Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ki, milyen béltisztító módszer...

Ki, milyen béltisztító módszert ismer?

Figyelt kérdés
például ételek stb...
2012. szept. 30. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sokféle béltisztító módszer létezik. Amennyiben az ételek szempontjából szeretnéd megközelíteni a kérdést, akkor a válasz az, hogy rostokban gazdag táplálékot ajánlott fogyasztani, mert a rostok letisztítják a bél falát. Érdemes nyersen, frissen elrágcsálni (alapos rágással) a gyümölcsöket, zöldségeket, csírákat, akár répát, uborkát, tököt vagy amit te szeretsz, zöld növényi részeket (például a friss petrezselyemzöldnek sok egyéb, a szervezetre gyakorolt nagyon jótékony hatása is van).

A lenmag is béltisztító.

Különböző herbateák fogyasztása is segít a belek tisztításában.

Biztosan hallottál már a colon hidroterápiáról. Ez nagyon jó módszer a béltisztításhoz! Nagyon hatékony. Szakember végezheti.

Amennyiben ez a mód túl nagy lépés lenne, akkor magadnak is tudsz végezni hasonló kezelést. Beöntés (irrigálás) a neve. Ez is nagyon hatásos módszer béltisztításhoz és könnyen elvégezhető egyedül, otthon. Azt olvastam régebben, hogy a colon hidroterápia hatásosabb, mint a beöntés, mivel a colon hidroterápia alkalmazásakor nagyobb bélszakasz kerül átmosásra, mint az otthoni irrigálás végzésekor.

A colon magyarul bél, a hidro pedig a vízre utal, mivel ez a módszer a beleket vízzel tisztítja meg. Még nem próbáltam az utóbbit, de nekem nagyon hatékonynak tűnik! Az otthon is könnyen elvégezhető irrigálást, beöntést magamnak el szoktam végezni. Nincs székrekedésem, tehát nem amiatt, hanem kifejezetten béltisztítás céljával. Nem nehéz megcsinálni. Az irrigátort én egy gyógyászati segédeszköz üzletből vásároltam. Mielőtt ebbe beruházol (nem nagy költség, az enyém 1200.- Ft körüli összegbe került, ha jól emlékszem) nézz szét az interneten, hogy hogyan kell pontosan használni, illetve az ügyben is, hogy milyen a kínálat, hogy egy neked tetszőt és praktikusat tudj választani. Én főleg amiatt vettem, mert szoktam böjtölni és olyankor jó a mérgeket mindenhonnan a szervezetből eltávolítani. Nagyon szoktam gondolkozni azon is, hogy egy colon hidroterápiát is meg kéne csináltatnom.

Az útifűmaghéj is jó béltisztításhoz. A maghéj nem emészthető, így végighalad a beleken és ledörzsöli onnan a lerakódásokat. Feltétlenül nézz utána az alkalmazásának.


Szia!

2012. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy leírás található, talán érdekesnek találod majd:

[link]

2012. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!