Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 1. tipusú cukorbetegséggel...

1. tipusú cukorbetegséggel vett részt valaki bármiféle alternatív gyógymódban?

Figyelt kérdés
Bármi érdekel: természetgyógyász, kinai orvos, masszás, esetleg őssejtkapszulát szedett-e valaki stb. vagy ismerősőtök, rokon
2010. okt. 13. 19:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

16:06-ra reagálva:

A kérdező azt a kérdést tette fel, hogy vett-e részt valaki cukorbetegként valamilyen alternatív gyógymódban. Nagyon gyakori, hogy fórumokon hasonló kérdésekre alternatív gyógymódokkal kapcsolatban, általában elsőként, de az elsők között érkezik a válasz: kizárólag az orvostudományhoz forduljál, minden más kuruzslás, csak elveszik a pénzedet.

Számomra egyre gyanúsabb, hogy talán a gyógyszergyárak erre a célra fizetett alkalmazottai figyelik a fórumokat, és válaszolgatnak. Ne felejtsük el, hogy a gyógyszergyártás a 2. legjövedelmezőbb iparág. Nem mindegy hát, hogy valaki meggyógyul-e egy hivatalosan gyógyíthatatlan betegségből, vagy élete végéig fogyasztja a gyógyszereket. 16:06 nem veszi figyelembe azt sem, hogy néhány alternatív gyógymód egy fillérbe sem kerül. Mindenkit kuruzslónak nevezni, meg csalóként meggazdagodónak a természetes gyógymódból: ez csupán a gyógyszerlobbi alkalmazottjának az elkeseredett harca az egészség-betegség feletti egyeduralomért. Azért is gondolom, hogy van, akinek fizetnek a fórumokon való lebeszélésért, hiszen ez a kérdés is csupán a tapasztalatszerzésre irányult. Bizonyára örömmel fogad a kérdező olyan válaszokat is, akik kipróbáltak valamit - sikertelenül.

2010. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hát sajnos téves a gyanúsítgatás (pechedre), mert egyáltalán nem dolgozom gyógyszercégeknek, viszont mind a hagyományos, mind az alternatív medicinában járatos vagyok és pontosan tudom az utóbbinak mind a felhasználhatóságát, mind a korlátait.

Az is divat, hogy napjainkban azokat az embereket, akik az életüket tették fel más emberek megsegítésére és gyógyítására, ezért rengeteget! tanultak, tettek félre mindent, hoztak áldozatokat egyszerűen félresöpörjük és összehasonlítgatjuk olyanokkal, akik pár hónapos gyorstalpalló után veszik a bátorságot és emberek életével játszadoznak.

A gyógyszerlobbira is divat hivatkozni, emögé bújni (bár az ellenoldal is bőven érdekelt!).

A tudományos követelmények nagyon magasak, de a lehetőség mindenki számára adott: ha bármi alternatív gyógymódot hatékonynak találsz az 1-es típusú diabetesre, akkor vállald fel, bizonyítsd be, hogy ez működőképes. Számtalan tudományos kutatás van a témában, lehet hozzájuk csatlakozni.

2010. okt. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

14:05, egyetértek veled és igen, szívesen elolvasom azt is ha valakinek nem használtak ezek a modszerek

16:06-os nem mindig az orvostól kell csodát várni és csak a tudományosan bizonyitott dolgokat elfogadni,meg hát gondolom neked nincs semmi bajod, mert ha lenne,akkor valószinűleg nem irnál ilyenek,és hidd el többet olvastam a témával kapcsolatban mint hinnéd, igenis meglehet gyogyulni belőle csak szeretik az ellenkezőjét hangsulyozni, mégha nem is sikerül mindenkinek,mert hát tudom hogy nem könnyű,csak azt hogy nem lehetetlen,

2010. okt. 23. 15:37
 14/21 anonim ***** válasza:

Olvasni sokfélét lehet, leírni is. Azzal is lehet támadni, hogy én biztosan nem vagyok beteg, mert nem értelek meg téged.

De tudod mit? Próbálkozzál, higgyél! Én nem szeretném elvenni a hitedet.

Csak sajnállak, mert tudom mit fogsz átélni, amikor csalódsz rengeteg próbálkozás után...

Vagy... szenteld a kutatásnak az életed.

A tudománynek szigorú kritériumai vannak egy gyógymóddal kapcsolatban: pontosan azért, hogy az a gyógymód valóban hatékony legyen.

A sok könyv, a csodás gyógyulások, ha valóban utánajárnál a hivatkozott kutatásoknak és forrásoknak, sajnos rájönnél, hogy jórészt ferdítés, vagy a fantázia szüleménye. Vannak hiteles és nem hiteles források.


De oké. Én beszéltem. Nem szeretnék "csúnya, gonosz" doktornéni lenni, aki visszahúz a realitásba. Járd végig az utadat.

