Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tüdőrákot a dohányzástól,...

Tüdőrákot a dohányzástól, vagy a ma dohánynak eladott cigarettától, amik tele vannak adalékanyagokkal és méreggel lehet kapni?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem dohányzom nem is iszom csak kíváncsi vagyok erre, ugyanis belegondoltam, hogy vajon, vizsgálta e már valaki azt, hogy maga a dohány szívása, a tiszta dohány elszívása mennyire káros az egészségre, a modern cigaretták és dohány készítményekkel szemben.
2020. jún. 11. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A tiszta dohányt nem lehet semmi nélkül elszívni, valahogy össze kell állítani a cigarettát. Persze, nem jók a méreganyagok, de maga a cigarettapapír, a kátrány és a füst járul hozzá jelentősen a tüdőrák kialakulásához.

Létezik most már elektromos cigaretta meg füstmentes dohánytermékek (IQOS), és talán tüdőrákot kevésbé okoznak, jelentős kockázati tényezők szájüregi rákoknál (persze ezek is tartalmaznak mindenféle kémiai anyagot).

2020. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dohányfüst nem az emberi szervezetbe való.Ha vegyi anyagokkal spékelik meg,az nyilván rontja a helyzetet.
2020. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Apám pontosan 45 éve halt meg tüdőrákban. Szóval nem a "mai" cigivel van baj.
2020. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Maga a dohánynövény rákkeltő. (Pl. ha valaki rágja, akkor is nagyobb esélye van rákra, például a szájban.)
2020. júl. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értek hozzá, de egyszer olvastam arról, hogy a mai dohánytermékekben egyre kevesebb a dohánytartalom, a többi ki tudja micsoda. Iqos jó akkor, ha le akarsz szokni, de az arra nem jó, hogy ugyanúgy cigarettaként használd vagy más dohánytermék, e-cigi helyett.
2020. júl. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!