Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincferdülés elleni gyógymódok?

Gerincferdülés elleni gyógymódok?

Figyelt kérdés
sziasztok 18 éves fiú vagyok és sajnos gerincferdülésem van, az lenne a kérdésem hogy mivel tudnám javítani ? Gondoltam én az úszásra meg valami kis tornára itthon , még annyi lenne hogy én nagyon szeretek kondizni hogyha sokat hátaznék tehát megerősíteném a hátizmomat az esetlegesen segítene rajta vagy pedig a kondizástól csak romlik az állapota . Amint tudok orvoshoz furdalók vele csak nagyon félek tőle :( , Olvastam erről a műtét dologról ezt a legsúlyosabb esetben veszik igénybe , nekem szokott fájni a hátam de ha kicsit lefekszem a földre és akár egy helyben fekszem 10-15 percig utána aránylag jó , illetve ha kicsit akár 1-2 sorozatot is csinálok a földön valamilyen hátizom erősítő gyakorlatból . Esetlegesen tudnátok linkelni valamilyen videót ami jó is és használ is , illetve megköszönném ha tanácsokkal látnátok el . előre köszönöm

2013. máj. 13. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


ilyesmit vegyél,renceptre is kapható (nem pont ezt,ez drága a neve miatt)

2013. máj. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ennek a pontos linkjét megtudnád adni légy szíves hogy utána tudja nézni pontosan ?
2013. máj. 13. 11:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de miből gondolod, hogy gerincferdülésed van?

Valószínűleg tornáznod kellene...

Amit az előző válaszadó belinkelt, az tartásjavításra való, gerincferdülésre nem jó.

Tudod az nagyon nem mindegy, hogy milyen típusú a gerincferdülésed és mennyire súlyos fokú.

Műtétre ne gondolj, mert már rég eljutottál volna orvoshoz, ha szükséged lenne rá.

Amúgy meg az orvos csak megvizsgálna, megnézné a hátad, esetleg elküldene röntgenre. De a gerincferdüléseket nem 18 éves korban szokták diagnosztizálni. Ezért kérdezem, hogy honnan veszed, hogy neked az van.

A kondi nem árt ha ésszel csinálod. Milyen "hátazásra" gondoltál? Talán meg tudnám mondani, hogy jó lehet-e.

2013. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nem adok pontos linket,mert ehez menj orvoshoz,Tb alapon ingyen van a doki,majd ő megmondja milyen jó neked.


Nekem gerincferdülésre ez használt,nem csak tartásjavításra van.

2013. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia . Onnan tudom hogy iskolaorvos is mondta tehat ez biztos hogy milyen foku azt nem . Mihamarabb orvoshoz akarok fordulni vele . Hat kondizban , a hatazast ugyertem hogy huzockodas , es olyan gyakorlatok amivel a hatizmomat tudom megerositeni , termeszetesen normalis korulmenyek kozott kondizni nem megszakitani magam . Bocsi h ekezetek nelkul irok csak telefonrol irok koszi a valaszokat es a segitseget
2013. máj. 13. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok.

Gerincferdülésre fűzőt szoktak adni, azt is mindenkire egyedileg gyártják rá. De enyhe gerincferdülésre nem adnak. Viszont a torna mindig szükséges.

1-es! Ne haragudj, de nem tudom elképzelni, hogy amit belinkeltél az jó gerincferdülésre. Nem is tartja a medencét. Érdekelne, hogy mi volt a problémád. (tényleg érdekel, ha gondolod írd meg)

2013. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megint 3-as :-)

Ha a húzóckodást és a hasonlókat érted hátazás alatt, akkor azt kell mondjam, azok nem jók hátizom erősítésre.

Inkább hason fekve kellene tornázni.

2013. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
es az uszas mennyit javithat ?
2013. máj. 13. 13:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyire tudom javitani ? Ugy olvastam h teljesen soha nemfog eltunni , tornakat akkor olyan legyen hogy hasra fekszem tarkohoz a kez es emelem es erzem h feszul a hatam ?
2013. máj. 13. 13:36
 10/10 anonim válasza:
A mai világban mindeninek van gerincferdülése. De ha úszol vagy mindennap csinálsz hátizom erősítőt tudod javítani vagy akár teljesen rendbehozni is. A jóga nagyon jó tartás javító, de csak óvatosan vele, mert fájthat tőle a hátad eléggé ha gyenge. De, a tornavideo.hu-n van több gyakorlat ami jó a hátadra. És úgy tudom a mélyhátizom gyakorlatok a legjobbak a tartásjavításra. De nézd meg a jógásoknak milyen egyenes tartása van.
2013. jún. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!