Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az ekcémára vannak jól működő...

Az ekcémára vannak jól működő otthoni gyógymódok?

Figyelt kérdés

A lábfejem ekcémás.

Természetesen (többször is) voltam vele bőrgyógyásznál, de azért jó lenne nem kidobni több ezer ft-ot kezelésekre és gyógyszerekre, mert anyagilag nagyon leterhelő és néha úgy érzem szükségtelen.

Csak lennie kellene valami olcsó pénztárcakímélő megoldásnak is.



2013. máj. 14. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Otthonit nem igazán tudok, de nekem az ezüst kolloid vált be. 7 éves korom óta van és amióta használom, teljesen eltűnt! Most vagyok 19 éves, képzelheted mennyit szenvedtem. Nekem megérte, bármelyik patikában beszerezhető.

Igyál méregtelenítős teákat, esetleg borogasd azzal. Mitől vagy ekcémás? Nincs glutén vagy tej (tejzsír v. tejcukor) érzékenységed? Szüntesd meg az okot!

2013. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennél olcsóbbat aligha találsz, sok betegem van aki utánunk csinálta....


A kisfiam egy oltás után lett ekcémás akkor volt 5 hónapos. Először az egyik térdén aztán mivel lekentem egy szteroidos krémmel ott elmúlt és szétment az egész testén. Rémes volt tele volt az a kicsi test sebekkel, mikor fürdettem nem tudtam hol fogjam a gyereket.

Eljutottunk egy nagyon jó gyermek allergológushoz aki a következőket mondta:

"Vagy lekenem a gyereket szteroiddal, adok neki allergia ellenes tablettát és ezt csinálom évekig

vagy fogom és csak normálisan adok neki enni vagyis mivel szoptattam én eszem tisztességesen, 2 éves koráig pedig nem ehet allergén dolgot majd ő sem...Ha az első utat választom borítékolni tudja, hogy a gyerek 10-12 év múlva allergiás lesz illetve asthmás."


Nem kétséges melyik utat választottam...


Az étrend nem olyan rémes mint amilyennek tűnik, csak első látásra...A diéta szigorú része 4 hétig tart. Ezután amit a leginkább szeretünk hetente visszatesszük pl. sajt 1 hétig, tojás minden nap 1 hétig, tejtermékek, joghurt stb. 1 hétig...több mint valószínű, nem derül ki mi volt a baj ha az ekcéma étrendi eredetű, viszont a szervezet olyan szinten áttisztul, hogy elmúlik a probléma. Ha a tünet visszajön pl. a kakaóra akkor megvan a bűnös!

Esetleg ugye lehet még fémallergia vagy mosószer ezeket is vegyük figyelembe ha nem kezd el javulni a bőrünk állapota. Nem egy tragédia 1 hónapig nem hordani órát, fülbevalót. Azért először a táplálékra összpontosítson!


Tehát mi az amit nem ehet ekcémás beteg?


-diófélék, mogyoró, pisztácia, szezámmag

-padlizsán

-paradicsom

-citrusfélék,banán

-semmi olyan zöldség, gyümölcs ami itthon nem terem

-semmi amiben bármilyen cukor van mert fokozza a viszketést /nyilván mesterséges cukorpótlók kitiltva de nyírfacukor sem lehet SEMMI

-kakaó

-tejtermékek

-tojás

-felvágottak mivel tartósító és nitrit van bennük

-nasik

-szója alapú készítmények,kukorica

-savanyú káposzta

-ecet max egy kis balzsamecet ha csalni akar minimális...


És akkor mi marad?????


--a hús sem igazán jó de belefér...nyilván nem sok és otthon elkészítve

mostmár vannak bio sonkák kolbászok de nitrit ezekben is van csak módjával

-saláta/lehetőleg minden zöldség bio minőségben ha megoldható-az a helyzet hogyha nem vesszük meg a sok vackot akkor ez nem jelent plusz költséget higgye el!/

-uborka, hagyma, kevés fokhagyma,fűszer

-répa, retek,zeller,borsó,bab, stb...

-itthon termő gyömölcsök -mindig szezonálisan

-rizs

-krumpli

-kevés gomba

-kevés frissen facsart citromlé

-tönkölybúza kenyér ez lehet fehér is nagyon finom

-pizza paradicsom helyett olivával sajt nélkül nem is hiszi milyen finom!

-Palacsinta,pite édes almával cukor tojás tej nélkül

-kávé kevés de lehet minimális tejszín hozzá MINIMÁLIS

-durumtészták

-halak

-bio zabpehely natúr, köles

-néhány szem mandula de csak 4 hét után omega zsírsav tartalma jó a bőrnek...

-homoktövis szirup 4 hét után

-ligetszépe olaj 4 hét után


Kenyér, pizza recept:


240 ml víz

400 g fehér tönkölybúzaliszt

2 kk só

1 tk cukor ez belefér

1 csomag szárított élesztő

2 ek olivaolaj


Külsőleg 3 krém:


1.Ung.hydrophyl nonion ez a mosakodó krém


2. Cremor aquosus -tartósítószer nélkül erre hívja fel a kolléga figyelmét és csak ilyent vegyen. Ezzel fürdés után 2x kenje be magát tetőtől talpig ha nagyon viszket akkor hívjon fel...


3. Rp.:

Vaselinum cholesterinatum 170 g

Ol. helianthi 30g

Aqua destillata 40g      


ha túl zsíros emelheti a vizet legközelebb 50-60 grammra is....

Ezzel kenje be utoljára magát.


A Cremor.a. visszapótolja a vizet a 2. kenőcs pedig a zsírozásra figyel.

Semmi extra drága kenőcs nem kell de érdemes egy vacak zoknit vagy pizsamát befogni, hogy ne legyen minden zsíros bár az ekcémás bőr nagyon hamar beszívja a zsírt...

természetesen minimálisan napozzon és

igyon RENGETEG tiszta VIZET!!!!

Nem tea, leves stb. kizárólag víz!!!!! akár csapvizet tisztítva energetizálva.


Emellett a terápia mellett homeopátiáztunk alkati szert kapott a gyermek. Emiatt 2 hét múlva még csúnyább lett a bőre -ez természetes velejáró a homeopátiás kezelésnél akkor is ha ez riasztó...  viszont a rákövetkező 2 hét alatt TELJESEN meggyógyult. A mai napig néha van egy két plakk rajta de az gyorsan el is tűnik.

ennek 7 éve.

A mai napig ösztönösen nem eszik meg dolgokat és erre nem én figyelek hanem ő, ne feledjük el a testünk okos...


         Úgy tűnik valami kiegészítés kell mellé, homeopátia-alkati szer, vagy krill olaj mert belülről is        kell a sejteket "zsírozni" vagy Asea ez meg egy másik történet...

Az ASEA akár kizárólag külsőleg is de felnőtt ihatja is, elegendő 50 ml naponta tehát nem kell a "terápiás dózis". Ez gyors eredményt hoz de a diétát NE kerülje ki. Mégis jön a nyár vagy egy jó program- nem mindegy, hogy néz ki az ember...

Ezek természetesen segítenek, nem gyógyszerek...


Az alábbi diéta psoriázisban is jó eredményre vezetett több betegemnél is...


"Az vagy amit megeszel, ételed legyen orvosságod is..."

                                                                             Hippokrates


Remélem tudtam segíteni. Ha bármi kérdés van szívesen válaszolok.

2013. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!