Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kivonják a C vitamint a...

Kivonják a C vitamint a forgalomból?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, az a gyógyszeripar legújabb nagyágyúja, hogy kivonják a forgalomból a C vitamint, és csak az őáltaluk forgalmazott vackokat lehet majd kapni.
2013. jún. 19. 18:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Meghajlok a tudásod előtt, kedves uccsó, valahol én is enek a logikának vagyok a híve. Ugyanakkor a tapasztalat mégis mást mutat. Nem rólam van szó, (én nem lennék korrekt alany) hanem az ismeretségi körömből pár emberkéről, akik nem tudnak erről természetes vs szintetikus vitáról. Konkrétan a Lenkei vitaminnal kapcsolatban merült fel a téma, ami az elején valóságos csodaszerként hatott, de amióta szintetikus módon gyártják, kb annyit ér, mint a gyógyszertári vackok.
2014. jan. 21. 14:42
 12/12 anonim ***** válasza:

Majd meghajlok magam előtt, ha akkora lesz a tudásom, kedves Kérdező :)


Tévedésben vagy a Lenkei-féle vitamin gyártásával. Majdhogynem minden összetevője szintetikusan előállított. Szerinted honnan a bánatból lehetne összeszedni annyi C-vitamint? Vagy jobb példa a B12 vitamin. Ne hitesse velem senki sem el, hogy anno Lenkei szedte a paprikát, meg a B12 vitamint molekulánként szedte össze a bánat tudja, hogy honnan... Amióta világ a világ, azóta szintetikusak a multivitaminok. Oké, lehet, hogy a mészkő természetes benne, de szerintem a B12, vagy a B6 technológiai úton "termett meg".


Valami kutatást olvastam, ami azt mondja ki, hogy a mesterséges C-vitamin 35%-kal gyengébben szívódik fel, mint a természetes. Akkor tegyük fel, hogy megeszek mondjuk ~17 kiló almát, ami 1g c-vitamint tartalmaz átlagosan. Tegyük fel, hogy teljesen felszívódik.

Vagy beveszek egy 1g-os C-vitamint, és abból felszívódik kb 650mg. Oly mindegy az a 35% szerintem...


Én azt mondom, hogy egyen az ember természetes módon, és szedjen mellé multivitamint, hogy ne legyen hiánya semmiből. És ne higyje el azt, hogy a mesterséges anyagok nem hatásosak. Pl. egy kis haloperidol is mindenkire hatásos, és mégsem fűből-fából vonják ki. Engem pedig a túlzottan természetgyógyászati elképzelések akasztanak ki, holott én is a természetes életmód híve vagyok, de úgy, mint az egyik Tanárom, aki az enzimekkel kapcsolatban Ph.D-zott anno.

Egészséges táplálkozás, és multivitamin. De ne higyjük el a sok maszlagot a kevés jó mellett. (Itt pl. arra gondolt, hogy a búzafűlétől a sejtjeink oxigénhez jutnak. Hát, lehet, hogy majd mi fogunk fotoszintetizálni a jövőben, és nem a növények...)


Minden jót :)

2014. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!