Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a sokszor...

Mit gondoltok erről a sokszor említett felfogásról?

Figyelt kérdés

Biztos olvastátok már sok helyen, tán magatok is valljátok azt az elvet, hogy az ember akkor kezdje el a szexuális életét, ha fel van készülve annak következményeire. Magyarán terhes lehet és ha úgy alakul, fel tudja nevelni a születendő gyermeket. Legyenek adottak az életkörülményei. (ugyanezt fiúkra is vonatkoztathatjuk)

Mennyi idősen kéne elkezdenie szexelni egy átlagos mai lánynak (fiúnak)? És még minek kell adottnak lenni a feltételekhez?


2012. márc. 2. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát ilyen felfogás mellett a legtöbben várhatnának 25-30 éves korukig, mert előtte nem sokan tudnak felnevelni egy gyereket (ha a pusztán anyagi oldalról nézzük).


Én inkább azt mondom, hogy az szexeljen, aki tud felelősségteljesen védekezni.

2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ha 20 évesen teherbeesik, 21 évesen valahogy már meg tudja oldani a gyerek felnevelését. Úgyhogy 20 szerintem.
2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Nincs 100 %-os védekezés. Aki szexre adja afejét, az vállalja, hoyg esetleg terhes lesz, és szülni fog, vagy abortuszra megy - és esetleg sosem fog szülni. ez termeészetes velejárója a szexnek. Csak esetleg igyekszik a fiatal nem gondolni rá, elfelejteni. De attól még így van. Most fog szülni nálunk az egyik hetedikes kislány májusban.
2012. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Azért az érdekes lenne, ha mindenki kivárná azt az időt, hogy fel tudjon nevelni egy gyereket. Én úgy gondolom, hogy 16-17 éves azért legyen egy leány, mikor elkezd ismerkedni a testi szerelemmel.
2012. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ. Az egyik 15-16 évesen is felelősségteljes, tud védekezni (és nem kérdez olyan baromságokat, hogy ha a fiú van alul, akkor neki kell-e bevenni a fogamzásgátlót), ismeri a teste működését (ez kell a felelősségteljes nemi élethez), a másik meg még 18-19 évesen is éretlen.
2012. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem 15 évesen lett először kapcsolatom, de kivártam a 16. életévemet, mire lefeküdtem vele. Felkészülten tettem, nőgyógyásznál is jártam előtte, a szüleim mindig is nyitottak voltak, nem titkoltak és nem tiltottak. Annak ellenére, hogy nagyon vigyáztunk, egy bizonyos nem túl korszerű tabletta miatt 20 évesen méhen kívüli terhességem lett. Azt hiszem ez bárkivel megeshet. Nem vetettem volna el, ha normális terhesség lett volna, de utólag nem bánom ,hogy így alakult, mert rá két évre rájöttünk, hogy nem egymáshoz valók vagyunk. Szerintem az ilyen váratlan fordulatokra nem lehet elég időben felkészülni, vagy megérni hozzá. Felnőtt fejjel is lehet valaki felelőtlen, tizen évesen is lehet valaki érett gondolkodású.
2012. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

ez hülyeség. felkészülni a terhességre meg a felnevelésére? arra nem lehet felkészülni! ha valaki csak 30 évesen akar gyereket,mert addigra érzi magát felkészültnek, akkor addig ne szexeljen?

a védekezésre kell felkészülni nem a gyerekre....

2012. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Amilyen szövegkörnyezetben láttam ezt az elvet, ott sem úgy értették, hogy az szexeljen csak, aki már anya akar lenni.

Hanem aki tudja kezelni a következményeket. Pl. gondolom, sokaknak van olyan ismerősük, aki még a középiskola alatt lett terhes (sőt vannak, akik még fiatalabban). Nekem is volt egy osztálytársam a gimiben, 17 évesen lett terhes, nem tervezték. Megtartotta, átment levelezőre, leérettségizett, a srác elvette feleségül még a baba születése előtt. Mondjuk őt abba a kategóriába sorolnám, hogy tudta kezelni a váratlan helyzetet.

2012. márc. 2. 15:47
 9/19 anonim ***** válasza:
20%
kisarkítva:Lánynak 30 éves,fiúnak 40 éves,vagy sose,mert a fiuk sose lesznek felkészültek,ők csak szaporítani tudank általában,majd keresni új tüzelő nőstényt.
2012. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Én azt mondom, hogy minimum legyen 16 éves és itt ne csak a lányokra gondoljunk hanem a fiúkra is.

Egy 15 évest még gyereknek tartok, tudom az az egy év nem sok, de ezen téren igen is sokat számít.

Az iskolába sem úgy kéne felvilágosítást adni, hogy lányok kapnak egy betétet a fiúk meg egy óvszert(nálunk ennyiből állt).

A szülőknek is nyitottabbnak kéne lenni, még ha nem is akarják, hogy a gyerekeik szexeljenek akkor is fognak mert ez az élettel jár.

2012. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!