Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy érhetem el azt hogy a...

Hogy érhetem el azt hogy a motoromat kivonják a forgalomból?

Figyelt kérdés
Ugye csak bontási igazolással lehet valamit kivonni a forgalomból, és utánna mehet a jármü a bontoba. Én meg szeretném tartani a motorkerékpáromat(egy mzröl van szó) nincs valami kiskapu amivel ki lehet kerülni a bontási igazolással való kivonást? ha nem fizetem be pl a biztositást vagy ilyesmi dolgokra gondolok?
2012. nov. 12. 19:38
 1/5 anonim válasza:
Évi 3000 Ft padlóra küld? Amúgy ha nem fizeted be a következőt,akkor elméletileg bontják a szerződést,de azért ebben nem vagyok 100%-ig biztos :S
2012. nov. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adsz egy kis pénzt a megfelelő bontósnak, az ír egy bontási igazolást. Beslattyogsz az okmányirodába és már ki is van vonva. De ha mondjuk 20 év múlva eszedbe jut, hogy de jó is lenne forgalomba helyezni, akkor az nem tudom hogy sikerülne, mert ugye jogilag az MZ már például újrahasznosított formában padlólemezként szolgál egy BMW-ben. :D
2012. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted a kötelezőt, akkor kitiltják a forgalomból pár hónap után. Aztán ha valamikor mégis forgalomba akarod helyezni, akkor büntetés + fedezetlenségi díj (utóbbi lesz várhatóan a komolyabb összeg, 1-12 kW között 40, 13-35 kW-nál 70 forint/fedezetlen nap).


Mit szeretnél csinálni a motorral utána?

2012. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha külfödre értékesíted (a pléda kedvéért csak papíron) akkor leveszik a rendszámot, érvénytelenítik a forgalmit, amit visszakapsz, és átmenetileg 10 évre kivonják forgalomból, és még vissza lehet csinálni!
2012. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehet kinevettek de a motorral nincsen semmi jövöbeli tervem csak az hogy nállam legyen tul sok minden köt hozzá meg ilyneke nem akarom már használni csak nem akarom eladni ezért kérdeztem hogy hogy is lehet elérni a kivonást, köszönöm az eddigi gyors válaszokat:)
2012. nov. 12. 20:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!