Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kivonják a C vitamint a...

Kivonják a C vitamint a forgalomból?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, az a gyógyszeripar legújabb nagyágyúja, hogy kivonják a forgalomból a C vitamint, és csak az őáltaluk forgalmazott vackokat lehet majd kapni.
2013. jún. 19. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hol hallottad?

Nem, semmi ilyesmi nem lesz.

2013. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2013. jún. 19. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Rég hallottam már ennyi zöldséget egy videóba sűrítve. (Amikor arról beszél, hogy ami száz éve nem létezett, arra ma sincs szükség, teszi mindezt egy videokamerába, egy internetre került videóban. Facepalm.)


Mivel nem derül ki pontosan miről beszél, nehéz érdemben hozzászólni. De figyelembe véve hogy nincs olyan mondat a videóba, amiben ne lenne ferdítés minimum, így valamit félreért.

Itthon a C vitamin a legkülönfélébb kiszerelésekben és gyártóktól kapható, és nincs róla tudomásom, hogy ebben érdemi változás várható.

2013. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Cucubogar válasza:
Nem hiszem,mert arra szükségük van az embereknek!! :)
2013. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Cucubogar, hány éves vagy? Megsúgom, hogy a gyógyszeripar nem az emberekért dolgozik, hanem profitért. Ha az emberek beszedik a C vitamint, kevesebb gyógyszerre lesz szükségük. Kevesebb gyógyszer = kevesebb profit. Stimmt?
2013. jún. 28. 16:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, gonosz gyógyszergyárak. A TEVA és az Egis is nyilván csak véletlenül árul C vitamint 500 és 1000 milligrammos kiszerelésben.

[link]

2013. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó! Lehet, hogy te nem emlékszel, de a gyógyszergyárak voltak az utolsók, akik ilyen dózisban árultak C vitamint. 40 évig maradtak az 50 mg-os kiszerelésnél, csak amikor már az utcaseprő Jóska is tudta, hogy nem ér semmit, és úton-útfélen lehetett normális dózist kapni, akkor "ébredtek fel" ők is.

Mellesleg a kérdésem a jövőre vonatkozott, és nem a szintetikus C vitaminokra.

2013. jún. 29. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
A jövőben sem lesz semmi, mivel a legtöbb vitamin táplálékkiegészítő, szóval mindegy, hogy a gyógyszergyárak mit forgalmaznak és mit nem. A szintetikus C vitamin meg pont olyan, mint a természetes.
2013. jún. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"A szintetikus C vitamin meg pont olyan, mint a természetes."

Sajnos, ezt az emberi szervezet nem tudja. Így aztán nem is hasznosítja a szintetikust. Én is azt hittem, hiszen pl. két hidrogénből, meg egy oxigénből, akárhogy erőlködök, akkor is víz lesz. Ennek ellenére a "mű" cévi, ami ugyebár szerkezetileg ugyanaz, mint a termszetes, valahogy nem szívódik fel.

2013. jún. 29. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:

A C-vitamint nem fogják kivonni, nyugi :) A konyhasó-razzián túlvagyunk már szerencsére :D


"Sajnos, ezt az emberi szervezet nem tudja. Így aztán nem is hasznosítja a szintetikust. Én is azt hittem, hiszen pl. két hidrogénből, meg egy oxigénből, akárhogy erőlködök, akkor is víz lesz. Ennek ellenére a "mű" cévi, ami ugyebár szerkezetileg ugyanaz, mint a termszetes, valahogy nem szívódik fel."


A szervezet nem hülye. Ezt tudja mindenki.

De honnan a bánatból tudná eldönteni, hogy a szintetikus C-vitamin ugyanolyan-e, mint a természetes, vagy nem? A szerkezetet figyeli a szervezet, és az alapján dönt. Tehát ha leutánzunk egy természetes molekulát, akkor ugyanolyan lesz, mint a természetes. Tehát nem veszi észre.


Akkor azt mondod, hogy a laborban gyártott víz

TEGYÜK FEL, hogy

HCl+Zn->0,5H2+ZnCl. A H2 gázt elvezetem. Ez fél molnyi lesz, ha mindkettő egy mol az elején.

Aztán KMnO4-ből O2-t készítünk, majd az egészet összekeverjük, és egy izzó pálcát tartuk oda. A keletkezett vízpárát lecsapatjuk, a vízcseppeket összeszedjük, aztán megisszuk.

Ez a víz nem fog felszívódni, ki fog ürülni a szervezetből? Csak azért, mert laborban gyártottam??


Akkor a Cl2+Na ból keletkezett NaCl sem járul hozzá az ionegyensúlyhoz? Vagy a szintetikus cukor sem fog felszívódni?


Ezek szerint bátran ehetek laborban szintetizált cukrokat fogyaszthatom rendesen, mert nem fogok hízni tőle?


Vagy akkor az inzulin sem hasznosul a szervezetben, azért, mert biotechnológiai úton állították elő, mesterségesen?

Mi a magyarázat arra, hogy akkor az inzulin analógok, szintetikus inzulin nen működik? Akkor nyomjam be magamnak a Nagyi 1500E Humulinját, amit ma váltott ki, mert úgysem fog működni, mert szintetikus?


Vagy akkor ha éhes vagyok, akkor ehetek gyógyszereket, mert szintetikusak, és nem hatnak, de telik a gyomrom tőle? :D



Nagyon téves ez a gondolat, de tudom, hogy ezt terjesztik a "természettudományos" szakértők.



Ezt olvasd el, és hidd el:)

[link]

2014. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!