Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Magyarországon bonyolult...

Magyarországon bonyolult szervdonornak lenni?

Figyelt kérdés
Inkább kérdezem úgy, hogy: Magyarországon felajálnhatom egy idegen rászorulónak az egyik szervemet?

jún. 2. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos nem az: Mindenki automatikusan szervdonor, ha előtte írásban nem tiltakozik. Szerintem ez így nagyon gáz, és felháborító. Fordítva kellene: az ember renelkezzen róla, hogy akar donor lenni. Vagy legalább a hozzátartozó beleegyezése kelljen.
jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Miért? Sokkal több értelme van azt feltételezni, hogy a halottnak már mindegy, de legalább megmenthetünk valakit, csak akkor nek, ha előzetesen megtiltotta...

A világ az élőké, ne legyünk nyomorultak.

jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*nem
jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3

Nem fair, sőt felháborító, hogy meghal a szeretted, és szétkapják, mint egy bontásra ítélt autót. Azért egy ember ennél többet érdemel, még ha meg is halt már.

Minimum a még élő személy, hirtelen halál esetén a hozzátartozó engedélye kelljen.

jún. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom...engem pont nem háborítana fel, a halott az halott, ezen semmi nem változtat, és amiatt ne haljon meg más, mert nem óhajtott valaki szervdonor lenni.
jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

6

Pedig de: egy halottnak (és a hozzátartozójának is) legyen annyi kegyeleti joga, hogynemet mond. És hadd ne érdekeljen abban a tragikus helyzetben más problémája.

(Ezért utáltam meg a Grace klinikát, mert kb. minden harmadik epizódban ment a donor propaganda)

jún. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bonyolult; csak motorosnak kell lenned....
jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!