Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen jó módszert tudnátok...

Milyen jó módszert tudnátok javasolni gerincferdülésre?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy bizonyos gyógyfűzők (vagy valami ilyesmi), illetve gyógymasszázs segíthet. Esetleg valami más ötlet?

2012. febr. 23. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, és mond el neki a panaszodat. Ha suliba jársz, akkor az iskolaorvoshoz. Nehogy fűzőt, meg hasonló szereket kezdjél el használni, amikor egy jó mozgássor is helyre rak. No, ehhez kell az orvos, mert mi itt nem látjuk a deformitás mértékét, és esetleg gipszágyat javasolnánk, amikor csak úsznod kellene.
2012. febr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is gerincferdülésem van. Rendszeres torna, amit előírnak, mert persze ez attól is függ hogy hol és milyen mértékű a ferdülés. mindenféleképp orvos kell hogy kisérje. Az úszás az ami még segíthet!!( Nekem egyébként csak a műtét állította meg a ferdülést.)
2012. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Üdv!A legjobb módszer a rendszeres (napi 1óra) gyógytorna.Amivel erősíted az hátizmokat.Ami kifejezett a gerincferdülésre jó.Az úszást is sokan ajánlják de az nem annyira segít vagyis szerintem.Szóval a torna jobb és hatékonyabb de ha mégis úsznál nem ajánlanám a hátúszást mert az csak rontja a hátad.A fűzőt meg csak 20fok felett kell hordani.De az is nagyon hatékony.De a fűzőt szinte egész nap kéne viselni.Nekem 23órában kell...hát remélem segítettem:)
2012. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!