egyáltalán mi az a kettős vakteszt?

2014. okt. 16. 14:01
 48/61 anonim ***** válasza:

" WTF ??? Ezt ne nagyon mondd el tanult ismerőseidnek, mert kiröhögnek. Barátom, ha egy virus vagy baktérium megtámadja a szervezetedet, mégis miféle egyensúly borult meg? A sav-bázis egyensúly vagy a libikóka a játszótéren? "


Szerintem is a betegség jelzi, hogy homeopátiásan mondva az " életerő" elhangolódott. MI mgyarázata lehet, hogy nem mindenki lesz beteg pl: járványok esetén ?

egyes emberek megbetegednek xy vírustól mások csak hordozók ?

2014. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

"MI mgyarázata lehet, hogy nem mindenki lesz beteg pl: járványok esetén ?

egyes emberek megbetegednek xy vírustól mások csak hordozók ?"

Tetszik, hogy tényleg érdekelnek a válaszok, és érdeklődsz is.

Szóval:

A virusokat és baktériumokat úgy képzeld el, mintha támadók lennének egy középkori vár ellen. Vannak gyengébb várak, amiket be tudnak venni és vannak erősebb várak, amiket nem. Hát ilyen az emberi szervezet is. A gyenge immunrendszerrel rendelkező embereket megtámajda és meg is betegiti, mig az erős immunrendszerrel rendelkezőket is megtámadja, de a szervezetük erősebb, igy legyőzi. Ebből az ember nem is érez adott esetben semmit. Mert csak akkor érzi, amikor tünet lesz, azaz a kórokozók garázdálkodnak a szervezetben.

Szóval az emberi test apró sejtekből épül fel, ami szabad szemmel nem látható. A virus és baktérium sem látható szabad szemmel. És a virus és a saját szervezeted küzdelme sem látható szabad szemmel. Ha a szervezeted győz, akkor megöli az összes virust. Ha a virus győz, akkor elkezd szaporodni a szervezetedben. Ekkor jelentkeznek a tünetek.

2014. okt. 16. 14:46
 50/61 anonim ***** válasza:

[link]


Az Egészségügyi Tudományos Tanács (ETT) 1990-ben megvizsgálta a homeopátia ügyét, és közölte a minisztériummal szakvéleményét: „…a homeopata gyógymód magyarországi alkalmazásának tiltása nem indokolt.” A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztályának a komplementer medicináról kialakított állásfoglalása a homeopátiát a filozófiai alapokon nyugvó eljárások közé sorolta be.[37] Miután a homeopátia gyakorlása hivatalosan is újra lehetségessé vált, 1991-ben megalakult a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület.


Ezt is böngészd bátran:

[link]

2014. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!