2010. okt. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

oké részemről is,lehet hogy neked van igazad, csak hát addig ugyse nyugszom, amig nem próbálok ki valamit,(nem egy kellemes betegség és ezt csak az érti meg aki benne van),és hát én is mindig fölteszem a kérdést hogy tényleg igaz lehet-e,de azt azért nem tudom elhinni hogy a jó néhány esetből egy se legyen igaz,ezért is fodultam ide

de mindegy, hagyjuk ezt az elhiszem-nem hiszem el dolgot

2010. okt. 23. 16:54
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves 16:06! Ha valóban járatos lennél az alternatív medicinában, akkor nem szólnád le ennyire. Eleve nem hiszem el, hogy bárki általánosságban járatos lehet AZ alternatív medicinában. Hiszen ez rendkívül szerteágazó terület, a valóban kuruzslótól a megalapozott gyógymódokig.

Tiszteletre méltó, hogy az orvosok olyan hosszan tanulnak, ez azonban nem zárja ki, hogy természetes gyógymódok is hatásosak. Igazából az a baj, hogy az orvosoknak még mindig nem tanítanak ezekről. Egyébként az ájurvédikus orvoslást Indiában 20 évig tanulják az orvosok: az allopátiás orvoslás mégis besorolja a "fuj-fuj alternatív gyógyászat" körébe. Ez több ezer éves gyógymód.

A kérdezőnek: a neten találsz utalásokat arra, hogy ájurvédikus módon gyógyítanak cukorbetegeket. Ha egy ilyen honlappal felveszed a kapcsolatot, lehet, hogy tudnak eseteket mondani cukorbetegségből gyógyulásra, akikkel fel tudod venni a kapcsolatot.

Vagy keresd a Gerson terápia hazai képviselőjét. Max Gerson lehíresebb cukorbeteg kezeltje

Dr. Albert Schweitzer volt, akit Gerson előrehaladott cukorbetegséggel kezelt, amikor Schweitzer 75 éves volt.

A terápia után visszatért az afrikai kórházába, és 90 éves koráig dolgozott. Schweitzerről talán túlzás lenne állítani, hogy buta, naiv emberként fordult az alternatív gyógyászat felé a Nobel-díjas orvos!

2010. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Vagy keresd a Gerson terápia hazai képviselőjét. Max Gerson lehíresebb cukorbeteg kezeltje

Dr. Albert Schweitzer volt, akit Gerson előrehaladott cukorbetegséggel kezelt, amikor Schweitzer 75 éves volt. "


Na hát nem akartam már írni, de kikívánkozik:


75 éves!!! tehát 2-es típusú cukorbeteg, ami valóban rendeződhet életmódváltással! Látjátok, ezért kell először az alapokat megtanulni.

Az 1-es típus autoimmun folyamat következménye, az immunrendszer elpusztítja az inzulintermelő béta sejteket. Az lenne a gyógymód, ha ezeket az elpusztult béta sejteket újjá lehetne képezni.

Ez idáig ez még nem volt lehetséges semmiféle földi módszerrel. Ha valakinek ez sikerülne, Nobel-díjat kapna!! Több millió ember életét könnyítené meg, adná vissza az egészségét.


Nem az alternatív gyógymódokat támadom, de attól még, hogy valami alternatív, nem jelenti azt, hogy mindenre jó! Nagyon sok minden hasznos (pl akupunktúra, bizonyos manuálterápiás eljárások, fitoterápiás eljárások, hidroterápiás eljárások (stb)az alternatív medicinák közül, de egyik sem csodavárásra való!

Akkor régebben nem haltak volna meg a cukorbetegek, amikor még csak a természetes gyógymódok léteztek.

2010. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Mi olyan helyre járunk,ahol nem egy ember gyógyult már ki az 1-es típusú cukorbetegségből,sőt még a rákból is.Nézze meg mindenki a következő oldalt,utána lehet véleményezni!:www.ceragem.hu
2010. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászoló, te vagy az aki már irt, vagy más valaki vagy aki jár oda?

kaptam 4-5 nagyon jó választ,amit köszönök is, ha valaki még tud az írjon, viszont most már kezd elegem lenni az elenkező oldalból, ugyhogy aki ilyet akar írni azt kérem szépen ne írjon, nem ez volt a kérdésem tisztában vagyok ezekkel a véleményekkel is, de nem ezek érdekelnek, csak az érdekel ilyen szempontból,ha valaki járt valahová és nem sikerült

2010. okt. 24. 14:10
 20/21 A kérdező kommentje:
ceragemről részletesen leírnád hogyan is zajlik a belépéstől a távozásig? végén fognak kérdezgetni, milyen volt, vagy előtte mondanak valamit róla?
2010. okt. 24. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!