Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen felfogásról?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan vannak, akik szerint a szervezet öngyógyító ereje nem segít szinte semmin, maximum a legenyhébb betegségeken. Minden bajjal orvoshoz kell menni, gyógyszert kell szedni, vagy baj lesz. Még egy sima náthával is orvoshoz kell menni, gyógyszert kell szedni, vagy sokkal nagyobb az esély a szövődményekre.


Egyik barátnőm nagyon ezt vallja. Ha meg van fázva, bedob egy Neo Citránt, és azt hiszi, el van intézve. Viszont az évszázados népi gyógymódokban, a gyógynövényekben és a nagyobb mennyiségű vitamin bevitelében nem hisz...


Néha vitatkozunk ezen, olyankor ő marad felül, mert jobb az élőbeszédbeli vitában. Néha csak ráhagyjuk egymásra a dolgokat.

De utóbbi a ritkább, mert ha én megfázom, és természetes eszközökkel kúrálom magam, ő szól, hogy gyógyszer kellene, ha ő megfázik, és elintézi Neo Citránnal, akkor én szólok, hogy a szervezetét kellene támogatnia, mert az majd meggyógyítja magát, ha nem a tüneteit nyomjuk el, hanem segítünk neki.


Mi a véleményetek a felfogásról?

És mit lehet tenni? Néha fel fog merülni egy-egy vita és ennyi? :)

Ez nem zavar, mindketten szeretünk néha "elvi" kérdésekről beszélgetni, hogy vita-e, attól függ, hogy egyetértünk-e.


2012. máj. 9. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gyakorlati bizonyítékokkal próbáld meggyőzni.

Pl.: mondjuk mostanság, ha leég a válla (vagy a tiéd), az egyik vállát kenjétek gyógyszertári égésre való szerrel, a másikat aloe verával.

Én is hallom otthon gyakran hogy "mert szerinted a svédcsepp mindenre jó"!

De ha egyszer így van :-D

2012. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A svédcsepp és a levendula illó a mindenre jó.:D
2012. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És amin ezek nem segítenek azt meggyógyítja az aloe vera! :-D :-D :-D
2012. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha neocitránt szed akkor is a szervezet gyógyítja meg önmagát, csak a tüneteket nyomja el.

Ez nem feltéltenül jó. A paracetamol porcpusztító hatású, és az immun rendzsernek is jobbat tesz ha inkább azt támogatjuk ebben igazad van.

Viszont előfordulhat hogy mégis kell a gyógyzser, de azt mindig ki lehet egészíteni valamivel, csak figyelni kell ne üsse a gyógyzsert, bár szerintem ez ritka.

Fokhagymát mindenre ;-)


A mondandód elsó felétől megdöbbentem, ugyanis még a leg földhözragadtabb materialisták is akiket ismerek, hiszenk a gyógyteákban. illetve hisznek, csak lusták hozzá, egyszerűbb nekik ha gyógyszert szednek be. Nekem ez a tapasztalatom.

Én mindig amondó vagyok, hogy a modern gyógyűszat és az alternatív gyógyászat nagyon jól kiegészítik egymást, mindegyiknek meg van a helye és jogosultsága, mindegyikre szükség van.

2012. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amerikaban hivatalos adat szerint azt mondjak, hogy a vilagon a 4. leggyakoribb elhalalozasi ok az a gyogyszerek miatt van. En nem szedek gyogyszereket, es nem is szoktam ugy igazan beteg lenni. En gyogynovenyeket hasznalok. a gyogyszerek a gyogyszeriparnak jok tobbnyire, tobb a karos hatasuk mint a pozitiv.Ezt meg az oszintebb orvosok is bevalljak.
2012. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És vannak a hippik, akik inkább meghalnak de nem szednek be lázcsillapítót. Ugyanis a spanyolnátha is a láztól volt halálos... és akkor jött a penicilin :-)
2012. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bocsánat a penicilin nem lázcsillapító, hanem antibiotikum szerű azt hiszem.
2012. máj. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tegnap 21:34


Hát, van, amikor kell gyógyszer szerintem is. Lázra, fájdalomra nem árt.

Kellemetlen fejfájásra se árt - bár én arra nem szedek, mert jobban alszom tőle, de tényleg.

Menzesz rosszullétre is jó.

Szóval én is szedek gyógyszert néha, természetesen. :)


De először természetes gyógymódok, és a gyógyszereket is kiegészíteni velük, szerintem...

2012. máj. 10. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben teljesen igazad van közvetlenülelőttem lévő.

Mondjuk én menzeszgörcse se szedek gyógyzsert egyzser bevettem egy görcsoldót és vigyorogva majdnem leszédültem a lépcsőről de a fájdalom nem múlt el, csak kissé betéptem. Oximoron, fájdalmas boldogság, vagy paradoxon?

Inkább teákat iszom amik viszont beválltak teljesen, illetve masszázs még ami jó rá.

És igen amiről te bezsélsz, amik úgymond halálosak hosszú távon azok az anti depresszánsok, a szívgyógyzserek, a gyomor gyógyzserek a vese gyógyzserek a vérhigítók. altatók, nyugtatók és ezeknek a mellékhatésait elnyomó egyéb gyógyszerek. Miközben nagyon jól meg lehetne előzni ezeket a betegségeket temrészetes módszerekkel, illetve ha nem is teljesen meglőzni de hogy egy átlagos magyar nyugdíjas gyógyzseres adagját felére lehet csökkenteni az is tuti (7 ről 3 pirulára), hosszabb lenne az élete, kevésbé vezsélyezteti a gyomor fekély jobb a közérzete és többet játszhat az unokáival. már megérné, de sajnos az idpsek méltósága ma már nem olyan fontos. Tapasztalat. a Megdöbbentő viszont az, hogy látva a magyar egészségügyet az átlag magyar miértnem menekül inkább az egészségbe. Oké hogy az egészséges életmód egyes részei drágák tudnak lenni de azért az "olcsó" zsíros ételeknek is vannak olcsó de zöldéggel teli alternatívái, meg a drága kondi teremnek is. Viszont vannak esetek amikor a káros gyógyzser is kell.

2012. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok, csak idő kérdése, és náthára olyan gyógyszert fognak adni, ami elnyomja a szervezet védekezését, és maga pusztítja el a kórokozókat...
2012. máj. 11. 00:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!