Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol vannak Magyarországon...

Hol vannak Magyarországon nehéz, bonyolult közlekedési pontok?

Figyelt kérdés

Olyan helyekre gondolok amit megközelítve még egy tapasztalt sofőr is elgondolkodik, hogy is kell itt átmenni vagy "leküznedi". Esetleg logikátlanul lett kialakítva az adott útszakasz, közlekedési pont.


Ismertek ilyeneket? Be is linkelhetitek.


2023. jan. 2. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út
2023. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten a metrópótlás környékén több körben össze-vissza táblázott és már lekopott ideiglenes útburkolati jelekkel megspékelt útszakaszok azok, ahol nagyon kell figyelnem. Egyrészt én sem tudom, nem változott-e a forgalmi rend es ha igen, akkor az szándékos változtatás volt-e vagy csak lekopott, továbbá nem bízhatok abban sem, hogy egy-egy ilyen változást mindenki észlel-e. Borzalmas.
2023. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nehéz, bonyolult közlekedési pontok - ilyen nincs, ellenben NY-ban azon a részen ahol 4 vagy több autópálya találkozik pályánként 4 sávval, nem egyszerű...bár ott meg türelmesebbek és kevésbé idióták az autósok


Esetleg logikátlanul lett kialakítva - na ilyen viszont van, kb minden városban minimum 2

2023. jan. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az összes olyan bicikliút logikátlan, ami zebra mellett vezet át az úttesten. Jellemzően a bicikliútnak elsőbsségadás kötelező táblája van. Ez azt jelenti, hogy ha mész autóval, és a jön a bringás, lila gőzöd sincs, hogy mi lesz, mert nem bízol benne, hogy megadja az elsőbbséget. De ha 10 centivel odébb teker, máris ráhajt a zebrára, és zebrán gázolni nem szerencsés. Vagy az úttest előtt lepattan a bicajról, és abban a percben gyalogosnak minősül, és máris elsőbbsége van. Emiatt lassítasz ha jön a bringás, ez gerjeszti azt a folyamatot, hogy azt gondolja, átengeded, de ezt te is tudod, így mégjobban nem bízol benne, és akkor inkább megállok, mert 100%-ra tudom, hogy elémhajtana.

Debrecenbe 10 millió ilyen útkereszteződés van a belvárosban, a fene a belét aki kitalálta, hogy ez így jó. Az autósok 100%-a egyébként szintén megáll és átengedi a biciklit.

2023. jan. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden a Kossuth Lajos sgt-i körforgalom. Nem mondanám nehéznek vagy bonyolultnak, mondjuk én már úgy tanultam vezetni, hogy ezen szinte mindig keresztülmentünk, de több vidéki rokonom van, akik inkább kerülnek egy nagyot, csak hogy ne kelljen ezen keresztülmenniük. Pedig egyébként tök logikusan ki van táblázva.


https://www.youtube.com/watch?v=dB9P5gRjigw&ab_channel=delma..

2023. jan. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik 2 sávos körforgalom használata ördöglakat a sofőrök 95%-ának.
2023. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bánkút és Páskomliget utca kereszteződése:

[link]


A sima koncentrikus (nem turbó, nem spirál) körforgalmakat is utálom, mert mindig figyelni kell, hogy sávváltásnál ne hajtsanak ki eléd vagy ne előzzenek jobbról. A magyar szabályok ugye megengedik, hogy a külső sávban bármennyit mehess.

Szerencsére ezek a fajta csomópontok már egyre ritkábbak. Pl. a szombathelyi elkerülőn vagy a Külső Fóti úton vannak ilyenek.

2023. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!