Miért szkeptikusak az emberek egy része a természetgyógyászattal szemben?
Nem volt olyan eset. Azt nevezzük alternatívnak, amit a valódi orvoslás nem használ-és azért nem használ, mert nem működik!
Ezek a módszerek, mint homeopátia, stb. mind-mind bizonyítottan hatástalanok, legfeljebb placeboként tudnak hatni.
A gyógynövénynek nem sok köze van a természetgyógyászathoz, mert a gyógynövények pozitív hatását a tudomány is elismeri és alkalmazza a gyógyszeripar is.
Természetgyógyászat alatt főleg a hagyományos kínai gyógyászatot, az akkupunktúrát, a homeót, a talpmasszázst, a köpölyözést, meg a hasonlókat értik az emberek manapság. Ezekben az a közös, hogy tudományos módszerekkel egyikről sem sikerült igazolni, hogy bármilyen pozitív hatása is lenne, a placebón kívül.
Szóval a "szkeptikus" nem egy jó szó erre. Itt szimplán arról van szó, hogy valakik megpróbálnak becsapni és elhitetni veled, hogy egy kanál cukortól vagy néhány tűszúrástól meggyógyulsz. Aki erre fogékony, az elhiszi és hajlandó tetemes mennyiségű pénzt kifizetni erre. (1kg cukor, amire azt mondják, hogy homeó, Az akár 10-20 millió Ft is lehet.)
Én természetes gyógymódokkal, étrenddel, vitaminokkal, táplálékkiegészítőkkel, foglalkozok.
Az emberek nagy része valóban szkeptikus.
Régebben még úgy éreztem, hogy meg kell győzzek mindenkit arról, hogy ezek a módszerek hatásosak lehetnek, próbálják ki nyugodtan. Megpróbáltam bizonyítékokat felmutatni nekik :) Azóta már okosodtam, mindenki döntse el maga, hogy kipróbálja-e vagy sem.
Eleve nincs is értelme vitát nyitni ezzel kapcsolatban.
A természetgyógyászat alternatív módszerekkel dolgozik. Az alternatív meg ugye azt jelenti, hogy nem konvencionális, mint a nyugati orvoslás. Ha egy alternatív módszerről a konvencionális orvoslás bebizonyítaná, hogy működik, akkor az konvencionálissá válna, a nyugati orvoslás is használná, tehát többé nem lenne alternatív.
Ilyen alapon soha nem lehet megfelelő bizonyítékot felmutatni az alternatív módszerekre azoknak, akik csak a konvencionális bizonyítékokat fogadják el. Patthelyzet.
Valaki írta fentebb, hogy az alternatív módszerek mind bizonyítottan hatástalanok.
Ez egy nagyon merész kijelentés. Nem tudok olyan tudományosan elfogadott szakirodalomról, ami bebizonyította, hogy a konvencionális orvoslás már elérte a lehetőségei maximumát és már minden egyes módszert megvizsgált.
Ott van pl a kövirózsa... nagyanyáink fülbántalmakra használták mindig is. Nem tudok olyan orvosi kutatásról, ami bizonyítaná, vagy cáfolná ezt a hatását. De, ha még létezne is ilyen kutatás és kapható lenne kövirózsa kivonat a patikában, amire rá van írva, hogy fülbántalmakra hatásos, attól nem lehetne-e ugyanúgy használni magát a természetes kövirózsát, illetve nem tekinthető-e alternatív módszernek?
Plusz ugye ott a microbiom. Az orvostudomány még csak nemrég kezdte el egyáltalán kutatni, még alig tudnak róla valamit. Ezzel szemben már régóta léteznek olyan alternatív módszerek, amik ezt támogatják.
És nem feledkezzünk meg arról sem, hogy amíg egy-egy kutatás eljut a köztudatba és azon orvosok körébe, akik nem fektetnek elég energiát arra, hogy naprakész legyen a tudásuk, addig évek, évtizedek is eltelhetnek.
Azt is figyelembe kell venni, hogy az emberek többsége általában mindig az orvosokhoz fordul legelőször. Csak akkor nyúlnak az alternatív módszerekhez, ha nem találtak más megoldást. Ráadásul az ezek a módszerek sokkal több energiabefektetést igényelnek... nem elég beszedni a patikában megvásárolt készítményeket és várni a gyors gyógyulást. Itt felelőséget kell vállalni. "Kockáztatni" kell, mert megvan az esélye, hogy nem jön be (a patikai készítmények szinte mindig bejönnek, hiszen csak akkor kerülhetnek a polcra).
És nem szabad leragadni ott, hogy a természetgyógyászat egyenlő a homeopátiával.
A #4-es írta - idézem: „Amelyik gyógynövény hatásos, annak a hatóanyagát már rég felhasználja a valódi orvoslás.” – idézet vége.
Nos, ez ÍGY, nyilvánvaló TÁJÉKOZATLANSÁGRA VALL!
Már az 1992-es ’Medicine Man’ című filmben (melynek címszereplője Sean Connary volt), szó esett arról, hogy az Amazonas esőerdő-rengetegének szisztematikus pusztítása (felégetése) olyan JÓVÁTEHETETLEN KÁROKAT OKOZ AZ EMBERISÉGNEK, amit SEMMI MÓDON SEM LESZ LEHETSÉGES REPARÁLNI! És nem csak azért, mert a szó legszorosabb értelmében a Föld tüdeje(!) az, amiből a földéhes brazil telepesek hatalmas területeket (annak idején nagyjából évente 1 Magyarországnyi területet) semmisítettek meg, hanem azért is, mert az esőerdő-területek elpusztításával SOHA TÖBBÉ FEL-NEM FEDEZHETŐ GYÓGYNÖVÉNY-FAJOK SZÁZAI (ha nem ezrei) IS VÉGÉRVÉNYESEN ELTŰNNEK A FÖLDRŐL!
Tehát ez volt a helyzet, csaknem 30 évvel ezelőtt…
Azóta kissé megváltozott a helyzet. Csakhogy egyáltalán nem jó irányban változott… Amióta ugyanis az elmebeteg Bolsonaro az elnök Brazíliában, a pusztítás éves mértéke 2, de inkább 3 Magyarországnyi terület! (Csak Brazíliában…) De ugyanez folyik Szumátrán, Borneo-n, Jáván, és a Fülöp-szigeteken is! Na és – „természetesen” – Fekete-Afrika esőerdeiben is…
#4-es! KEZDED MÁR KAPISGÁLNI, miről is beszélek?...
Ha csak egy csekélyke érzéked van a statisztikai matematikához, akkor RÁ FOGSZ JÖNNI, hogy a fenti okok miatt, SOK SZÁZ VAGONNYI – HATÁSOS – gyógynövény-faj veszett már el MINDÖRÖKRE az emberiség számára!
(És ama gyógynövényfajok egyetlen grammját sem tudja már a „valódi orvoslás” felhasználni…)
Hát így…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!